האם אפשר לעשות משהו כנגד בעיות ויסות חושי רגשי?

8 0

 

ככל שעוברות השנים מתברר לנו שיותר ויותר אנשים סובלים מבעיות הקשורות לויסות החושי והרגשי, מה שמעורר את השאלה האם בעבר אחוזי הסובלים היו נמוכים יותר או שהמודעות הייתה שונה? כמובן שאין על השאלה הזאת תשובה אחת נכונה, אך מה שבטוח זה שבימינו מי שסובל מבעיות של ויסות חושי רגשי יכול לקבל טיפול שיעזור לו. הודות לכך שהיום התחום הזה הרבה יותר נפוץ, מוכר ונעשים בו אינספור מחקרים, ניתן לראות גם לא מעט שיטות טיפול שונות. זו יכולה להיות שיטת טיפול כמו אימון המוח אך זו גם יכולה להיות כל שיטת טיפול אחר, כאשר הסוד הוא להתאים הטיפול למטופל ולא להפך.

מה עושים עם בעיות של ויסות חושי רגשי?

אם נדמה לכם שלאחד מהילדים שלכם יש בעיה בויסות החושי והרגשי שלו, הדבר הראשון שכדאי יהיה לעשות הוא לעצור, להירגע ולהיזכר שזה לא באמת כל כך נורא. כפי שהוזכר לעיל, היום המודעות לנושא הרבה יותר גדולה ולכן זה אומר שאפילו אם הבעיה של הבן שלכם חמורה, אין ספק בכלל שתוכלו לסייע לו. לאחר מכן כדאי יהיה לפנות אל אנשי מקצוע שיוכלו:

  • לעשות לילד אבחון כדי להבין את חומרת הבעיה
  • להבין איפה בדיוק נמצא הקושי של הילד
  • לנתח את תוצאות האבחונים
  • להציע טיפול יעיל

עוד דבר שאתם חייבם להבין, בתור הורים לילד הסובל מבעיות בויסות החושי והרגשי, זה שאתם צריכים להיות אלה שמלווים את הילד במהלך הטיפול. כמו שקורה לגבי הרבה טיפולים אחרים, גם כאשר מדברים על ההתמודדות עם בעיות של ויסות חושי רגשי, אין ספק שההתמדה היא חלק גדול מהעניין. לכן, אם אתם יכולים לתמוך בילד ולעודד אותו להתמיד, מדוע שלא תעשו זאת אם זה מה שישנה את מצבו לטובה?

איפה כדאי לעבור את התהליך?

בין אם אתם נמצאים היום בשלב שבו אתם מחפשים מקום טוב לאבחון בעיות של ויסות חושי רגשי ובין אם אתם בשלב שבו אתם רוצים שהילד יתחיל טיפול כלשהו, כדאי יהיה לבדוק לאיפה אתם פונים. הרעיון הוא לפנות לאנשי המקצוע הכי טובים שיש היום בתחום הזה, כי אחרת אתם עלולים לפגוע בילד הרבה יותר מאשר לעזור לו. לכן עולה השאלה מי מנהל את המכון שאליו אתם פונים, מה המומחיות של אנשי המקצוע שיחכו לכם ולילד שלכם במקום והאם מדובר על מקום מומלץ. כיוון שיש מודעות הרבה יותר גדולה לכל הנושא הזה, טבעי שגם נמצא בימינו לא מעט מכונים שבהם ניתן יהיה לעבור אבחונים וטיפולים שונים. עם זאת, לא בכל המקומות הילד שלכם יקבל את הטוב ביותר ולכן יש לבדוק היטב לאיפה אתם פונים, כי מה פתאום שתתפשרו על פחות מהמומחים הגדולים ביותר בתחום?

Related Post

הגנה על הילדים מפני שריפה

Posted by - 31 בינואר 2021 0
בתקופת החורף בישראל פורצות שריפות רבות כתוצאה משימוש לא זהיר בתנורים ובאמצעי חימום שונים. שריפות אלה מתווספות לשריפות בבתים שפורצות…

פורצי דרך

Posted by - 11 במאי 2022 0
נתניה זכתה השנה בקול קורא במסגרתו הוקם צוות חדשנות. האתגר שהוצב להם- חיבור קהילתי.מאת בניה גואטה  בקול קורא אליו הגישו…

שרים למדינה

Posted by - 27 באפריל 2020 0
יוני רועה, איילה אינגדשט, אורן חן, בית הבובות, ג'קו אייזנברג ואקסום, בביצוע שיר חדש שהופק במיוחד לכבוד יום העצמאות השנה,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות