הגיל עושה את שלו, גם בתיק בהוצאה לפועל

9 0

האם ידעתם, כי לגיל התיק שלכם בהוצאה לפועל ישנה משמעות רבה? מהי המשמעות ומה אפשר לעשות בנדון – עו"ד אייל קורסיה עושה לנו סדר

מאת עו"ד אייל קורסיה

תיקים ישנים בהוצל"פ מחייבים התייחסות אחרת. קחו לדוגמא מקרה: תיק הוצל"פ ישן, אשר נפתח לפני שנים רבות (מעל שבע שנים) והחייב לא פעל להסדירו, הרי שכנגד החייב יעמדו עיקולים והגבלות מכוח אותו תיק. במילים אחרות, בהתאם לגיל התיק, ניתן יהיה להסיק האם החייב יוכל לקיים את חובו לתובע או לא.  

נקודת ההנחה היא, כי אם קיים תיק הוצל"פ ישן מאוד שצובר ריביות ענק מדי חודש, בין אם החייב משלם צו תשלומים חודשי ובין אם לאו, סביר כי הנושה ו/ או התובע נקטו כנגד החייב בכלל ההליכים האפשריים ועדיין לא הצליחו לגבות את החוב מאת החייב – על אף ההליכים הנוקשים שהטילו כנגדו, המשמעות היא, כי תיק ההוצאה לפועל פתוח בעצם "ליופי" בעוד החייב מתחמק מתשלום חובו – כאשר מנגד הנושה עומד מול שוקת שבורה בגביית החוב.

לא מעטים הסיפורים על חייבים בהוצאה לפועל אשר חיים משך שנים ללא כל בעיה עם תיקים פתוחים כנגדם ועם הליכים נוקשים. בצורה פשוטה יכול היום כל החייב להשתמש באשראי של אשתו ולעיתים אף ליהנות מהלוואות מחשבון האישה – כך שהדרכים להתחמקות מתשלום חוב מוכרות לרוב החייבים היום בישראל 2020 (לפחות לרובם).

עם זאת, אותם חייבים ייפגשו שוב את תיק ההוצאה לפועל כאשר יבקשו לעזוב את הארץ לטיול משפחתי, שאז כנגדם עומד צו עיכוב יציאה מהארץ. 

במילים אחרות, אם יש לכם תיק הוצאה לפועל ישן, בין אם אתם משלמים מידי חודש צו תשלומים בין אם לאו, ויש באפשרותכם לגייס סכום כסף השווה לפחות לגובה 30% מערך החובות שלכם ולעיתים אף 10%-20% – הרי שבאמצעות פניה לעו"ד מהתחום, תוכלו לבדוק חלופה של הגעה להסדר לפיו יימחקו כנגדכם כלל החובות כנגד העברת תשלום סמלי לתיק ההוצאה לפועל.

אתם תופתעו לגלות, אבל חייבים רבים היום מעדיפים את הדרך הזו. ככל ותחפצו לגשת להליך פשיטת רגל או מחיקת חובות בחדלות פירעון, הרי שבסוף ההליך המשפטי ידרוש בית המשפט וכן כונס הנכסים הרשמי, איזשהו סכום כסף לטובת קבלת הפטר (פטור מהחובות) כאשר במרבית המקרים תידרשו להחזיר סכום של עד 50% מערך החובות בתיקים ולעיתים אף יותר. כאשר מנגד, במקרים חריגים, ניתן יהיה לקבל הפטר – מחיקת החובות כנגד תשלום זעום  לדוגמא במקרה והחייב חולה מאוד ואינו מסוגל למקסם את הכנסותיו.

לסיכום: אם יש לכם חובות משך שנים ארוכות והצלחתם לגייס סכום כסף לצורך ניסיון להגעה להסדרים מהירים הרי שזוהי דרך המלך המומלצת ביותר. ראוי ורצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום, שיבדוק את כל הנתונים בהתאם למצב שלכם.

הכותב, עו"ד אייל קורסיה, מומחה לייצוג חייבים מול מוסדות שונים, פשיטת רגל, חדלות פירעון – פרטי ועסקי. טלפון: 050-6351208 אתר: www.adv-dk.co.il

Related Post

ניהול זמן נכון

Posted by - 26 בספטמבר 2021 0
רבות נכתב על ניהול נכון של הזמן. ניהול נכון של זמן תקף לא רק לעבודה, אלא, הוא משפיע גם על…

העצמה נשית בתפארתה

Posted by - 30 במאי 2024 0
קורס יזמות נשים נוסף הסתיים, בערב מרגש במיוחד שהתקיים בפלנתניה. זהו המחזור החמישי במיזם "נבחרת היזמיות", שיזמה היועצת לקידום מעמד…

ביקור המשלחת

Posted by - 6 בנובמבר 2018 0
 ביקור משלחת מנהיגים לטינים מארה"ב, במרכז האקדמי רופין המתמחה בהגירה ושילוב חברתי, במסגרת סמינר להכרת ישראל.   לאחרונה התקיים במרכז האקדמי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות