דרמה בחידון התנ"ך לבתי הכנסת

9 0

בני מילגרום ואבי קלוש מבית הכנסת "צעירי מזרח נתניה" הם אלופי חידון התנ"ך ה-7 לבתי הכנסת , לאחר שגברו בדו קרב מרתק בשלב הגמר על גיא דר וחגי קרוואני מבית הכנסת "דרכי שלום" שהגיעו למקום השני.

 

שני הצוותים העפילו לגמר מתוך 12 צוותים לאחר ש"צעירי מזרח" נתניה צברו 95 נק' מתוך 100 אפשרויות ו"דרכי שלום" 92 נק'. בשלב זה הניקוד התאפס ושני הצוותים נכנסו לשלב "הראש בראש" בו טעות אחת מכריעה את החידון, אולם שני הצוותים ענו באופן מדוייק כל אחד על 8 שאלות הקשות ביותר  של המנחה ועורך חבר המועצה עופר אורנשטיין ללא טעות אחת. 300 איש שהגיעו אתמול למכללת נתניה לעודד את המתמודדים עמדו נפעמים כאשר שני הצוותים ענו ביחד על שתי שאלות ההכרעה הקשות של אורנשטיין "ציין פסוק בו יש 5 פעלים רצופים" (תשובה: "וַיֹּאכַל וַיֵּשְׁתְּ וַיָּקָם וַיֵּלַךְ וַיִּבֶז עֵשָׂו אֶת-הַבְּכֹרָה") ולא נפלו גם בשאלה הבאה "ציין את כל הבהמות ומספרם שנתן יעקב לעשיו "

השופטים: הרב יהודה שלוש, הרב משה לחובר, הרב יעקב חזיז והרב בנימין שוורץ עוד התחבטו האם להעניק לשני הצוותים את הפרס הראשון אבל אז הטיל אורנשטיין את שאלת המחץ האחרונה שנותרה "סבא של סבא של סבא שלי היה צדיק ואצלי הורגים אנשים . מי אני ?"

שני הצוותים התחבטו במשך דקות אבל אז צעירי מזרח נתניה שלפו את התשובה "חצרמוות" והכריעו את אחד החידונים המותחים ביותר .

החידון היה לזכרם של ר' שלמה מכלוף אורגד זצ"ל ור' פריג'א מתוק זצ"ל  והופק ע"י המחלקה לתרבות תורנית בראשות סגן ראש העיר דניאל בשארי (שגם התמודד בחידון והגיע למקום השישי המכובד) ומנהל המחלקה רועי זלצר. הרב הראשי קלמן בר שליט"א ומ"מ ראש העיר אלי דלל ברכו את המתמודדים הנרגשים כאשר על ההגברה ניצח יוני שריג המופלא ביחד עם הקלידן יעקב אזולאי .

בועז אורגד ונועה אורנשטיין קראו את קטעי "קול מן העבר" אותם ניסו המתמודדים לפצח .

102 איש מתוך הקהל וביניהם ילדים רבים השתתפו בחידות לקהל וחמשת הראשונים זכו בפרסים ביניהם אחת הילדות הצעירות נויה מצעירי מזרח נתניה .

 

אורנשטיין סיכם:"אין פעילות ציבורית שאני אוהב יותר לערוך ולארגן מאשר חידון התנ"ך לבתי הכנסת . המתמודדים היו פשוט מצוינים והייתי מאושר במיוחד לראות את כמות הילדים שנשארו עד הסוף כדי לצפות בחידון. כאשר מגיעים אלי דקה אחרי שהחידון נגמר ושואלים אותי "מה החומר לשנה הבאה"? אני יודע שעשיתי את שלי "

 

Related Post

דואגים לתלמידים

Posted by - 16 בנובמבר 2021 0
יתוגברו קווי האוטובוס לתלמידי אורט לבוביץ ובר אילן בנות בשל סוגית העומס בתחבורה הציבורית לתלמידים הנוסעים לבתי הספר האמורים הוחלט בישיבה שהתקיימה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות