האותיות הקטנות שלא הכרתם: מה לבדוק כשקונים מזגן?

8 0

מתלבטים איזה מזגן לקנות? רכישת מזגן היא אחת הרכישות המשמעותיות שאתם עושים, לא באמת מדובר בעוד מוצר שאתם קונים לבית, אלא אתם עומדים לרכוש לעצמכם איכות חיים. אז כדי שתיהנו מכל רגע, חשוב שתבחרו את המזגן המתאים לכם ביותר. לא זה שיש לשכנה, לא זה שחברים מהללים, זה שייתן לכם מענה מדויק לצרכים שלכם.

איך תדעו איזה מזגן לקנות? המומחים של אלקטרה מיזוג אוויר מסבירים את הפרמטרים שמשפיעים יותר מהכול:

·        גודל השטח הממוזג- גודל החלל משפיע על התפוקה שתידרש מהמזגן שלכם. יש לחשב גם את השטחים הפתוחים בסביבתו כמו מטבח, פינת אוכל ופרוזדור המוביל לחדרים, וכן להתחשב בחלונות גדולים דרכם חום השמש חודר פנימה.

·        סוג המזגן- מזגן עילי, מיני מרכזי או מערכת מולטי או VRF- תצורות שונות של מערכות מיזוג אויר יכולות להתאים לסוגים שונים של חללים שאותם נרצה למזג. גודל השטח והאובקטים המצויים בו יכולים להשפיע על התפוקה הדרושה. כעיקרון, מזגנים עיליים נפוצים יותר בדירות בהן ניתן לתלות מעבים על קירות הבניין או למיזוג שטחים קטנים יחסית, בעוד מיני מרכזי נפוץ יותר בפרויקטים חדשים ובדירות גדולות מפני שעם יחידה פנימית אחת ניתן למזג מספר חללים. מערכת מיזוג מולטי מפוצלת מאפשרת לחבר יחידה חיצונית אחת למספר יחידות פנימיות וכך ניתן למזג מספר חדרים, וזהו פתרון מושלם לבנייה רוויה ולמקומות עם מגבלת מקום.

  • שקט- חשוב לבחור מזגן שיהיה שקט עד כמה שניתן שיאפשר לנו לשבת בכיף בסלון או לישון טוב בחדר השינה. עצמת הרעש של המזגן נמדדת ביחידות dBA, ואת המידע לגבי מידת הרעש של כל מזגן ניתן בד"כ לבדוק אצל החברה המשווקת או היצרן.
  • בעל נצילות אנרגטית גבוהה (צריכת חשמל מינימאלית)- האות A מציינת את הרמה הגבוהה ביותר של יעילות וחיסכון, ואילו האות G מציינת את הגבול התחתון המותר מבחינת היעילות האנרגטית. הדירוג האנרגטי של מזגן הוא נתון חשוב שיש לקחת בשיקולי הקנייה, כיוון שבחישוב מצטבר של צריכת החשמל לאורך חיי המזגן, מכשיר זול יכול לעלות ביוקר, במיוחד בחדרי שינה בהם לרוב דולק המזגן לאורך לילות שלמים.
  • אולי בכלל ללכת על אינוורטר? – טכנולוגיית האינוורטר מאפשרת למזגן לעבוד בתפוקה המשתנה בהתאם לעומס החום בחדר ובאופן רציף, וכך תורמת ליציבות רמת הלחות בחדר (בקיץ הלחות יורדת אוטומטית ובחורף היא עולה, למניעת תחושת יובש). טכנולוגיית האינוורטר מבטיחה גם חיסכון משמעותי בצריכת החשמל, יעילות אנרגטית גבוהה וביצועים מרשימים של המזגן לאורך שנים. 

מצאתם איזה מזגן לקנות? אל תשכחו את האותיות הקטנות:

  • תו תקן: חשוב מאוד שהמזגן יגיע עם תו תקן ישראלי, ורצוי גם כזה המיוצר בסטנדרט המחמיר והבינ"ל של תקן ISO. שני אלה יוכלו להעיד שמדובר במזגן באיכות טובה שמיוצר בצורה מוקפדת וגם, כנראה, יחזיק זמן רב יותר.
  • חלפים: החוק מחייב יבואן להחזיק מלאי חלפים לשבע שנים קדימה, ועניין זה לבדו מעיד על החשיבות שברכישה מיבואן ותיק ומנוסה.
  • אחריות: על פי החוק, אתם צריכים לקבל אחריות על המזגן למינימום שנה וניתן להרחיב אותה בתוספת תשלום. בנוסף, יש אחריות על ההתקנה, אותה אתם צריכים לקבל מהחברה המתקינה/המתקין. אל תגידו שלא ידעתם.

Related Post

 אל תשלמו לעובד בשחור

Posted by - 29 בנובמבר 2018 0
 מעסיקים רבים משלמים לעובדים סכומים הגבוהים מהרשומים בתלושי השכר שלהם וזה מסוכן. עו"ד דוד מימון מסביר למה; מאמר חובה לעסקים.…

שלושה מינויים חדשים בהנהלה הראשית של קבוצת לוריאל ישראל מנתניה כחלק מחיזוק ההובלה האסטרטגית של החברה כחברת הביוטי המובילה בישראל

Posted by - 1 בפברואר 2024 0
גלי לב – מונתה לסמנכ"לית השיווק והדיגיטל, אן הירש – מונתה לסמנכ"לית טרנספורמציה ראשית ואריאלה יערי –  מונתה לסמנכ"לית התקשורת והקיימות

שוק הנדל"ן בעקבות המלחמה

Posted by - 7 במרץ 2024 0
במחקר אקדמי שערכתי לא מכבר במסגרת לימודי נדל"ן, בדקתי האם קיימת נוסחה בה אפשר להגיע במדויק להשפעתן של מלחמות על…

נולדה מחדש

Posted by - 14 במאי 2019 0
לקראת יום הטרשת הנפוצה הבינלאומי, מספרת מור קריאף שאובחנה לפני שנים במחלה כיצד הבריאה ממנה כנגד כל הסיכויים ובעזרת ההומאופתיה.…
כלי נגישות