האגודה להתנדבות בשבת והדרת מייסודו של אורי אורבך ז"ל

9 0

בשבת האחרונה ציינו מתנדבות האגודה להתנדבות, מגרעין המועצה האזורית קדימה צורן, את "שבת והדרת" – שבת הוקרה לאזרחים הוותיקים מייסודו של השר אורי אורבך ז"ל. במהלך השבת ביקרו בנות השירות הלאומי את הקשישים והקשישות, חילקו להם מאפים, חלות, לחמניות, עציצים לשבת ועוד שלל פינוקים שנתרמו ע"י העסקיים המקומיים "האופה לחם מן הארץ, ו"רותקה". הבנות, שפועלות בליווי מנחת גרעין קדימה אפרת יומטוב, הצדיעו לאזרחים הוותיקים וברכו בפתקים משמחים שצירפו למארזים: "השבת זו שבת הוקרה לאזרחים הוותיקים, והבנו שזו הזדמנות לומר כמה אנחנו מעריכים אותך ושמחים שאת איתנו". מתנדבות האגודה להתנדבות מלוות את הקשישים במהלך כל השנה במסגרת פרויקט "והדרת פני זקן".

בפרויקט "והדרת פני זקן" – תוכנית מטעם המשרד לשוויון חברתי המופעלת על ידי עמותת מטב – מתנדבי האגודה להתנדבות מסייעים לקשישים המתגוררים בקהילה, מלווים אותם, מעבירים עמם זמן איכות יחד, מפיגים את בדידותם הקשה, ומבלים עמם בפעילויות השוטפות במהלך חייהם.

אפרת יומטוב: "זכינו השנה לקחת את הפרויקט הזה צעד אחד קדימה, בזכות המתנדבות הדסה מלמד ועטרה זמיר. הבנות פרסו את הפעילות לאורך כל השבת – מקבלת שבת לפני שבת, ארוחת שבת, וביקורים בבתים לקידוש, לסעודה, ואחר הצהריים – כך שיכלנו להגיע לעשרות קשישות וקשישים אהובים שהיו נרגשים כל כך מהמחווה. 'היה לי יום נהדר, אבל מהרגע שאתן הגעתן עשיתן לי את השבת והשבוע!' סיכמה אחת הקשישות."

ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות: "זכיתי להכיר את אורי אורבך מהימים בהם למדנו בישיבה בקריית שמונה, לאורי תמיד היה חשוב לקורא לאנשים היקרים האלה 'זקנים', כי זקנה זהו תואר של כבוד ביהדות, זקנה זו חכמה. מאז כניסתו של אורי לתפקיד הוא הפך את המשרד למשמעותי ועסק בהכרת הטוב לדורות שעל ברכיהם גדלנו, משרד עם עשייה ברוכה ויוקרה, אני גאה שיש לנו באגודה להתנדבות חלק בהנצחת מורשתו של אורי אורבך ז"ל."

Related Post

מסנט פטרסבורג לנתניה באהבה

Posted by - 13 בנובמבר 2019 0
"ימי סנט פטרסבורג" נחלו הצלחה רבה בנתניה: במסגרת האירועים התקיים מופע מחול מרהיב וסוכמו על שיתופי פעולה עתידיים – העשויים…

סליקת אשראי לעסקים קטנים בקלות

Posted by - 21 באוגוסט 2019 0
מתעניינים לגבי סליקת אשראי לעסקים קטנים? כיום ניתן לעשות זאת בקלות, שכן יש לא מעט חברות שמציעות שירותי סליקה באינטרנט…
כלי נגישות