האקדמיה בטכנודע חדרה

9 0

צוות של חוקרי מוח מהמחלקה למדעי המוח באוניברסיטת תל-אביב, התארח בטכנודע בחדרה והתרשמו מהיחידה לסימולציה רפואית וממוזיאון הרפואה

טכנודע חדרה אירח צוות של חוקרי מוח מהמחלקה למדעי המוח באוניברסיטת תל-אביב, שמוביל מחקרים פורצי דרך במגוון תחומים הקשורים למוח. האירוח השאיר רושם חזק על חוקרי המוח ואף הצמיח שיתופי פעולה בין האוניברסיטה לטכנודע.

מנהל המחלקה וחוקר בכיר בתחום המוח פרופ' דינו לוי בחר לבקר יחד עם מחלקתו בטכנודע לאחר ששמע על המרכז המדעי המוביל בארץ שפועל בשכונת גבעת אולגה בחדרה.

לאחר דברי הפתיחה של מנכ"ל הטכנודע ד"ר גדי מדור, מנהל היחידה לסימולציה רפואית בטכנודע בני קציר והמנהלת האקדמית של הטכנודע אמלי גולן, נערך סיור ברחבי קמפוס הטכנודע.

האורחים התרשמו מהיחידה לסימולציה הרפואית, שהינה מהגדולות בארץ, בה ניתן להתאמן על מגוון סימולציות רפואיות כגון: לידה, צנתורי מוח ולב, אולטרסאונד, החייאה ועוד, כל זאת באמצעות ציוד רפואי מתקדם וסימולטורים רפואיים חכמים. סימולטורים אלה הם רובוטים חכמים שניתן לתכנת אותם על פי הצורך. המטפל (רופא, סטודנט, חובש או תלמיד בית ספר) מגיב לתרחיש המתוכנת וניתן לשינוי בכל זמן נתון.

לאחר הביקור ביחידה לסימולציה רפואית, ביקרו האורחים במוזיאון הרפואה הראשון בעולם.  התערוכות המגוונות והמיצגים המרהיבים עוררו עניין רב בקרב האורחים, ששיבחו כי המוזיאון בטכנודע הוא בסטנדרט שלא נראה בישראל.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן בירך את צוות הטכנודע על הקשר האקדמי החדש שנוצר בין הטכנודע בחדרה לבין האקדמיה, ואמר כי חדרה עולה על המפה הארצית של החינוך המדעי טכנולוגי וכי הטכנודע משפיע על החינוך המדעי ברמה הלאומית.

Related Post

המסע לזכרו של שחר

Posted by - 7 באוקטובר 2021 0
צעיר לנצח: שלוש שנים לאחר שנהרג בתאונת אופנוע, נערך לזכרו של שחר זיו ז"ל מסע אקסטרים בשטחיה הפתוחים של שכונת…

יוזמים ומנקים את החוף

Posted by - 7 באוקטובר 2021 0
ביום שלישי שעבר, במהלך חג שמחת תורה, הגיעו חברי מועצת הנוער יחד עם בני נוער נוספים ומתנדבים אל חוף 50…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות