"הגלישה הפכה לחלק בלתי נפרד מהעיר נתניה"

10 0

אליפות העולם בגלישה שתגיע לנתניה בסוף השבוע הקרוב, תמשוך אליה עניין רב ותמנף את ענף הגלישה בעיר. רפי ימין ואלי חזות, שניים מאנשי הענף המוכרים בעיר, מתרגשים לקראת פתיחת התחרות זו השנה השלישית ומספרים על החוויה יוצאת הדופן שתתרחש בימים הקרובים.

אלי חזות

אל המשחקים האולימפיים, גלישת הגלים תגיע רק בשנת 2018 כשטוקיו תארח את המשחקים. אך לנתניה, גלישת הגלים המקצוענית ברמה הבינלאומית הגיעה כבר לפני כשנתיים. עם התחרות בסבב ה – wsl שהפכה בשנים האחרונות כבר למסורת בעיר ותתקיים מסוף השבוע הזה במשך כעשרה ימים, הגלישה בנתניה הפכה לאחד ענפי הספורט הפופולאריים ביותר בעיר וממשיכה לצבור תאוצה עם כל תחרות שחופי נתניה מארחים. יותר ויותר ילדים שנמשכים לתחום, עוד גלשנים שמופיעים כמעט מדי יום בין הגלים בנתניה, ורמת עניין הולכת וגוברת בפוטנציאל הגלום בענף מצד מוסדות העיר. וזה עוד לפני התחרות השלישית במספר שתתרחש מה – 11 לינואר במסגרתה יגיעו לנתניה גולשים מכל רחבי תבל.

"סבב ה – wsl הוא מהיוקרתיים בעולם ובמסגרתו מתקיימות תחרויות ברמות שונות" מספר רפי ימין, חבר מועצת העיר והאחראי על תיק הצעירים בעיריית נתניה, "התחרות שתארח נתניה היא ברמה גבוהה יחסית ויגיעו לכאן גולשים מכל העולם וביניהם כמה בכירים בסבב. בסך הכול יגיעו 112 גולשים לתחרות ותהיה אווירת קרנבל מטורפת שמורגשת עוד מלפני התחרות בקרב סצינת הגולשים בעיר ובארץ. נתניה תהיה על המפה עם התחרות הזאת, שתשודר באינטרנט באתר הסבב ואלפי אנשים יעקבו אחריה בכל העולם. התחרות תתקיים בחוף קונטיקי וישפטו אותה שופטים בינלאומיים. ההפקה היוצאת מהכלל הייתה יוזמתו של ארגון הגלישה בארץ, בראשותו של יוסי זמיר וחבריו, שעבדו בשיתוף פעולה מדהים עם עיריית נתניה".

אלי חזות 2

אתה באופן אישי רפי מאוד מחובר לגלישה. איך הגעת לזה?

"התחלתי לגלוש עוד בגיל עשר, כשההורים היו הולכים איתי לים ודוחפים אותי שאעשה איזה שהוא ספורט ימי. אימי קנתה לי את חליפת הגלישה הראשונה ומאז שנכנסתי לזה אני עושה את זה במשך 31 שנים. במשך הזמן גלשתי בכל העולם, אם זה בפורטוגל, בספרד, באוסטרליה, בסרילנקה, במלדיבים, בצרפת ועוד. אני מדריך גלישה מוסמך ובעבר ניהלתי תחרויות גלישה והתחריתי באחרות. כשאתה מתחיל עם גלישה זה כמו חיידק. אתה נדבק בחיידק ורוצה להמשיך. מאוד נדיר שגולש זונח את הגלישה לאחר שהתחיל".

אצלך לגלישה יש תפקיד מאוד משמעותי גם בחיי המשפחה נכון?

"כן בהחלט יש. את אשתי הכרתי דרך ענף הגלישה, ושני ילדיי גולשים. הילד הקטן עכשיו בגיל 8 והתחיל לגלוש לאחרונה, והילד הגדול בגיל 12 התחיל כבר להתחרות וגולש מעולה באופן כללי. כל החיים שלנו הם סביב זה. באמצע הסלון יש לנו גלשן מעוצב. יש משפחות שצופות ביחד בכדורגל ואנחנו צופים בתחרויות גלישה מהוואי. אנחנו עוקבים אחרי התחרויות מכל העולם ונהנים לעסוק בספורט הזה".

רפי ימין צילום 1malka nihom

איך זה מגיע לידי ביטוי בסדר היום שלך?

"בכל יום שאנחנו רואים שתנאי הים טובים לגלישה, אנחנו נמצאים כבר בחמש וחצי בבוקר במכונית, אני והילד, עם קפה או תה חם. עם אור ראשון, בערך בשש, אנחנו נכנסים לים, גולשים במשך שעה וחצי, מתקלחים, ואני מוריד את הילד בבית ספר. אז יוצא שהילד התחיל את הבוקר עם גלישה, מקלחת והוא מגיע ללימודים עם אנרגיות נכונות ורמת ריכוז גבוהה".

איך אתה רואה שהגלישה משפיעה על הילדים שלך?

"באופן כללי הים עושה קסמים עם ילדים. מפני שילד שעוסק בגלישה הופך למרוכז ורגוע הרבה יותר. כמו לכל ילד, גם לילדיי היו בעיות ותקופות שבהן הם לא הסתדרו עם המערכת. אך מאז שהילד הגדול התחיל לגלוש, בחמש השנים האחרונות הוא מצטיין בלימודים ובכל מה שהוא עושה. אם זה בהתנהגות ואם זה חברתית. הגלישה מאוד בונה אותך ואת הביטחון העצמי. כל הילדים רוצים היום להיות גולשים ומי שנכנס לתחום הזה הופך למוביל דעת קהל. הילדים שעוסקים בגלישה נעשים חזקים יותר מבחינה חברתית ורגועים יותר בלימודים".

אלי חזות 1

איך הצלחתם להביא את התחרות לנתניה?

"היוזמה כאמור הייתה של ארגון הגולשים בארץ בראשותו של יוסי זמיר שהכין את כל מה שהיה צריך מול מנהלי הסבב. לאחר מכן הוא הגיע אליי והצענו לראש העיר את הרעיון. זה המקום להודות לראש העיר מכיוון שזה לא מובן מאליו לרוץ עם הרעיון הזה. זאת הפקה גדולה וכדי לקבל החלטה כזאת צריך שיהיה חזון. היא נתנה את הסכמתה ואת האישור והתחלנו לרוץ עם זה. היום אנחנו מארחים כבר את האליפות השלישית בנתניה, והדבר הפך למסורת בעיר. יש לנו חופים מהיפים ביותר בארץ ואלפי אנשים מגיעים מכל הארץ בכדי לצפות בתחרות".

אז מה צפוי לנו בימי התחרות?

"מיום חמישי נתניה נכנסת למוד קרנבל. אני מזמין את כל תושבי נתניה להגיע ביום שישי ה – 12.1 בבוקר לחוף קונטיקי מהשעה שמונה בבוקר ועד ארבע אחר הצהריים. התחרות והאטרקציות סביבה יהיו במשך כל שעות היום. אלפי מבקרים יגיעו כדי לצפות בתחרות ויהיה הפנינג עם אוכל, מוזיקה וגלישה, דבר שיהיה בילוי עבור כל המשפחה. הגלישה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהעיר ואנחנו נראה את העניין שיתרכז בעיר במשך כל ימי התחרות".

רפי ימין צילום

"כל לילה חולם ומתרגש לקראת התחרות".

 

אחת הדמויות המוכרות בענף הגלישה בעיר נתניה, הוא אלי חזות. הוא גולש כבר שלושים שנה במקומות שונים בעולם, מדריך גלישה, ועכשיו כשהתחרות בסבב מגיעה לנתניה, הוא נרגש שיוכל להתחרות בחוף הבית שלו לצד גולשים מכל העולם.

"עוד כשהייתי בגיל שמונה התחלתי לגלוש" מספר אלי, "אני מאוד מתרגש לקראת התחרות כי במשך שנים היינו מדברים על כך שלא יכול להיות שאין אליפות גלישה בינלאומית בנתניה. עכשיו כשהתחרות מתקיימת זו השנה השלישית, בחוף בו אני מתאמן ושבו בעבר גרתי באוהל במשך שנה, אני נרגש ומצפה לזה".

איך ההרגשה להתחרות בחוף הביתי שלך?

"כשאתה מתחרה בחוף הביתי בו אתה מכיר הכול, זה נותן לך הרבה מאוד ביטחון. אני כל לילה חולם ומתרגש לקראת התחרות ומחכה שהיא תתחיל ותגיע. מהרגע שהתחילו להקים את הבמה אני כל שעתיים הולך לראות מה קורה ואיך זה מתקדם. זאת התרגשות שאין לתאר אותה".

איזו רמה הצופים שיגיעו לתחרות יראו?

"מגיעים לפה גולשים מהטובים בענף בכל העולם. הגולשים שלנו המקומיים הם גם ברמה גבוהה מאוד. אבל אין ספק שנוכל ללמוד הרבה מהגולשים שיגיעו לכאן ואנחנו הולכים לראות ביצועים בלייב שלרוב ניתן לראות רק בטלוויזיה. נוכל לדבר עם גולשים מדהימים ואני בטוח שהאליפות הזאת תקרב הרבה אנשים לענף ותייצר אצל הרבה ילדים את הרצון לעסוק בענף המדהים הזה בקרוב".

Related Post

חיפוי זכוכית למטבח

Posted by - 3 ביולי 2023 0
בכל פעם כשאתם נכנסים לבשל במטבח שלכם אתם מרגישים שמשהו חסר? לא זכור לכם בכלל מתי בפעם האחרונה השקעתם במטבח…

המלצות לניקיון פסח בטוח וזהיר

Posted by - 10 באפריל 2024 0
באדיבות: מד"א. המדריך השלם לבטיחות בחג: פגיעה מחומרי ניקוי החשיפה הגדולה ביותר לחומרים הינה בזמן הניקוי במגע עורי עם החומר…

קירוב לבבות

Posted by - 14 ביוני 2023 0
קירוב לבבות מעל כאלף איש הגיעו לרחבת מדרשיית אור לשרון בנשיאותו של הרב יעקב ישראל כלף שליט"אבמסגרת אירוע קירוב לבבות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות