דיור מוגן בתל אביב – למי זה מיועד וכיצד בוחרים את המקום הנכון

2 0

לא מעט אנשים אשר נמצאים במה שמכונה "גיל הזהב", בוחרים להיכנס אל מוסדות מגורים של דיור מוגן. מדובר על קומפלקס של דירות שמיועדות לאנשים בגיל זה, אשר משלב בתוכו את כל מה שהם צריכים, בין אם זה אבטחה, בין אם שירותי בריאות שונים, תעסוקה, תרבות ופנאי.

מוסדות של דיור מוגן בתל אביב או במקומות אחרים, נועדו למעשה לספק לבני גיל הזהב את כל הצרכים שלהם, על מנת שהם יהיו מוגנים ובטוחים, ולא יצטרכו לחפש שירותים כאלה בשום מקום אחר. המטרה היא גם לספק להם איכות חיים גבוהה וגם למנוע מהם את הצורך להיות תלויים באחרים.

כך למשל, מוסדות דיור מוגן בתל אביב או במקומות אחרים, מספקים, כאמור, תחושת ביטחון אישי מאוד גבוהה מאחר והמקום מוגן ושמור במשך 24 שעות, טיפול רפואי ברמה גבוהה, כולל צוותים רפואיים וציוד מתקדם, פעילויות תרבות ופנאי אשר מתבצעות במקום וכן מאורגנות על ידי צוות המוסד במקומות שונים, וכן חברה בגיל שלהם, דיירים שכנים איתם אפשר לבלות בסרטים, הצגות ואירועים אחרים, הן כאלה שמאורגנים על ידי צוות המקום והן כאלה שאפשר לארגן באופן עצמאי.

מן הסתם, על מנת ליהנות מכל זה, יש לבחור את המקום הנכון. להבדיל מבחירה בתחומים ובשלבים אחרים בחיים, הרי שבחירת קומפלקס של דיור מוגן מחייב לחשיבה הרבה יותר מתקדמת וייחודית. שכן הרעיון הוא, לעבור מדירת המגורים אל הקומפלקס, למכור או להשכיר את הדירה המקורית ולחיות באותו קומפלקס עד יומנו האחרון. לכן אנחנו צריכים להתייחס לבחירה שלנו כך, שאנחנו אמורים להיות שלמים איתה לגמרי, בלי אפשרות להתחרט, לפחות לא בטווח הזמן הקרוב.

פרמטרים לבחירה נכונה

ראשית, אנחנו צריכים לראות מה המקום מספק. אילו שירותים הוא מציע לנו. זה אומר שעלינו לבחון כל מה שקשור לשירותי אבטחה, שירותי מיגון, שירותים רפואיים, ושירותים אחרים שנדרשים עבור בני גיל הזהב, דברים אשר הכרחיים עבורם והם לא יכולים לקבל בשום מקום אחר.

שנית, יש לבחון את המקום עצמו, בין אם זה מבחינת כל הקומפלקס באופן כללי ובין אם זה מבחינת הדירות עצמן. מה הן כוללות, מה גודל השטח שלהן, עד כמה הן בטוחות, נוחות לשימוש, עד כמה הן מתאימות למצב הפיזי, הרפואי ובכלל. לגבי המקום, צריך גם לבחון את המיקום שלו, עד כמה הוא זמין ונוח לבני המשפחה.

שלישית, חשוב לבחון את החברה שמאכלס את הקומפלקס, עד כמה היא מגוונת, עד כמה היא איכותית, עד כמה יהיה ניתן להשתלב בה. עצם זה שמדובר בחברה בני גיל הזהב, לא מבטיח בהכרח שאפשר להשתלב בה בקלות. צריך למצוא תחומי עניין משותפים, צריך להרגיש שמדובר באנשים שאפשר למצוא איתם משהו במשותף.

ארבע, מן הסתם, יש לבחון את העלויות וכן את תנאי התשלום, האם זה באמת משתלם מבחינה כלכלית.

 

 

 

Related Post

הקשקשים בשיער, תופעה לא נעימה ופחות אסתטיות שנשים וגברים סובלים ממנה. האם ניתן להימנע? וכיצד מומלץ לטפל בקשקשים.

Posted by - אוגוסט 10, 2021 0
הקשקשים בשיער היא  אחת התופעה הלא נעימה ופחות אסתטיות שנשים וגברים סובלים ממנה. האם ניתן להימנע? וכיצד מומלץ לטפל בקשקשים.  מאת: ד"ר להבית אקרמן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות