האם ניתן לחסל את החובות ללא פשיטת רגל וללא הוצאה לפועל ?

8 0

על השאלה הזו בדיוק עונה עו"ד אייל קורסיה שחושף כמה סודות שנוח להרבה מאוד לא לספר לכם…

יותר ויותר חייבים בישראל פונים אלינו בשאלת מיליון הדולר: איך ניתן לחסל את החובות בדרך המהירה ביותר ללא כיתום (כתם בחברות בי.די.איי) בהליך פשיטת וללא טיפול באין ספור בקשות במערכת ההוצאה לפועל, אשר כיום מקשה ביותר על חייבים להיכנס למסלול של איחודי תיקים מוגבלים באמצעים.

 

בעקבות החוק החדש הצפוי להיכנס לתוקף לקראת ספטמבר השנה יותר ויותר רשמי הוצאה לפועל מקשים על כניסת החייבים למסלול איחוד תיקים של מוגבל באמצעים תחת פריסת החוב לתשלומים נוחים.

על כן בחרנו, ברוח הדברים, להעלות נושא חשוב זה על הכתב על מנת שתוכלו לחסל את החובות בדרך היעילה והמהירה ביותר.

 

שלב א: מתאים לחייבים שנמצאים כבר באיחוד תיקים שנים רבות ומשלמים צו תשלומים נמוך. אתם נמצאים באיחוד ומשלמים לצורך העניין 350 ₪ לכל חודש ומידי חודש ללא פיגורים, עתה נמאס לכם מהעול הכבד מה עושים? כדאי לכם לנסות ולגייס סכום כסף מחברים/משפחה על מנת שעורך הדין המייצג אתכם ינסה לחסל את מרבית החובות ע"י תשלום זעום ביחס לחוב המקורי ובכפוף לסגירת תיק ההוצאה לפועל כנגדכם. אתם תופתעו לגלות, אבל עורכי דין מסוגלים לחסל חובות תוך פרק זמן מקוצר ע"י הגעה להבנות עם מי שנגדכם שכן להם יחסי עבודה שוטפים מול המייצגים את הבנקים ואת שאר הזוכים. כך לדוגמא חוסל במשרדנו חוב של לקוח אשר עמד על 70,000 ₪ תמורת סך זעום של כ-5,000 ₪ בלבד ללא הליך משפטי ורק בניהול נכון של מו"מ. לקוח אחר יסגר חוב של 4 מיליון שקלים כנגד תשלום של 10,000 ₪ ושוב ללא הליך פש"ר או הוצאה לפועל והיד עוד נטויה.

שלב ב: מתאים למי שהוכרז כמוגבל באמצעים ו/ או למי שחובותיו ישנים מאוד ולא טיפל בהם בעולם. גם במקרה הנדון מילת הקסם היא גיוס כספים ממשפחה או חברים, אלא שבמקרה דנן ניהול המו"מ יהיה קצת אחר – תוך הצגת כלל העובדות והצגת מסמכים לאשר כי אין ביכולתכם להשיב את הסכומים הגבוהים לידי הנושים.

שלב ג: מתאים למי שמספר נושיו הוא קטן יחסית. במצב דברים זה ניתן יהיה להגיש בקשה לפי סעיף 19א לפקודת פשיטת הרגל בו נציע לשלם 30% מערך החובות העומדים כנגדכם, היה ועוה"ד יצליח להשיג הסכמת מרבית הנושים ברי כי בית המשפט רשאי יהיה לחייב את יתר הנושים לקבל את ההסדר של תשלום 30% מערך החובות ואף להימנע מהכרזה עליך כפושט רגל.

 

*הכותב, עו"ד אייל קורסיה, עוסק בייצוג וייעוץ בתחום הוצל"פ. לשאלות צלצלו: 050-635-1208 http://www.adv-dk.co.il/

 

Related Post

סיעת ״כולנו למען נתניה״ מתרחבת

Posted by - 19 בפברואר 2019 0
חברת המועצה עו"ד ענת לביא-אזולאי הצטרפה לסיעת "כולנו למען נתניה"; הסיעה המאוחדת הפכה, רשמית, לסיעה השנייה בגודלה במועצה.  חברת מועצת…

השוק התיירותי של נתניה נפתח!

Posted by - 26 בדצמבר 2023 0
אני שמח לדווח, כי אחרי שנים ארוכות של תכנון, היערכות והקצאת תקציבים (בשיתוף מלא של משרד התיירות) נפתח השוק התיירותי,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות