געגועים לנחל: ביום שישי הקרוב יוצאים לטייל עם ארגון אשכולות וקק"ל בנחל חדרה

6 0

ארגון אשכולות- מרכזי הסיור והתודעה של ישראל בשיתוף החטיבה לחינוך וקהילה של קרן קימת לישראל יוצאים ביוזמה משותפת ומזמינים אתכם לסיור באוויר הפתוח בפארק נחל חדרה. במסגרת שיתוף הפעולה הייחודי בין הארגונים, מדריכי הטיולים של אשכולות ילוו אתכם בסיור מרתק הכולל: משחק בריחה אינטראקטיבי, טיול לאורך הנחל והצצה לתהליך הפקת האנרגיה בארובות. כל אלו בפעילות של כשעתיים ללא עלות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות!

מתאים לכל הגילאים  *   קבוצות של עד 20 מטיילים בהתאם להנחיות משרד הבריאות  * פעילות חינמית ומותנית בהרשמה מראש*

מתי?: יום שישי ה 4/12/2020  שעות:  8:30 ו10:30 בבוקר משך הסיור: כשעתיים

לפרטים נוספים, פירוט המוקדים והרשמה לסיורים, באתר אשכולות: www.eshkolot.org

לאחר חודשים ללא טיולים וסגר ממושך בבתים, הגיע הזמן לנצל את מזג האוויר הסתווי לטיולים באוויר הפתוח. ארגון אשכולות בשיתוף קרן קימת לישראל יוצאים בפרויקט טיולים מודרכים שיתקיים בו זמנית ב- 13 מוקדים שונים מצפון לדרום. מדובר בטיולים יתקיימו כולם ללא עלות, מותאמים להנחיות של משרד הבריאות ומותנים בהרשמה מראש. פארק חדרה עליו נכתבו מילות השיר "חופים הם לפעמים געגועים לנחל" כולל שולחנות, מדשאות, גן שעשועים וחוף ים. פרט לאלו, ביום שישי הקרוב יהפוך הפארק למוקד פעילות וסיור שיצטרף לעוד 12 מוקדים נוספים מצפון לדרום כחלק מפרויקט סיורים ייחודי. 

במהלך הסיור לאורך הנחל ישמעו המבקרים על סביבת החיים הטבעית בנחל ועל קיימות ושמירה על הטבע. לאחר מכן, יקבלו הצצה מרתקת לתהליך הפקת האנרגיה בארובות ואיך נעזרים במי הנחל מבלי לפגוע בו. לאחר מכן, יגיעו המבקרים לחורשת האקליפטוס שם ייצא לדרך "אוצר סביבה"- משחק בריחה אינרטאקטיבי ופעילויות נוספות. בסוף הסיור יגיעו המבקרים לנקודת המפגש ממנה התחילו בכניסה לפארק  והמעוניינים יוכלו להמשיך בפיקניק משפחתי.

אורך המסלול: כ-1.5 ק"מ.

דרגת קושי: קל

מה לרשום בוויז? "פארק נחל חדרה"

שר שלום ג'רבי, מנהל החטיבה לחינוך וקהילה בקק"ל: "החטיבה לחינוך וקהילה של קק"ל שמחה וגאה להיות שותפה בפרויקט זה, המזמין את כלל אזרחי ישראל לצאת ליערות ולפארקים של קק"ל, בבטחה ותוך שמירה על בריאותם באוויר הפתוח. בשיתוף עם ארגון "אשכולות", צוותי ההדרכה המקצועיים יעבירו פעילויות חווייתיות וטיולים למשפחות – אנו מזמינים את הציבור הרחב לבוא ולהתחבר לציונות, מורשת וערכים".

אדיר וישניה, מנכ"ל ארגון "אשכולות" : "מגפת הקורונה הגדילה את הגעגועים שלנו לארץ היפה, לטבע והנופים, וגרמה לנו להעריך את הרגע המיוחד של היציאה מהבית לאוויר הפתוח. טיול ביערות ובפארקים של קק"ל המלווה בסיפורי ההיסטוריה ומורשת הוא זיכרון ילדות שלי ושל רבים בישראל. יחד "נארוז את המשפחה", ניקח מקל ותרמיל, ויחד נצא לטייל עם מיטב מדריכי ידיעת הארץ והציונות של אשכולות בשבילים שעיצבו את זהותנו וסיפורנו המופלא בארץ ישראל".

אודות אשכולות:

"אשכולות" הינו ארגון הגג החינוכי של 30 מרכזי הסיור, הלימוד והתודעה הישראלית. מרכזנו פרוסים בכל רחבי הארץ מהגולן ועד אילת ועוסקים בידיעה ואהבת הארץ, היסטוריה ומורשת של עם ישראל באמצעות טיולים והדרכה ערכית. למרכזי אשכולות צי נרחב של צוותי הדרכה ומדריכים הפרוסים ברחבי הארץ עם מיליון ימי הדרכה במערכת החינוך, מאות כנסים וימי השתלמות במהלך השנה, ופעילות מגוונת נוספת לקהלים מגוונים בהם משפחות ואזרחים וותיקים.

תמונה: באדיבות PIXABAY

Related Post

"משפחה אחת"

Posted by - 24 באוגוסט 2020 0
קארין ולריה יסקוב, בת 17.5 מחדרה, מספרת על ההשתייכות האישית שלה למחלקת הנוער והילדים של עמותת "משפחה אחת" שתומכת ומסייעת לנפגעי…

ישיבת ההזדהות בשבוע הבא

Posted by - 5 באוגוסט 2018 0
מועצת העיר מתכוננת לישיבת ההזדהות, שבה מודיע כל חבר מועצה עם איזו סיעה הוא מזדהה לקראת הבחירות הקרובות.  מועצת העיר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות