דברים שחשוב לדעת כשעוברים דירה

10 0

מעבר דירה יכול להיות אירוע משמעותי בחיים, והיערכות טובה יכולה להפוך את התהליך לחלק יותר ופחות מלחיץ. בין אם עוברים לדירה חדשה בעיר הנוכחית בה מתגוררים או המעבר הינו לעיר חדשה לחלוטין, יש אינספור דברים שצריך לארגן ולדאוג להם. אז כדי שכל המעבר יעבור בשלום ויעניק התחלה טובה לשינוי המגורים, הנה כמה דברים שחשוב לדעת כשעוברים דירה:

  • הגדרת תקציב כללי – כדאי ליצור תקציב מפורט עבור ההובלה של הדירה כולל עלויות עבור אריזת ציוד, העלות שהמובילים גובים, טיפים שתרצו לתת במידה והשירות יהיה מקצועי ואיכותי וכו'. מומלץ לכלול בתקציב שהגדרתם סכום כסף מסוים שישמש אתכם במקרה חירום, כמו תשלום לשירותי מנוף במידה ותכולת הדירה איננה נכנסת במעלית.
  • אריזה – התחילו לארוז מוקדם ותייגו את כל הארגזים כדי להקל על הפריקה. תוכלו לרכוש קרטונים לאריזה בגדלים שונים, כך שכל הפריטים השבירים יוכלו לעבור במשאית ההובלות בבטחה. בנוסף לכך, כדאי לשקול לתרום או למכור פריטים שאתם כבר לא צריכים כדי להפחית ככל הניתן את כמות החפצים שאתם מעבירים.
  • חברת הובלות – אם אתם משתמשים בחברת הובלות, חקרו על כל החברות המומלצות באזור ובחרו חברה מוכרת עם ביקורות חיוביות. קבלו הצעות מחיר, בררו מראש לגבי כיסוי ביטוחי והזמינו את השירותים שלהם זמן רב מראש.
  • חברות תקשורת וספקי שירות – צרו קשר עם ספקי התקשורת והשירות הנוכחיים שלכם כמו שירותי האינטרנט, טלוויזיה, חשמל, גז וכו'  כדי לתזמן ניתוקים, ולהגדיר מראש שירותים במקום החדש אליו תעברו.
  • שינוי כתובת – עדכנו את כתובת המגורים החדשה בכל החברות והשירותים המרכזיים כמו הבנקים, חברות כרטיסי האשראי, המנויים וכל מוסדות או ארגונים חשובים אחרים.
  • תהליך אריזה יעיל – בזמן אריזת התכולה כדאי לשמור מסמכים חשובים, חפצי ערך וחפצים חיוניים כמו תרופות מוצרי טואלטיקה וכו' בשקית או קופסה נפרדת כדי שתעבירו אותם באופן אישי וזהיר במהלך המעבר. בנוסף, כדאי לפרק מראש רהיטים ומכשירים כדי לקצר ולהקל את תהליך ההובלה. תוכלו להוריד מהמתקן על הקיר את הטלוויזיה, לפרק ולארוז בצורה זהירה ומסודרת ארונות עשויים זכוכית ועוד אלמנטים אחרים שיחסכו לכם זמן ולא מעט כאב ראש.
  • הכירו את המקום החדש – מעט לפני יום המעבר כדאי לבצע היכרות מקדימה עם העיר או השכונה החדשה אליה תעברו. בררו אילו שירותים וחנויות יש באזור, אילו בתי ספר ומוסדות חינוך קרובים אליכם, האם יש גנים ופארקים קרובים וכל פרט אחר שיכול להקל על שהייתכם במקום החדש.
  • אחסון – אם אתם צריכים אחסון זמני או קבוע עבור פריטים מסוימים, כמו פריטים גדולים או כאלו שעוד לא החלטתם מה לעשות איתם, בדקו את האפשרות של השכרת מחסנים בהם ניתן לאחסן דברים שונים וכך למצוא פתרון יעיל עבור תכולה שחשובה לכם.

לסיכום, תכנון מקדים של יום המעבר יכול להפוך את החוויה של מעבר דירה להרבה יותר קלה, נוחה מאורגנת וכמה שפחות מלחיצה עבור כל בני המשפחה.

קרדיט תמונה: freepik

Related Post

כלי נגישות