דן מרקוביץ מציג: הורסים, בונים וכולם מרוצים

9 0

ברחבי העיר מתנוססים לא פחות מחמישה פרויקטים של היזמים דן מרקוביץ ויגאל מסיקה, המבוססים על הריסת הבניין הישן ובנייה של בניין חדש, מודרני ובטיחותי. ראיון חובה עם דן מרקוביץ

היזמים דן מרקוביץ ויגאל מסיקה אחראים על בנייה מחדש של 5 פרויקטים בעיר. לאן שאתה פונה, אתה רואה שלט שלהם. סיבה מספיק טובה לראיון עם דן מרקוביץ.

דן, בוא נעשה לקוראים שלנו סדר. למה תמ״א?

"פשוט, בעלי הדירות מוסרים בית ישן ומקבלים דירה חדשה ושדרוג של ערכה. אנחנו מציעים לבעלי הדירות אך ורק הריסת המבנה הישן ובנייה מחדש. אנו לא מתעסקים בתוספות למבנה הקיים. לאחר ההסכמים עם כל הדיירים, פינוי המבנה, הריסה ובנייה מחדש. מדובר בתהליך מאד מורכב, חתימת הסכמים עם כל בעלי הדירות, עם כל דייר בנפרד, ההסכמים זהים. לכל דייר אנו משלמים שכירות בגובה של כ-5,000 ₪ לחודש, מרגע הפינוי ועד החזרה לדירה החדשה. כמובן שההובלה והפינוי לדירה השכורה וחזרה בסיום הפרויקט היא על חשבוננו. אנו מתחייבים על פרק זמן של כשנתיים וחצי מרגע הפינוי ועד החזרה לדירה."

נשמע פשוט ומשתלם.

"אולי למי שרואה מן הצד זה נראה עניין פשוט. לכל דייר ישנן דרישות משלו וחובתי לרצות את כולם. יש להשקיע בתכנון כללי אך גם בתכנון אישי לפי רצונותיו ודרישותיו של כל דייר. לצורך כך, אנו זקוקים לשיתוף פעולה גם עם העירייה. כדי שבעלי הדירות יהיו בטוחים שאנו דואגים להם בנוסף לשכירות ולהעברת הדירה, גם לשקט בדמות ערבות בנקאית לדירה עד כניסתם אליה. זה המקצוע שלנו ואנו משתדלים לעשות זאת בצורה הטובה ביותר."

הזכרת את שיתוף הפעולה עם העיריה.

"לעירייה יש עניין בתמ"א, שכן בנוסף להתחדשות פני העיר, מדובר בנושא בטיחותי וחשוב ביותר במיוחד לאחר שבתקופה האחרונה גילינו כמה חשוב והכרחי שלכל דירה יהיה ממ"ד. הבניינים שאנו הורסים ישנים ואינם בטיחותיים ולאחר הבנייה הדייר מקבל דירה חדשה, עם בנייה ירוקה ומוגנת בצורה טובה ביותר. מאחר ולעירייה יש עניין בכך וברצוני לציין את הסיוע והנכונות מצד העירייה במציאת פתרון לכל בעיה. שיתוף הפעולה הזה מאפשר השגת היעד בו כולם מרוצים".

מה משכנע את בעלי הדירות לחתום על ההסכם?

"הדירות במצב שאינו בטיחותי עבורם. דירות ישנות ללא ממ"ד, הבניין ישן ובמקום הדירה הישנה בבניין ישן, תוך שנתיים וחצי הם מקבלים דירה חדשה ומפוארת בבניין חדש, דירה בטיחותית שערכה מעל כפול מהדירה הישנה. הם משדרגים את רכושם ומשפרים את איכות החיים ללא הוצאה של שקל מכיסם ומול ערבויות. לדעתי, המציאות היא שמכתיבה את הקצב. הדבר החשוב ביותר מבחינתנו, היא אמינות ושקיפות, אוזן קשבת, רצון לפתור בעיות וכמובן בטחונות כספיים לכל דייר. ללכת לתמ״א בסגנון שלנו, פינוי הריסה ובנייה מחדש יש יתרונות עצומים ומכל הבחינות."

אתה ויגאל מסיקה מרימים 5 פרויקטים.

"יגאל, אייל גלינדוס, השותף שלי לדרך מתחילתה ואני מתנהלים כמו משפחה ולא כשותפים. כל אחד בתחום האחריות שלו. כמובן שכל החלטה מתקבלת במשותף, אך לפני הכל, אנחנו כמו אחים. אציין, כי מי שהכניס אותי לענף הזה היה אחי, נתי, ומסתבר שהיה מורה טוב…"

משהו לסיום.

אני בן 45, יש לי 5 ילדים וזוגיות מהממת, הם מהות חיי והכח המניע. אני מאוהב בים ובכל הקשור אליו ומן הסתם אנו מבלים הרבה בים. בעתיד, אני רואה את עצמי מוביל דרך בחינוך צעירים בכל הקשור ליזמות ועולם הבנייה. לשאלתך, אם אצרף את ילדיי לתחום, אומר שאבחר בעבורם את הטוב ביותר."

מרקוביץ & מסיקה https://m-group.co.il/

Related Post

המדריך המלא לעובד החושש

Posted by - 30 בדצמבר 2020 0
סגר שלישי, סבב פיטורים נוסף: מה אתם צריכים לעשות לפני שתעזבו את מקום העבודה בעקבות הסגר השלישי הפוקד את ארצנו,…

 אל תשלמו לעובד בשחור

Posted by - 29 בנובמבר 2018 0
 מעסיקים רבים משלמים לעובדים סכומים הגבוהים מהרשומים בתלושי השכר שלהם וזה מסוכן. עו"ד דוד מימון מסביר למה; מאמר חובה לעסקים.…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות