דע את זכויותיך! סיוע בשכר דירה

8 0

במיוחד בימים אלו בהם מחירי השכירות עולים ורבים מתקשים לעמוד בהוצאות הדיור, חשוב במיוחד שתכירו את  הסיוע בשכר דירה שמעניק משרד הבינוי והשיכון המציע עזרה בשכירות. בין הזכאים:  קשישים, הורה עצמאי, נכים, דרי רחוב, נשים מוכות, גברים מורחקים, חיילים בודדים, משפחות על פי מבחן הכנסות, גברים\נשים בתהליכי גירושין, עולים יוצאי אתיופיה חסרי דירה ועוד.

אז מי זכאי, איך מקבלים תעודת זכאות, וכמה זמן זה לוקח? הכתבה הבאה תעשה לכם סדר בדברים.

האם ידעת כי משרד הבינוי והשיכון מסייע בשכר דירה לאזרחים מאוכלוסיות שונות העומדים בקריטריונים? הזכאות מותנית בעמידה בקריטריונים שקבע משרד הבינוי והשיכון ביניהם: מקורות ההכנסה, גודל משפחה ועוד. הסיוע על פי מקורות הכנסה מתבסס על שני מקורות הכנסה עיקריים: מבחן הכנסות וסוג הקצבה המתקבלת על פי ביטוח לאומי. 

בין הזכאים לעזרה בשכר דירה, מלבד משפחות שעונות לקריטריונים מבחינת מקורות הכנסה, נמצאות גם אוכלוסיות נוספות ביניהן: אנשי קבע המתיישבים בנגב, קשישים, הורה עצמאי, נכים, דרי רחוב, נפגעי אלימות במשפחה, חיילים בודדים, אסירים משוחררים גברים\נשים בתהליכי גירושין, עולים חדשים, חסרי דירה ועוד.

תהליך ההרשמה מתבצע בארבעה שלבים: בשלב ראשון, מגישים אתהבקשה בחברת ההרשמה לסיוע בדיור, משם מתקדמים לשלב השני שכולל  בדיקה ואימות נתונים, בשלב השלישי, מונפקת תעודת זכאות במידה והבקשה אושרה והשלב הרביעי והאחרון,  הוא שלב מימוש הסיוע בשכר דירה על ידי הזכאים.

לצורך הנפקת תעודות זכאות ,לצורך סיוע בשכר דירה ניתן לפנות ל"אלונים" מקבוצתMgroup , שנבחרה על ידי משרד הבינוי לבדוק את הזכאות לסיוע בשכר דירה והנפקת תעודות זכאות, לוודא עמידה בקריטריונים ולהעביר את נתוני הבקשות בצורה מסודרת אל משרד השיכון והבינוי. השירות ניתן ללא תשלום לכל התושבים  ב-27 סניפים הפרוסים ברחבי הארץ. כמו גם במוקד טלפוני ארצי במגוון שפות.

על מנת לפתוח בקשה לקבלת תעודת זכאות, יש להצטייד בתעודות זהות עם ספח מעודכן, אישורי הכנסות וכל מסמך נוסף התומך בבקשה. תהליך הנפקת הזכאות אורך מספר ימים ומבוצע ע"י אלונים.

לבדיקת ולממש את זכויותיכם לסיוע בשכר דירה ממשרד הבינוי והשיכון: חייגו 8583*

תמונה: pixabay

Related Post

כלי נגישות