דגל היופי הוענק לנתניה

7 0

עכשיו זה רשמי: נתניה היא העיר היפה בישראל העומדת בקריטריונים של ניקיון, נגישות, טיפוח והשקעה באיכות הסביבה וקיימות במסגרת תחרות "קריה יפה" מטעם המועצה לישראל יפה.

בטקס שהתקיים השבוע קיבלה עיריית נתניה את דגל היופי לשנת 2023. נתניה גברה על רמת גן וחולון, בהתמודדות על דגל היופי שזהו תואר היופי הגבוה ביותר בתחרות. תואר זה מוענק לעיר שזוכה בחמישה כוכבי יופי 5 שנים ברציפות.

במסגרת התחרות התקיים סיור לפני מספר חודשים ברחבי העיר בהשתתפות שופטי התחרות. בין המקומות בהם סיירו השופטים, בחנו ושאלו שאלות: שכונת רמת ידין בדגש על הפיתוח הסביבתי, חוף הים, מרכז העיר הוותיק, מדרחוב קראוזה, רחוב הרצל סטריט מול, השוק העירוני בדגש על הפיתוח העירוני ועוד.

במסגרת התחרות, בחנו חברי צוות השיפוט את המרחב היישובי, לרבות כניסות לעיר, וכן את השטחים הפתוחים, רצועת החוף, הפארקים והטיילות (לרבות מסלולי הליכה ושבילי אופניים) מתקני משחקים (בדגש על בטיחות ), ריהוט גן, מתקני שתייה, שירותים ציבוריים, גינון ברחובות, בכיכרות  ובאיי התנועה, שכונות המגורים הוותיקות לצד השכונות החדשות, מוסדות העירייה ומבני הציבור בעיר. 

תשומת לב מיוחדת ניתנה לנושאים הקשורים באיכות הסביבה ובתהליכי קיימות בעיר כולל הטיפול בשטחים פתוחים,  כמו כן יבחן צוות השיפוט את רמת המיחזור בעיר, הנגישות לאנשים עם מוגבלויות ועוד.

תחרות "קריה יפה בישראל יפה" נוסדה בשנת 1993 בחסות משרד הפנים ובשיתוף מרכז השלטון המקומי. התחרות הינה כלל ארצית ומטרתה העלאת המודעות לשמירה על חזות העיר ועידוד התושבים למעורבות בשימור נופיה של העיר.

תמונה – צילום אגף דוברות והסברה

מצולמים מימין: ראש מינהל חזות פני העיר נדב כהן, מנכ"ל העירייה יורם כהן, סמנכ"לית העירייה וראש מינהל תפעול ותעשיות ליזי אורון וסגנית מנהלת גנים ונוף עליזה רובין.

Related Post

זהו בית"רי אמיתי

Posted by - 16 באוגוסט 2023 0
כיכר חדשה בעיר נתניה נחנכה השבוע לציון 100 שנה לתנועת בית״ר. באירוע החגיגי נכחו ראש העיר נתניה, מרים פיירברג איכר,…

בחירת מתנה לתינוק

Posted by - 25 בנובמבר 2022 0
מיותר לציין כי כל לידה של תינוק חדש היא בשורה המתלווה אל רמת התרגשות גבוהה במיוחד שכן, לא תרצו להגיע…
כלי נגישות