דמי מזונות, האם ניתן להפחית?

7 0

במצבים רבים דמי המזונות ניתנים לשינוי על אף פסיקת בית המשפט.

כידוע, כאשר בני זוג מחליטים להתגרש הרי שיש לעגן בהסכם את גובה תשלומי דמי המזונות המגיעים לילדים, את ההסכם סביר להניח שהגשתם לבית המשפט/לבית הדין הרבני לצורך אישורו ולקבלת תוקף של פסק דין להסכם.

עו"ד אייל קורסיה

רבים מבני הזוג אשר משלמים מזונות בטוחים כי גובה המזונות כפי שנקבע בהסכם ו/או ע"י בית המשפט/בית הדין הרבני הינו סופי ולא ניתן לשינוי ולהפחתה- האמנם?

במצבים רבים ניתן יהיה להפחית את גובה דמי המזונות ו/או להגדילם הכל בהתאם לעובדות ולמצב המשלם.

אנסה להדגים :

נניח והאב המשלם דמי מזונות באופן שוטף, פוטר מעבודתו, הרי ברור כי לא יוכל עתה לשלם את דמי המזונות המגיעים לילדיו, כך במצב דברים בו האב פנה להליכי חדלות פירעון- פשיטת רגל, וכן במצב בו האב נפצע, עבר תאונה ו/או חלה במחלה ומכל מקום במצב דברים בו הצד המשלם מאבד את כושר השתכרותו.

עוד גורם אשר עשוי להשפיע על גובה דמי המזונות ולאפשר הגשה מחודשת של תביעה להפחתה באמצעות עו"ד הוא נישואים מחדש של האב או האם ובמצב בו יש ילדים חדשים מנישואים שניים, כך לצורך הדוגמא, במצב בו לאדם ילדים נוספים מנישואים שניים בעוד אשתו הנוכחית אינה עובדת וכי כל נטל הכלכלה מונח על כתפי האב אשר צריך עתה לדאוג ל-2 משפחות, הן לילדיו מנישואיו הראשוניים והן לילדיו הנוכחיים מנישואיו השניים- הרי שבמצב דברים כגון זה, ניתן יהיה להפחית את גובה דמי המזונות.

דרך המלך אם כן היא כמובן להגיע להסכמות עם הצד השני [ בן הזוג לשעבר] כאשר ככול וזה האחרון לא מעוניין לבצע שינוי הרי שהצד שכן מעוניין להפחית יוכל לגשת לעו"ד על מנת לפנות לבית המשפט בתביעה להפחתת גובה המזונות בשל אי אלו סיבות כפי שפורטו לעיל ו/או מכל סיבה הגיונית אחרת.

שורה תחתונה ראוי להדגיש כי גובה דמי המזונות אותו אתם משלמים אינו גזירת גורל וכי ניתן בהמון מצבים ומקרים להגיש תביעה ולהביא להפחתה משמעותית בגובה דמי המזונות ובכך לאפשר לגברים בישראל 2020 להרים את ראשם מעל המים ולשלם מזונות בעבור מה שמגיע לילדים לפי היכולת הנוכחית. לא מעטים המקרים בהם גברים בישראל הגיעו לחרפת רעב והכל על מנת שלא לפגר בדמי מזונות- הגיע הזמן לפתוח מחדש את ההסכמים שלכם במיוחד ככול והיו שינויים בחייכם הקשורים בפרנסה וכלכלה, ובכך להשיג שינוי גובה התשלום וחזרה לשגרה בריאה עבור כולם שכן אחרי הכל, אבא שמח ואבא שמסוגל לכלכל את משפחתו הינו אב טוב יותר לילדים.

האמור במאמר זה אינו בא להחליף היוועצות עם עו"ד.

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון: 050-6351208

אתר: http://www.adv-dk.co.il/

Related Post

משפצים את החזית

Posted by - 31 באוגוסט 2021 0
נחצה רף של 300 בניינים שעברו פרויקט חיזוק ושיפוץ חזיתות ב2021, למעלה מ- 6,000 יחידות דיור ברחבי העיר והיקף פעילות של כרבע מיליארד שקלים עיריית נתניה, באמצעות ח.ל.ת.  –…

אחדותנו אייכה?

Posted by - 14 במרץ 2023 0
טור אישי מאת טלי מולנר, יו״ר האופוזיציה עם ישראל ידע מלחמות, עם ישראל ידע אסונות, עם ישראל ידע ימים קשים…

מחירי הדירות בשנה החדשה

Posted by - 29 בספטמבר 2022 0
מגמת מחירי הנדל"ן והדיור בישראל נמצאת בעליה מתמדת כבר למעלה מעשור. אין שום תוכנית ממשלתית ארוכת טווח שיכולה לעצור את…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות