הגשימו חלום

7 0

קבוצה של 18 אנשים עם מוגבלויות, ממערך דיור "אור" של ארגון אלאור בנתניה, הגשימו חלום ונסעו לחופשה ביוון – אותה מימנו בכוחות עצמם באמצעות עבודה בשוק החופשי. 

מי מאיתנו לא זוכר את ההתרגשות של טיול בחו"ל עם חברים שהצלחנו לממן בכוחות עצמנו? את ההתרגשות הזו חוו, לראשונה, 18 מדיירי מערך דיור "אור" של ארגון אלאור בנתניה.

18 מדיירי מערך דיור "אור" של ארגון אלאור בנתניה, אנשים עם מוגבלות שכלית-התפתחותית, נסעו לחופשה בת חמישה ימים ביוון יחד עם ארבעה אנשי צוות מאלאור, שליוו אותם במסע. הטיול התחיל מחלומו של שלמה שוורץ, דייר באלאור מזה כ-30 שנה, שרצה לטוס לחו"ל יחד עם חבריו וסיפר על כך למדריכים בבית שהחליטו לסייע לו להגשים אותו.

הדיירים של אלאור משתלבים בקהילה ועובדים בשוק החופשי במשרות מתאימות. הדיירים מרוויחים משכורת ומשתמשים בכסף על מנת לצאת לבילויים משותפים בערבים, קניות ועוד. כך קרה עם החופשה ביוון: התארגנה קבוצה של 18 דיירים שרצו לטוס יחד לחו"ל ויכלו בזכות עבודתם, לממן בכוחות עצמם את הנסיעה.

34

ארבעת המדריכים מאלאור שליוו את הדיירים בטיול עמלו רבות על מנת שכל דייר יצא ויחזור בשלום ויזכה בחוויה בלתי נשכחת. יפה לוי, אם הבית של מערך "אור", אשר ריכזה את הטיול מטעם הארגון וליוותה את הדיירים בטיול, סיפרה: "מבחינתי הטיול הזה היה סוג של 'מבצע צבאי'. מהרגע שקיבלתי את האחריות על הנופש של הדיירים, הבנתי שזה משהו שיש להיערך אליו באופן משמעותי באחריות ובאופן מדויק כדי שהדיירים לא רק ייהנו ויקבלו חוויה שיזכרו לעוד שנים, אלא בעיקר יצאו ויחזרו בריאים ושלמים".

על מנת להתכונן לטיול, נבנתה תכנית מפורטת עם הדיירים בליווי צוות ההדרכה והוכן סרט מיוחד שהסביר על המסלול. הדיירים עברו הדרכות עם דגש על קודי ההתנהגות מתאימים, מחדר האוכל ועד לטבילות במעיינות החמים, תוך הקפדה גבוהה על כללי זהירות ובטיחות.

במהלך הטיול, הדיירים ביקרו בסלוניקי, במעיינות לוטראקי ובמפלים באזור. טיילו בין המנזרים התלויים בצוקים במטאורה, ואף הגיעו למעיינות החמים בלוטרה פוזאר, מקום שעליו אמרה אחת הדיירות בהומור "איזה יופי שהדליקו לנו את הדוד". בנוסף, יצאו הדיירים לקניות בשווקים, יצאו לערבי בילוי בטברנות ולשיט בספינת פיראטים.

בעלי ארגון אלאור, אלון אלרואי, הוסיף כי "אנחנו מתרגשים כל פעם מחדש כשהדיירים מגשימים את חלומותיהם. אנו רואים כערך משמעותי את תעסוקת הדיירים ומעודדים אותם לעצמאות ולעבודה בקהילה בתמורת שכר ובשימוש נכון בו למען הפנאי והרווחה שלהם. אנו שמחים שהדיירים קיבלו חוויה בלתי נשכחת ונמשיך לעודד אותם לעצמאות ולעשייה מלאה בחיי היום-יום שלהם בבתי הארגון בקהילה".

ארגון אלאור, פועל למעלה מ-30 שנה במסגרות שונות ברחבי הארץ למען אנשים עם מוגבלויות, ומספק מענה בתחומי הדיור, התעסוקה והפנאי. בין היתר, הארגון מפעיל בתים לילדים ובוגרים על רצף אוטיזם, מוגבלות שכלית התפתחותית ובתים שיקומיים.

קרדיט תמונות: צילום באדיבות ארגון "אלאור" – נתניה

Related Post

לעוף על האנגלית

Posted by - 27 בפברואר 2020 0
שני מורים לאנגלית מבתי הספר שרת ואורט ליבוביץ הוכרזו על ידי משרד החינוך כמורים מצטיינים מטעם הפיקוח לאנגלית במשרד במחוז…

הבת של איגי וקסמן ועתי שולברג קוטפת קמפיין, כוכבי הטלנובלות כאן בישראל וגם – זו הסיבה מדוע הגיעו אנשי עסקים, בכירי המשק, ומובילי דעת קהל לביתה של ג׳ודי ניר מוזס שלום

Posted by - 21 בספטמבר 2022 0
איש העסקים רוני אינסאז, מבעלי חברת SCOOP  חגג יום הולדת 49 במסעדת יוקרה בתל אביב:  פופ אנד פופ, אותה סגר לכ 250…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות