הגעלת כלים – השנה באופן בטוח

8 0

משרד האנרגיה מקדם הגעלת הכלים באופן בטוח

משרד האנרגיה מבקש לרענן לקראת חג הפסח את הנהלים וכללי הבטיחות להגעלת כלים לטובת הציבור הדתי ברחבי הארץ.

מערכת הגעלת הכלים מתבססת על דוודי מים רותחים המחוממים באמצעות מבער של גז המחובר למכל גז נייד. שימוש במערכת לא בטיחותית ואי עמידה בכללי בטיחות וזהירות עלולים להביא לפגיעה בנפש וברכוש ולכן, הפיץ המשרד לספקי הגז השונים הנחיות וכללים בנוגע להתקנה בטוחה של המערכות ותפעולן.

את ההנחיות ניתן למצוא בלינק הבא:

https://www.gov.il/BlobFolder/news/lpg_passover_2022/he/lpg_passover_2022.pdf

בין ההנחיות שניתנו: התקנת המתקן באזור מאוורר כדי למנוע הצטברות אדי גפ"מ במקרה של  דליפה, שמירה על מרחק בטיחותי של המכל ממקור האש, מניעת דליפה של גז, וכמובן, בדיקה מוסמכת של המתקן על ידי מתקין מוסמך בעל הרישיון.

כמדי שנה לפני חג הפסח מוקמות ברחבי הארץ מאות עמדות להגעלת כלים. במהלך פעולות אכיפה של משרד האנרגיה בשיתוף גורמי אכיפה של הרשויות המקומיות, התגלו בשנים האחרונות מספר מקרים לא מבוטל של עמדות לא חוקיות. חלקן הוקמו בתוך מבנים וחלקו פעלו באמצעות ציוד שאינו עומד בדרישות התקן ומסכן את שלום הציבור. במקרים אלה סגר אגף הפיקוח במשרד את העמדה, החרים את מכלי הגז וסילק את המפגע. בחלק מהאירועים אף נפתחה חקירה פלילית כנגד אותם מפעילים של העמדה.

במידה ומערכת הגעלת הכלים אושרה ונבדקה על ידי טכנאי גז מוסמך ובעל רישיון, ייתלה במקום שלט המציין זאת ועליו גם הוראות בטיחות.

משרד האנרגיה מדגיש כי יש לרכוש גז בישול אך ורק מספקי גז בישול מורשים ומבקש מהציבור לגלות ערנות ולדווח למשרד האנרגיה על פעילות בלתי חוקית של מכלי גז.

ראיתם מתקן שלא עומד בכללים וללא אישור? מוזמנים להתריע על כל סכנה בתחום זה בקישור הבא: https://www.gov.il/he/departments/general/contact_energy

תמונה: pixabay

Related Post

בשם השמש

Posted by - 21 במאי 2019 0
בסוף השבוע יצוין ברחבי העולם יום "מקדם ההגנה הבינלאומי (Don’t Fry Day); אז איך זה שבמדינה שטופת השמש שלנו, כל-כך…

המדריך לטיפוח הפנים בסגר

Posted by - 5 באפריל 2020 0
גם אם את לא דואגת לשגרת טיפוח ביום-יום, דווקא הסגר הוא הזדמנות מצוינת להתחיל, לבדוק ולהשתדרג. מאת:  ד"ר אנה זנקוביץ' ממרפאת KYTERIA…

השבוע בכפר יונה: מינוי חדש

Posted by - 14 בספטמבר 2022 0
פקד אלחנן פלזנר מונה לתפקיד מפקד השיטור העירוני בכפר יונה. אלחנן משרת זה כ-10 שנים במשטרה, תפקידו האחרון קצין סיור…
כלי נגישות