גיזום וכריתת עצים במרכז

7 0

האם ידעתם כי גיזום וכריתת עצים במרכז ובכלל, הוא צורך שמטרתו לא רק להגן על העץ עצמו ולסייע לו לצמוח כהלכה, אלא גם לשמור על הסביבה ועל הבטיחות שלנו? ישנם עצים שענפיהם כה כבדים, שאם אחד מהם ייפול הוא עלול לגרום נזק של ממש לעוברי אורח, למכוניות שחונות תחתיו, ועוד.

באילו מקרים נדרש גיזום וכריתת עצים במרכז


גיזום וכריתת עצים במרכז של עצים גבוהים – מדובר בצורך שהוא כנראה הנפוץ ביותר כשמדובר בכריתת עצים. עץ שצמיחתו מתקרבת לקווי התקשורת וחוטי החשמל, או שהוא יוצר הצללה מעט מוגזמת שמלכלכת את החצר ופוגעת בשאר הצמחייה – יש לגזום ולעצב לפני שהוא גורם נזק.
• גיזום של ענפים יבשים – ענפים יבשים לא רק מורידים מיופיו של העץ, אלא גם עלולים לפגוע בצמיחתו. נוסף לכך, הם עלולים לפגוע בסביבה מכיוון שהם חלשים ועדינים מאוד, כך שבכל רגע הם יכולים ליפול וחלילה לנחות על עוברי אורח.
• עצי דקל – מי מאתנו לא מחבב את עצי הדקל הנוחים לגידול, והמתאימים כל כך לכל נוף שהוא? הענפים הכבדים של הדקל עלולים לפגוע בסביבה כאשר הם מתייבשים ונושרים, ועל כן יש להקדים את המכה ולגזום אותם מעת לעת.
• גיזום אמנותי – ישנם אנשים שאוהבים ונהנים להשקיע בגינה שלהם. אם גם אתם נמנים על אלו, זה הזמן לדאוג לעצים שלכם לגיזום עיצובי ואמנותי שיעניק לגינה שלכם מראה ייחודי ואסתטי.
• גיזום פיקוסים – צמחי הפיקוס הינם חזקים במיוחד, וכך גם קצב הצמיחה המהיר שלהם. הם פופולאריים ביותר בקרב מי שמעוניין ליצור הפרדה, הצללה וחיפוי. חשוב לדעת שגיזום עצי פיקוס מחייב יכולות טכניות וידע בתחום, כך שהצמיחה שלהם תהיה אסתטית ויפה אך מצד שני תמנע גיזום לעתים תכופות.
• גינה ללא מזיקים – צמחייה עשירה מהווה קרקע נוחה להתפתחות של מושבות מזיקים, שמושכים אליהם עופות ויונקים שניזונים מהם ונהנים מהצמחייה שלנו. כדי למנוע זאת, יש להקפיד על גיזום ודילול של הענפים.


מי גזם את העץ שלי?


את מלאכת הגיזום מבצעים מומחים שעברו הכשרות, בעלי תעודות הסמכה מקצועיות לגיזום עצים במגוון שיטות, כאשר עליהם לדעת כיצד לגזום את העץ מבלי לפגוע בנראות שלו ומבלי לסכן את הסביבה מצד אחד, ומצד שני מבלי לסכן את עצמם. כך, ישנם גוזמי עצים המחזיקים בתעודת הכשרה לעבודה בגובה לדוגמא. כך, גיזום עצים בהרצליה תתבצע רק על ידי חברה מקצועית ואמינה!

Related Post

השראה זה פה

Posted by - 8 במרץ 2023 0
שהין סמוכה מתנדבת בבית יד שרה בנתניה, מוכיחה שהשמיים הם אפילו לא הגבול בכניסה למרכז השיקומי של יד שרה בנתניה…

ארונות מתחבאים

Posted by - 10 ביוני 2018 0
ארונות מתחבאים הם בעצם ארונות נישה שהמטרה שלהם היא בעיקר מקום רב לאחסון ובולטות מינימלית. כיום יש מעצבים רבים שמנצלים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות