גרימת מוות ברשלנות

13 0

חוסר תשומת לב רגעית בזמן נהיגה יכולה לגרום לתאונת דרכים קטלנית שבה נהרג אדם אחר. במקרה שכזה, גם אם הנהג לא התכוון, הוא חשוף לכתב אישום ולעונש על גרימת מוות ברשלנות. העונש המינימלי על גרימת מוות ברשלנות הוא עד 6 חודשי מאסר והעונש המרבי על גרימת מוות ברשלנות הוא עד 3 שנות מאסר. אם אתם תוהים מהי גרימת מוות ברשלנות ומהו ההבדל בין עבירת הריגה לבינה, חשוב מאוד שתקראו את המאמר הבא. כמו כן, אם הואשמתם בעבירת גרימת מוות ברשלנות, זה הזמן שלכם ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יוכל לסייע לכם לצאת עם העונש הקל ביותר מהמצב.

גרימת מוות ברשלנות- במה מדובר?

גרימת מוות ברשלנות היא בעצם מצב שבו אדם לא היה מודע לטיב המעשה שביצע או לאפשרות כי יגרום לתוצאה מעשיו אך באותן נסיבות הוא היה צריך להיות מודע לכך. כך לדוגמא: אם נהג הסיט את מבטו מהכביש וכך הוא בעצם פגע באדם אחר וגרם למותו, הוא אמנם לא שיער שזה מה שיקרה כתוצאה מהמעשה שלו, אך זה קרה בכל זאת והוא צריך לתת על כך את הדין, לכן המחוקק בחר להטיל אחראיות פלילית בגין גרימת מוות ברשלנות לאותו האדם.

כאמור, על עבירה זאת הנהג יכול לקבל בין 6 חודשי מאסר לבין 3 שנות מאסר. אולם, לא פעם עורך דין תאונות דרכים יכול לסייע לכל אדם המואשם בגרימת מוות ברשלנות, לקבל עונש הרבה פחות חמור מכפי שמגיע לו או לצאת עם עבודות שירות בלבד. לכן, מיד כאשר אתם מואשמים בגרימת מוות ברשלנות או כאשר אתם מעורבים בסיטואציה של תאונת דרכים קטלנית שנגרמה מחוסר תשומת לב שלכם, חשוב שתפנו לעורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה בתחום.

הריגה- במה מדובר?

ישנם מקרים של תאונות דרכים קטלנית אשר בהם מוגש כתב אישום נגד הנהג בין הריגה בלבד ולא בגין עונש על גרימת מוות ברשלנות. מה שמבדיל בין העבירות הללו הוא היסוד הנפשי. מה שמאפיינו גרימת מוול ברשלנות הוא החוסר מודעות של האדם בטיב המעשה ואילו בעבירת הריגה היסוד הנפשי העומד בבסיס המעשה הוא אדישות של עושה המעשה. כך לדוגמא: אדם שנהג תחת השפעת סמים או תחת אלכוהול וגרם למוות של אדם אחר בתאונה, הוא אדם שלרוב יואשם בהריגה. כתב אישום בגין הריגה הוא חמור יותר מכתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות ולכן, יש לבדוק עם עורך דין מה ניתן לעשות וכיצד ניתן להקל על האדם שמוגש נגדו כתב אישום זה.

האם אפשר לצאת עם עבודות שירות בלבד?

גם כתב אישום על גרימת מוות ברשלנות וגם כתב אישום על הריגה חושף את הנהג לעונש מאסר בפועל. חשוב מאוד לדעת שעורך דין מקצועי בתחום תאונות דרכים יכול להביא להפחתה משמעותית בחומרת העונש בהתאם לנסיבות של המקרה. כאשר עורך דין מצליח להפחית בחומרת המעשה בבית המשפט הוא יכול להביא לכך שיפסקו על עבודות שירות בלבד לנהג המעורב בתאונה הקטלנית.

מכיוון שלעורך דין תעבורה מקצועי ומנוסה יש יכולת להמיר עונש חמור בעונש קל הרבה יותר, חשוב ללא ספק לבחור את הטוב ביותר במקרה שמוגש נגדכם כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות או הריגה.

מאמר זה נכתב על ידי ניר שלום, לעורך דין ניר שלום יש ניסיון של למעלה מעשור בתביעות תעבורה, דיני תעבורה ובנוסף תעודת חוקר תאונות דרכים מה שמביא להכרעות רבות אל מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

מעוניינים לשמוע עוד? צרו קשר עוד היום 077-9976882

Related Post

מחלף איינשטיין מתרחב

Posted by - 4 בדצמבר 2019 0
ועדת המשנה לתכנון ובנייה אישרה: תכנית בינוי חדשה להקמת מחלף איינשטיין – צעד נוסף בהפיכת המסעף המשרת את כל צפון…

השבוע בכפר יונה: מכינה

Posted by - 13 בדצמבר 2022 0
בתיכון "איש שלום" בכפר יונה התקיים יום חשיפה למכינות הקדם צבאיות ולשנת השירות, עבור שכבת כיתות י"ב. סדר היום כלל…

לידים לכל סוגי העסקים

Posted by - 3 באוגוסט 2023 0
בנוף הדיגיטלי התחרותי של היום, יצירת לידים באיכות גבוהה היא חיונית להצלחת כל עסק. בין אם אתה סטארטאפ קטן או…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות