האור בקצה המנהרה – כך יוצאים ממעגל החובות

9 0

תושבת העיר זכתה השבוע לצאת ממעגל החובות לחיים חדשים; על הסתבכויות כספיות, כיצד להתמודד ומה כדאי לעשות

מאת עו"ד אייל קורסייה

א', תושבת העיר נתניה, הסתבכה בחובות גדולים בהוצאה לפועל והכל כנגזרת לעסק אשר נפתח על-ידי בן זוגה – עסק אשר לימים כשל. כל חטאה של א' היה דבר אחד פשוט, שאם הייתה דואגת לו לפני (או מתייעצת עם עו"ד בתחום הוצל"פ ועסקים), סביר כי הייתה יכולה למנוע את פשיטת הרגל בעניינה – לצאת מהחשבון המשותף עם בן זוגה.

משמעות שותפים בחשבון בנק הינה ענקית. כאשר בני זוג פותחים חשבון משותף בעוד אחד מבני הזוג נוטל הלוואות לטובת העסק, בית או כל דבר אחר, הרי שככל והלוואות אלה לא יחזרו ויוגדרו כחוב, החוב יירשם על שם שני בני הזוג שכן הינם שותפים לאותו החשבון.

אם גם אתם מעוניינים לפתוח עסק וחוששים שמא תגררו את בני זוגכם למערבולות כדאי ורצוי לפני פתיחת כל עסק ו/ או הוצאה אחרת אשר תשמש בעיקר את אחד מבני הזוג להוציא את בן הזוג מהחשבון המשותף ולצפות פני עתיד למקרה של אי יכולת בפירעון ההלוואות אשר לימים יהפכו לתיקי הוצאה לפועל.

א' צברה חובות בגובה 449,000 ₪, עם עשרות תיקי הוצל"פ מכוחם ננקטו כלל ההליכים האפשריים. א' הייתה מצויה האיחוד תיקים משך 20 שנים והגיע למשרדו של כותב שורות אלה לטובת בחינת האפשרות לקבלת הפטר לאחר 20 שנה שהיא מצויה בחובות, ללא חשבון בנק ועם הגבלות קשות מנשוא.

ביום שלישי האחרון ולאחר אין ספור תגובות וכתבי טענות כפי שאלה הוגשו, נערך ל-א' דיון בבקשת ההפטר במסגרתו קיבלה השופטת/ רשמת את מלוא טענותיה של א' ופסקה לטובתה הפטר חלוט ומחיקת כלל החובות העיקולים וההגבלות כנגד תשלום זעום בסך של 7,000 ₪ אשר יועבר תוך 45 יום.

סופו של דבר ראוי להבין, כי יש פתרון לחובות וכי הדרך להשגת הפטר תלויה רק בחייבים עצמם, ככול שישכיל החייב להבין כי עליו לטפל החובות ולגשת לעו"ד לשם כך, הרי שהסיכוי להצליח לצמצם ואף למחוק חובות, עיקולים והגבלות טובים יותר.

הכותב, עו"ד אייל קורסייה, מומחה בייצוג חייבים מול רשויות, הפטר, פשיטת רגל ועוד. טלפון: 050-6351208 אתר: http://www.adv-dk.co.il/

Related Post

תשפ"ד בטבע הישראלי

Posted by - 10 בספטמבר 2023 0
אם אתם מחפשים את המקום האידיאלי ביותר לפתוח בו את השנה החדשה יחד עם החברים והמשפחה הקרובה, כדאי לכם לעשות זאת בטבע שלנו, בפעילויות שונות ברחבי הארץ לצד נופים ייחודיים בארצנו היפה. הצעות לטיולים במהלך החג בגן לאומי ירקון תוכלו לקחת חלק בפעילות עץ המשאלות לראש השנה, אם אתם חובבי פסיפסים תוכלו ליהנות מפעילות חגיגית בגן לאומי בית אלפא ולהכין מובייל מיוחד ולגלות את סודות הפסיפס במשחק גלגל מזלות, לעלות לתצפית נוף חדשה על גג המבצר ולהשקיף על נוף מרהיב במבצר הצלבני בגן לאומי כוכב הירדן ולסייר ולתצפת בגן לאומי סוסיתא על עולם חדש אל מול 2,000 שנות היסטוריה. בשמורת טבע החולה, כבר החלה עונת הסתיו וזו הזדמנות מצוינת לבקר ולצפות בציפורים הנודדות מאירופה לאפריקה, אשר עוברות בדרכן דרומה בארצנו, לצאת לסיור מרתק בו תשמעו על הפעילויות הרבות הנעשות בשמורה לשמירה על הטבע בישראל. כמו כן, במהלך כל חודש ספטמבר, לרגל יום הנשר הבינלאומי, רשות הטבע והגנים שמחה להזמינכם לבקר בשמורת טבע חי בר כרמל וללמוד על הדרכים לשימור אוכלוסיית הנשרים של הכרמל, להכיר ביצה של נשר וללמוד כיצד עוקבים אחר הנשרים בטבע ולשמורת טבע גמלא שם להצטרף לסיור במושבת קינון הנשרים בגולן ולהיחשף לסכנות העורבות לאוכלוסיית הנשרים בישראל. לרגל חודש אלול, חודש הסליחות והרחמים, מוזמנים להצטרף לסיור מיוחד בגן לאומי בית שערים ולהתוועדות לעיר בית שערים מימי המשנה והתלמוד. בשמורת טבע עינות צוקים תוכלו לבקר ב"שמורה החבויה" ולהכיר את נפלאות החי והצומח בנווה המדבר הנמוך בעולם, בגן לאומי מבצר נמרוד תוכלו לסייר במורדות החרמון ולשמוע את הסיפור על שלושה אריות בתקופות השונות של המבצר ולקנח בגן לאומי כורסי בסיור על שבילי מנזר יפהפה ועתיק ופסיפסים מרשימים. אורית שטיינפלד מנהלת חטיבת קהל וקהילה…

לרגל ט"ו בשבט – קק"ל ומועצת הדבש נוטעות כ-45 אלף עצים צוּפָנִיִים ברחבי הארץ להצלת ענף הדבורים הנמצא בסכנת הכחדה בשל מיעוט מזון (צוף)

Posted by - 24 בינואר 2024 0
מרבית מהנטיעות יתבצעו השנה בשטחים החקלאיים שנפגעו מהלחימה בעוטף ישראל בט"ו בשבט הקרוב חלק ניכר מהנטיעות הצוּפָנִיִות יתבצעו בסמוך לשטחי חקלאות רבים…

מפתחים את נתניה

Posted by - 6 בספטמבר 2020 0
ח.ל.ת החברה לפיתוח ותיירות נתניה, ממשיכה לקדם בהצלחה את פרויקט שיפוץ חזיתות הבניינים ברחבי העיר מאת: חן כהן שיפוץ חזיתות,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות