האם אבקת חלבון משמינה?

8 0

לכל אבקת חלבון ערך תזונתי אחר, אז איך יודעים אם היא משמינה? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על צריכה בריאה ומאוזנת של אבקות חלבון ושייקים

אין מתכון סטנדרטי אחד לאבקות חלבון, ולכן לשאלה האם אבקת חלבון משמינה אין תשובה חד משמעית. כדי להימנע מהפתעות לא נעימות, חשוב להבין כמה יש בתוך אבקת חלבון קלוריות וממה היא מורכבת.

למה כדאי לצרוך אבקת חלבון?

ראשית, כמה מילים על אבקות חלבון באופן כללי. אפשר לייצר אבקת חלבון ממקורות מן החי, חלבון מי גבינה או קזאין, או ממקורות צמחיים שונים. חלבון ממקור צמחי יכול להגיע מאפונה, סויה, אורז חום, קינואה, זרעי דלעת, קנבוס ועוד.

בצריכת חלבונים, ברירת המחדל תמיד צריכה להיות תזונה מאוזנת. כדאי לאכול מזונות לא מעובדים, עשירים בחלבון, סיבים ומגוון רחב של מרכיבים מזינים אחרים.

עם זאת, עבור עוסקים בספורט מקצועני או חובבני, אבקת חלבון יכולה לסייע בהשלמת כמות החלבונים המומלצת לצריכה. כמו כן, היא מאפשרת הפחתת צריכה של בשר ומוצרי חלב, על ידי החלפה של ארוחות בשייק חלבון בריא.

כמה זה סקופ אבקת חלבון?

אבקת חלבון מגיעה תמיד עם כף פלסטיק ייעודית, אשר מכונה "סקופ". בסקופ ממוצע יש בערך 30 גרם של אבקה, אך חשוב לציין שהמשקל משתנה בין אבקות. מבחינת קלוריות, סקופ מכיל בממוצע 100-150.

לאיזו אבקת חלבון ערך תזונתי גבוה?

באופן כללי, מומלץ לבחור באבקות חלבון עם ריכוז גבוה של חלבון, ומעט מאוד מרכיבים אחרים.

ראשית, בחרו אבקה לא ממותקת. לא רק שהיא פחות משמינה, היא גם מאפשרת לכם להכין שייק חלבון לפי הטעם שלכם, ובמידת הצורך להוסיף ממתיק משלכם, בריא יותר. שנית, חשוב לוודא שאבקת החלבון לא מכילה יותר מדי פחמימות או קלוריות.

בדקו את רשימות המרכיבים המודפסות על אריזות של אבקות חלבון, וחפשו מותגים שבהם המרכיב היחיד הוא החלבון עצמו. חלק מהאבקות מכילות גם פרוביוטיקה או תערובות של אנזימים. למרות שאין צורך בחומרים אלה הם עשויים להיות מועילים, במיוחד אם אינכם צורכים אותם ממקורות אחרים.

האם בכוס שייק חלבון קלוריות מוגזמות?

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בצריכת אבקות חלבון, אשר מובילה פעמים רבות להשמנה, היא הכנת שייקים עתירי קלוריות מדי. כדי שתצרכו בכל שייק חלבון קלוריות בכמות נכונה, עליכם להתחשב לא רק בכמות הקלוריות באבקה עצמה, אלא גם בשאר מרכיבי השייק.

למשל, אם אתם מערבבים את אבקת החלבון עם חלב, אתם צריכים להיות מודע גם לקלוריות בסוגי חלב שונים. כוס (244 גרם) חלב מלא מכילה 148 קלוריות, כוס חלב 2% מכילה 124 קלוריות וכוס חלב 1% מכילה 42 קלוריות. אם אתם מנסים להפחית את צריכת הקלוריות שלכם, אולי עדיף להשתמש במים כחלופה לחלב, כך שספירת הקלוריות תגיע רק מאבקת החלבון.

שייק חלבון טיפוסי, ללא מרכיבים נוספים, מהווה בערך עשירית מסך הקלוריות היומי שאתם צריכים, אם אתם מוסיפים 2 סקופים לכל שייק.

חשוב לצרוך את האבקה בצורה מושכלת – כחלק מתזונה בריאה ומשטר אימונים מתוכנן היטב. אם תעשו זאת ותצרכו באמצעות אבקת חלבון קלוריות בכמות מתאימה, לא רק שלא תשמינו – הקלוריות הללו יספק לכם אנרגיה חשובה.

אז האם אבקת חלבון משמינה או לא?

כל עוד בחרתם אבקת חלבון איכותית ואתם לא צורכים יותר קלוריות ממה שאתם שורפים, אין לכם סיבה לדאגה. האבקה כשלעצמה לא תגרום לעלייה במשקל, אלא רק צריכה מוגזמת שלה (מבחינת תדירות, או שימוש בכל פעם).

צריכת יתר של אבקת חלבון עלולה להוביל לעודף קלורי, מה שגורם עם הזמן לעלייה במשקל. לחלופין, בתרחיש כזה אתם עשויים לחוות תחושה של נפיחות, אשר תגרום לכם להיראות כאילו עליתם במשקל באזור הבטן.

אבקות חלבון איכותיות ב-Qualify Pro

כעת, אתם יודעים כמה חשוב לבדוק את המרכיבים ואת כמות הקלוריות עבור כל אבקת חלבון שאתם שוקלים להוסיף לתזונה שלכם. המודעות הזו תסייע לכם לעמוד במטרות שלכם ולשמור על המשקל, בעיקר אם תבחרו אבקת חלבון בעלת ערך תזונתי גבוה.

האבקות של Qualify מיוצרות בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מובילים בתחום הספורט, לרבות ספורטאים ברמות הגבוהות ביותר. התוצאה? כל אבקת חלבון מספקת תוצאות מרביות, בטוחה לשימוש ובריאה.

תמונה freepik

Related Post

להראות אהבה! פרשת וירא

Posted by - 14 בנובמבר 2019 0
שנורר ירושלמי, מחליט לשדרג את "העבודה" על ידי נסיעה לניו יורק. למזלו הצליח למצוא משפחה טובת לב שתארח אותו. בחינם…

משקפיים זה הכי

Posted by - 30 בינואר 2020 0
עוד הרבה לפני כיתה א': תלמידי ישראל מתחילים להרכיב משקפיים בגיל צעיר יותר ביחס לעולם – כך עולה מסקר מקיף…
כלי נגישות