הדגל הכחול שייך לנתניה

5 0

גם השנה זכתה עיריית נתניה בתו "הדגל הכחול" לחופי הרחצה בעיר

מה זה אומר הדגל הכחול? עמידה בקריטריונים בינלאומיים של קידום קיימות, שמירה על איכות מי הים, תחזוקה, הבטחת נגישות למגוון אוכלוסיות ולבעלי מוגבלויות ופעילויות חינוך סביבתי לציבור הרחב

הוועדה הבינלאומית של תכנית הדגל הכחול הודיעה לעיריית נתניה כי הדגל הכחול הוענק גם השנה לחופי העיר: צאנז, העונות, אמפי, הרצל, סירונית צפון, סירונית דרום, ארגמן (לגון) ופולג.

בשבוע שעבר דנה הוועדה הבינלאומית של תכנית הדגל הכחול מטעם ארגון FEE בהמלצות של עמותת אקואושן, מפעילת התכנית בישראל, להענקת תו הדגל הכחול לחופים ולמרינות בישראל, בהתאם לכך, כאמור, החליטה הוועדה על הענקת תו הדגל הכחול לשנת 2024 לשמונה חופי הרחצה בעיר.

בנתניה, כידוע, רצועת חוף של כ-13 ק"מ של חופים זהובים, מהיפים בישראל, המושכים תיירים מהארץ ומחו"ל בכל עונות השנה ובייחוד בחודשי הקיץ.

תכנית הדגל הכחול מעניקה לחופי רחצה ולמרינות תו איכות סביבתי בינלאומי מטעם ארגון FEE – Foundation of Environmental Education . התוכנית פועלת משנת 1987 ועד היום זכו בדגל הכחול כ-5,000 אתרים בכ-50 מדינות.

חוף או מרינה מקבלים את הדגל הכחול אחרי שהוכיחו כי הם עומדים בקריטריונים בינלאומיים של קידום קיימות, שמירה על איכות מי הים, תחזוקה, הבטחת נגישות למגוון אוכלוסיות ולבעלי מוגבלויות ופעילויות חינוך סביבתי לציבור הרחב. אקואושן היא הנציגה הבלעדית של תכנית הדגל הכחול בישראל והיא מפקחת על העמידה בקריטריונים המחמירים של התוכנית.

הדגל הכחול – רן אליהו צילום

Related Post

הכי מבריקים שיש

Posted by - 5 במרץ 2020 0
13 תלמידי תיכון מנתניה, תל מונד וישובים נוספים מהאזור, ישתתפו בתחרות מדענים ומפתחים צעירים 2020; התחרות הארצית הינה חלק מאירועי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות