הגג בשכונה

7 0

צעירי שכונת נאות שקד והסביבה מוזמנים להתחיל ולפעול ב"גג בשכונה" – שלוחת בית הצעירים "הגג", ברח' שמורק 10.

מאת בניה גואטה 

השלוחה הוקמה על מנת להנגיש את שירותי המחלקה לצעירים ועל מנת לאפשר מעורבות משמעותית של צעירים בקהילה, אשר באמצעות אותם שירותים יגבשו ויממשו יוזמות חברתיות, תרבותיות וחדשניות ברמה השכונתית והעירונית. 

בין השירותים שמרכז הצעירים וכיום גם שלוחתו מספקים נכללים יעוצים פרטניים בתחומי ההשכלה , התעסוקה, מעורבות חברתית, קורסים, סדנאות, הכשרות מקצועיות, תוכניות מנהיגות, פעילויות פנאי, מפגשי הורים צעירים, יזמות ועוד. כל זאת כדי להפוך את החיים של הצעירים והצעירות בעיר לטובים יותר.

לדברי מריתו קבדה, מנהלת ה"גג", המרכז מהווה מקפצה לצעירים וצעירות שהם והן דור העתיד של מדינת ישראל בכלל ושל העיר נתניה בפרט. "המרכז  פוגש אותם.ן בצמתים החשובים בחיים ומסייע בקידום התמודדות מוצלחת עם השלבים הללו בחייו של כל צעיר; המרכז נותן שירותים לצעירים וצעירות משלב השחרור ועד לרכישת הדירה והקמת הקן המשפחתי ומהווה להם ולהן מקום ללמוד, להתפתח, לגדול, להנהיג וליהנות בו."

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר בירכה על הקמת השלוחה שהיא בגדר הגשמת חלום. 

"היו לי כמה הצעות לכהן כשרה בממשלת ישראל" ציינה פיירברג "ואמרתי שאני לא עוזבת את תפקיד ראש עיר, אמרתי שזה המקום היחידי שאפשר לחלום חלומות ולהגשים אותם. החלום הזה נכון לחלום אותו ועוד יותר להגשים אותו. העיר שלנו מטפחת ומשקיעה בהון התרבותי הכלכלי והחברתי של הצעירים שלה, מעודדת מוביליות חברתית  ומעודדת אותם למנהיגות והשפעה על  הקהילה ועל עיצוב פניה של החברה הישראלית כולה."

בטכס נטלו חלק מ"מ ראש העיר, הממונה על צעירים ונוער, עו"ד שירי חגואל סיידון, וכן מ"מ ראש העיר, אינג.' אלי דלל. כמו כן השתתפו: סגן ראש העיר, עו"ד אדיר בנימיני, ראש מינהל החינוך, אתי דהן וראש מינהל החינוך היוצאת, טובה דולב, ראש מינהל התפעול, ליזי אורון ונציגי משרד השיכון, השותפים לפרויקט ובהם: רחל שגיא, מנהלת תחום קהילה והון אנושי, אגף מרקם וותיק, ירושלים.

Related Post

טור אישי מאת מרים פיירברג-איכר

Posted by - 9 בפברואר 2021 0
תמונות הנשים הנרצחות שמתפרסמות לאחרונה בכל אמצעי התקשורת, כל אימת שעוד אישה מצטרפת לסטטיסטיקה הנוראית – כבר הפכו לצערי לחזון…

Posted by - 29 בינואר 2023 0
שאלות ותשובות על טיפולים פסיכולוגייםכיום כבר אפשר לדבר על טיפולים פסיכולוגיים מבלי להרגיש מבוכה – וזאת בידיעה כי יותר ויותר…
כלי נגישות