הדואר מתקדם להפרטה

9 0

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' והשר לשיתוף פעולה אזורי דודי אמסלם סיכמו בתחילת השבוע כי סמכויות צו האינטרסים לעניין הדואר יועברו לשר התקשורת בכדי לקדם את הפרטת הדואר. עוד הוחלט, על פי דרישת שר התקשורת וגורמי המקצוע במשרד, כי בשימוע לרישיון, תישקל קביעת קריטריונים איכותיים לפני סגירת סניפים שיביאו בחשבון את צרכי הפריפריה והשכבות החלשות.

שר התקשורת, ד״ר שלמה קרעי ל"רשת מקומונים והפקות בשרון" : "כמו שאמרתי מתחילת הדרך, אני מחוייב להפרטה אך ורק לטובת שיפור השירות לציבור ותוך דאגה לפריפריה ולאוכלוסיות החלשות שנזקקות לשירותי הדואר ובנק הדואר. הוספת קריטריונים איכותיים לרישיון כתנאי לסגירת סניפים, העברת הסמכויות לשר האמון על שירותי הדואר לפני ואחרי ההפרטה, והמשך הליך השימוע להדחת יו״ר החברה במקביל, יבטיח שהחלשים לא ייפגעו ושהליך ההפרטה ייצא לדרך במלוא המרץ לטובת כולנו. אני מודה לשר דודי אמסלם ולשר בצלאל סמוטריץ׳ על שיתוף הפעולה לטובת הציבור כולו".

מנכ"ל משרד התקשורת (בפועל), מימון (מוני) שמילה: "המשרד וכל הצוות המקצועי רואה קודם כל את טובת הציבור. משכך, ימשיך את תהליך ההפרטה ובמקביל יוודא שהשירות לציבור לא יפגע. הצוות המקצועי פעל רבות בעבר לקידום ההפרטה וימשיך בע"ה להוביל למימושה על הצד הטוב ביותר".

לפי ההסכמים שהושגו, משרד האוצר הבהיר כי אין מניעה מצידו להמשך תהליך השימוע, שבאחריות שר התקשורת והשר לשיתוף פעולה אזורי, להדחת יו"ר הדואר. זאת, בהלימה לעמדת היועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג, לפיה אין כל קשר בין תהליך ההפרטה לבין הדחת היו"ר ככל שיוחלט כך ע"י השרים.

כמו כן, כספי הפרישה בסך 400 מיליון שקלים יועברו עוד היום לעובדי חברת הדואר, על מנת לאפשר את מימוש הסכם הפרישה של עובדי הדואר, לאחר שעוכבו התשלומים בימים האחרונים.

בשורה נוספת שהתקבלה בישיבה הינה, שחלק מתקבולי הפרטת הדואר יוזרם בחזרה לחברה לצורכי שיפור השירות, כדי להיטיב עם אזרחי ישראל בכלל ועם הפריפריה בפרט, ויינתן מענה בנושא השיעבודים, כדי שהחברה תוכל לעמוד בהתחייבויות התזרימיות שלה.

Related Post

שביל הזיכרון

Posted by - 5 באפריל 2021 0
נתניה  תציין ביום חמישי, 8 באפריל, את יום הזיכרון לשואה ולגבורה במתחמי הזיכרון ברחוב הרצל סטריט מול ובהיכל התרבות העירוני.…
כלי נגישות