גאווה

8 0

רומי פריצקי מנתניה תייצג את ישראל באליפות אירופה בהתעמלות אמנותית שתתקיים בתל אביב ביוני

איגוד ההתעמלות מסר ל"הבשבוע בנתניה": "רומי מסבה גאווה לאיגוד, לענף ולמדינת ישראל. אנו מקווים שילדות צעירות יקבלו השראה מהישגיה ויצטרפו לאחד הענפים המובילים בספורט הישראלי"

רומי פריצקי, בת 17 מנתניה, תייצג את ישראל באליפות אירופה בהתעמלות אמנותית שתתקיים בין התאריכים 15-19 ביוני באקספו תל אביב, ומהווה את יריית הפתיחה למשחקים האולימפיים שיתקיימו בפריז בקיץ 2024. רומי תתחרה בקטגוריית סניור קבוצתי.

השנה איגוד ההתעמלות בישראל מארחת את התחרות היוקרתית, בהשתתפות 39 מדינות ביניהן איטליה, בולגריה, אוקראינה, ועוד…. הנבחרת הישראלית תתחרה בהובלתה של המאמנת הלאומית הראשית איילת זוסמן, יחד עם שלוש המאמנות אלה סמופלוב, נטשה סטיפנובה ונטלי מלכה, עוזרות המאמנות אידה מיירין ואלונה קושבצקי ומנהלת הנבחרת נטשה אסמולוב. הנבחרת תכלול את דריה אטמנוב ועדי כץ בקטגוריית סניור אישי. סגל הנבחרת הקבוצתית בדרגת סניור כולל את המתעמלות: הדר פרידמן, אופיר שחם, דיאנה סברצוב, שני בקנוב, רומי פריצקי, עמית חדוות, אמילי מלכה, מיכאלה משה ושני קטייב. בקטגוריית ג'וניור אישי יתחרו 4 מתעמלות שייבחרו באופן סופי בסמוך למועד התחרות.

רומי החלה להתעמל בגיל 9 וכיום היא מתעמלת במסגרת מועדון מכבי תל אביב ומהווה חלק מנבחרת ישראל הקבוצתית של איגוד ההתעמלות. בין הישגיה מדליית כסף באליפות אירופה 2019 בקטגוריית ג'וניור קבוצתי; מדליית ארד באליפות העולם 2019 בקטגוריית ג'וניור קבוצתי; שתי מדליות ארד בגביע העולם בבאקו 2022 (קרב רב + חישוקים) בקטגוריית סניור קבוצתי ושתי מדליות זהב בתרגיל המשולב (סרטים וכדורים) ובגמר החישוקים בגביע העולם ביוון 2022 בקטגוריית סניור קבוצתי.  

רומי פריצקי ל"השבוע בנתניה" : "תמיד ידעתי שאני רוצה לעסוק בריקוד או ספורט. שני ההורים שלי רקדני בלט וסגתי את זה מגיל אפס. התחלתי גם אני בחוג בלט אבל מהר מאד התאהבתי בהתעמלות אמנותית. זו תקופה מאד מאתגרת עם הרבה קשיים אבל זו חוויה חד פעמית ואני מאד אוהבת את הענף. העובדה שהתחרות הקרובה והכל כך חשובה מתקיימת כאן בישראל מאד מרגשת אותי. אשמח אם הקהל הישראלי יגיע לעודד ולתמוך. אני בטוחה שזו תהיה חוויה מטורפת ומעצימה ואני מצידי מבטיחה לעשות את המקסימום כדי לנצח ולהביא כבוד למדינת ישראל".

אבי שגיא, יו"ר איגוד ההתעמלות: "התחרות מתקיימת לאחר הישגים מדהימים שהשיגה ישראל בתחום ובראשם מדליית הזהב של לינוי אשרם בטוקיו 2020. רומי מסבה גאווה לענף, לאיגוד ולמדינת ישראל. אנחנו מקווים שילדות צעירות יקבלו השראה מהישגיה ויצטרפו לאחד הענפים המובילים בספורט הישראלי. אין ספק שישראל נמצאת על המפה בכל הקשור לענף ההתעמלות האמנותית והאירוע בישראל מהווה הזדמנות מצוינת לקהל הישראלי לבוא ולצפות מקרוב במתעמלות המובילות של הענף, וכמובן לעודד את הנבחרת הישראלית".

האירוע פתוח לקהל הרחב. ניתן לרכוש כרטיסים בלינק הבא: https://www.eventer.co.il/productions/gymnastics_european_championship

קרדיט:  באדיבות איגוד ההתעמלות בישראל, צילום עודד קרני

Related Post

מתבגרים בריא

Posted by - 14 בספטמבר 2021 0
לרוב אנו לא מקדישים מחשבה מיוחדת לפעולות היום-יומיות שאנו מבצעים, דוגמת תרגול יוגה בסלון , ניקוי  המטבח או מקלחת, אך…

הכדורסל הנתנייתי על המפה

Posted by - 29 במאי 2024 0
קבוצות הכדורסל העירוניות בנתניה עשו היסטוריה, עלו ליגה ושמו את נתניה על מפת הכדורסל הישראלי.מועדון הכדורסל העירוני בהובלת אגף הספורט…

הניצחון של דני

Posted by - 5 במרץ 2019 0
  אחרי ההתעללות הקשה בילדות במינסק והמחשבות האובדניות בגיל עשר, מעריך היום דניאל זיצרמן כל רגע בחייו; בראיון לעיתון השבוע…

מתיחת פנים לאולם הספורט "ישורון"

Posted by - 17 במרץ 2021 0
אולם הספורט "ישורון" שודרג בהשקעה של 700 אלף ש"ח. השיפוץ נעשה במסגרת הפעילות הכללית לשדרוג מתקני הספורט לרווחת תושבי נתניה והספורטאים. העבודות הסתיימו לאחרונה ובוצעו ע"י עיריית…
כלי נגישות