האורך כן קובע

6 0

לאחרונה שמתי לב שאני עוסקת המון בענייני אורך. אם להיות ספציפית אז מהו בדיוק האורך הנכון. אני מדברת כמובן על אורך הבגדים, ובכלל לא מהפן של אופנה צנועה, אלא מהפן של מה הכי מחמיא. אני פוגשת המון נשים שממש לא מודעות לכך שכמה ס”מ, הם אלו שישנו את עולמן. טוב, נו, לפחות יגרמו להן להראות צרות וארוכות יותר.

פרט שחשוב לדעת הוא שכל סיומת של פריט לבוש (חולצה, מכנסיים, חצאית וכדומה) זהו “פס רוחב”. כאשר פס הרוחב הזה יושב על אזור פחות מחמיא בגוף שלנו הוא מדגיש אותו. לדוגמא: אם האגן שלי מאוד רחב, והחולצה מסתיימת בדיוק בקו הכי רחב של האגן (כמו בטוניקה למשל), אז היא תדגיש את הגודל שלו , ולא תטשטש אותו (כמו שהמון נשים טועות לעשות). הדבר הנכון לעשות הוא שפריטי הלבוש יסתיימו באזור הכי צר. למשל בחצאית מומלץ שהיא תסתיים באזור הכי צר של הרגל, שזה אזור שקע הברך.

אורכים של חולצות

אורך סיומת החולצה הנכון לרוב הנשים הוא אזור עצמות האגן (ממש מתחת למותן). אם מבנה הגוף מאפשר זאת (פחות מומלץ במקרה של בטן גדולה או גוף מאוד מרובע), כדאי להכניס את החולצה לתוך המכנסיים או החצאית. כאשר החולצה מסתיימת במקום הנכון היא לא “גונבת” אורך מהרגליים, וזה גורם לחלוקה פרופורציונלית ונכונה של הגוף, ובכך גורם לו להראות ארוך יותר. לכל מי שסקפטי לגבי כך, אני מזמינה אתכן לצלם תמונה שלכן עם חולצה בפנים, ועם חולצה בחוץ ולראות את ההבדלים.

אורך נוסף שחשוב בחולצות הוא אורך השרוולים. שרוולים ארוכים מידי גורמים לכך שנראה נמוכות יותר. כל שרוולי הפעמון והסוודרים שאנחנו כל כך אוהבות להתכרבל בשרוולים הארוכים שלהם נכנסים לקטגוריה זו. שרוול ארוך מידי מקצר. נקודה. בנוסף, לבעלות חזה גדול מומלץ להימנע משרוול שנגמר באזור המרפק, מאחר וזה יוצר קו רוחב בין החזה לשרוולים, וגורם לו להראות גדול וכבד יותר.

אורכים של מכנסיים

לגבי אורך סיומת המכנסיים: מכנסיים באורך מלא, זה האורך הכי מחמיא. כל מכנסי השלושת-רבעי או שבע-שמיניות אאוט! הם “משמנמכים” את הלובשת (ולא! הכמה ס”מ האלו לא יהיו מה שיקרר אתכן בקיץ, אבל כן יגרום לכן להראות יותר גוצות).

גובה המכנסיים הקדמי המומלץ הוא עד לפופיק. לרוב הנשים זה יהיה האורך המחמיא ביותר, מאחר והוא “יארוז” היטב את הבטן התחתונה, ועם זאת לא יעיק כמו שמכנס גבוה יותר יעשה.

אורכים של שמלות וחצאיות

כאמור, האורך הנכון לסיומת השמלות או החצאיות הוא שקע הברך. הדרך הנכונה למצוא את הנקודה הנכונה היא לחפש את החלק הכי צר באזור שקע הברך וזה שם. אם רוצים שיהיה ארוך יותר (מטעמי דת או סתם העדפה אישית) אז האורך הנכון הבא הוא “מקסי”, זאת אומרת עד הקרסול. זה אורך שיגרום לנו להראות ארוכות יותר. אם במקרה חשקה נפשכן באורך “מידי” (תחילת השוק, ממש מתחת לברך- אזור עבה יחסית), מומלץ מאוד לשלב זאת עם נעלי עקב על מנת לאזן את הלוק.

היום למדנו שלפעמים כמה ס”מ קטנים, יכולים לעשות הבדל גדול. ושממש כדאי לתחוב את החולצה לתוך המכנסיים. תנסו , זה עובד.

עדי דואק מתמחה בסטיילינג אישי והום סטיילינג ומעבירה סדנאות לקבוצות מגוונות

הצטרפו אליי לדף הסטיילינג שלי: @Adi’s Life Style

 

Related Post

על שמועות ועל מעשים

Posted by - January 31, 2018 0
פרשת השבוע בה קוראים אנו על מתן תורה ועל עשרת הדיברות נקראת דווקא ע”ש חותן משה, יתרו. מה עשה יתרו…

הנצחה 

Posted by - March 28, 2023 0
הצעה להנציח את גדולי מאמני הכדורגל של מועדון מכבי נתניה בקריאה שערי הכניסה ליציע באצטדיון על שמם. סגן ראש העיר, עו”ד…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility