דיאטת מיצים – מה היתרונות והחסרונות?

9 0

לדיאטת מיצים יש יתרונות בכל הנוגע לירידה מהירה במשקל וניקוי של רעלים מסוימים, אך היא כרוכה בסיכון מסוים למאגרי האנרגיה ולשרירים. הנה כל הפרטים

שמירה על משקל גוף תקין מונעת שורה ארוכה של בעיות בריאותיות ומשפרת את איכות החיים. גברים ונשים בכל הגילאים צריכים להיות מודעים למשקל המומלץ עבורם ולשלב תזונה נכונה עם פעילות גופנית. כמו כן, נכון להיום יש שיטות הרזיה ודיאטה שונות וכדאי להכיר את הבולטות שבהן.

אחת השיטות שזוכות להצלחה בשנים האחרונות היא כמובן דיאטת מיצים והרבה אנשים גם משתמשים בה בשביל לנקות את הגוף מרעלים. השאלה היא מה היתרונות והחסרונות של דיאטת מיצים, למי היא מתאימה ומתי כדאי להתחיל אותה.

נוח, טעים ויעיל בניקוי רעלים

קודם כל, היתרון המובהק של דיאטת מיצים הוא שמדובר בשיטת תזונה נגישה ופשוטה ליישום. אין צורך ביותר מאשר מסחטת מיצים ופירות העונה בשביל לאמץ את עקרונות השיטה ולנסות אותה. המיצים עצמם טעימים מאוד, מרווים ומשביעים ואפשר לשלב אותם בשעות שונות של היום לרבות בבוקר ובלילה.

כמו כן, דיאטת מיצים מומלצת לניקוי רעלים או טוקסינים. אלו כל החומרים שעשויים להזיק לבריאות אך מוצאים את עצמם בתוף הגוף שלנו בגלל שתיית אלכוהול, עישון, תזונה לא נכונה, הרגלים לא בריאים, היעדר פעילות גופנית, גנטיקה ועוד. לצד מערכת ניקוי הרעלים המובנית שמטרתה למנוע את הכניסה של חומרים חיצוניים לא רצויים ולהוציא את הטוקסינים מהגוף, דיאטת מיצים מאיצה את תהליך הפירוק הכימי ומשפרת את פעילות מערכת העיכול.

ממה נובעת הירידה במשקל?

חשוב להקדים ולציין שדיאטת מיצים אכן מעלה את הסיכויים לירידה במשקל ויש לה השפעה אפקטיבית על ניקוי רעלים. עם זאת, הבעיה היא שמדובר בירידה במשקל שנובעת מאיבוד נוזלים כתוצאה מיציאות נוזליות ומאגרי אנרגיה מדוללים.

בנוסף, הפגיעה החמורה ביותר נגרמת במאגרי האנרגיה שבשריר, כי הם סופחים פחות מים כאשר הם מדוללים. כמו כן, גברים ונשים שעוברים דיאטת מיצים לעיתים קרובות נמצאים בסיכון מסוים לפירוק של השריר בשל הימנעות מחלבונים.

החסרונות של דיאטת מיצים

כל החסרונות של דיאטת מיצים נובעים מהעובדה הפשוטה שמיץ פרי אינו שווה ערך מבחינה תזונתית לפרי שלם. על קצה המזלג אפשר להזכיר רק את הסיבים התזונתיים שנזרקים לפח, לעומת המיץ שנשאר ואיתו כמויות גדולות של סוכר. על אף שמקור טבעי לסוכר תמיד עדיף על פני סוכר שמגיע ממשקאות ממותקים, מדובר בכמות גדולה שעלולה להסב לגוף נזקים.

בסופו של דבר, הדרך היחידה לרדת במשקל וגם לשמור עליו לאורך זמן היא להחליף את התזונה ולהתחיל לעשות פעילות גופנית. דיאטת מיצים יכולה להתאים למקרים קיצוניים ולזמן קצוב בלבד, כי בכל שאר הזמן נדרשת החלפה יסודית יותר של הרגלים וסגנון חיים.

 

קרדיט תמונה: https://www.pexels.com/photo/strawberry-juice-in-focus-photography-161600/

Related Post

די לעקיצות 

Posted by - 15 ביוני 2022 0
כיצד להימנע בדרך טבעית מעקיצת יתושים בחודשי הקיץ  מאת הנטורופתית מורן שטרום  יחד עם חודשי הקיץ החמים מגיע זמזום טורדני שמתריע שעוד שניה איכות החיים שלנו…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות