בר מצווה בכותל

8 0

כל מי שחווה חגיגת בר מצווה בכול המערבי מודע לעובדה שמדובר באחד האירועים המרגשים בחייו של הילד שהגיע למצוות.חברת כינור דוד עוסקת כבר שנים רבות בהפקת טקסי בר מצוה מוצלחים ואיכותיים במיוחד שאפשר לקיימם בכמה מקומות בכותל ובסביבתו הקרובה.

הכותל המערבי בירושלים

המקום הקדוש ליהודים הוא המקום המוצלח ביותר לעריכת טקס הבר מצוה. החתן, משפחתו המורחבת וחבריו מתרכזים ברחבת הכותל, במיקום שמצדו האחד רחבת הגברים ומצדו השני רחבת הנשים, וכך כולם ייהנו מהחוויה האותנטית והכול כך מיוחדת.

בטקס העלייה לתורה, פורשים מעל החתן חופה והוא מניח תפילין, מקריא ומזמר את הפרשה שלו. המעמד מרגש אותו ואת כל הנוכחים, סוכריות רבות נזרקות עליו ושמחה גדולה אופפת את כולם.

רחבת דוידסון

אפשר לקיים טקס אינטימי יותר ברחבת דוידסון, בסמוך למדרגות ולקשת רובינזון. מיקום זה אינו הומה אדם ולכן המשפחה נהנית מטקס ייחודי במקום זה כשכל העיניים נישאות לחתן הבר מצווה המקריא את הפרשה ורבים בקהל מזילים דמעות של אושר והתרגשות.

הרחבה הדרומית של הכותל

מיקום נוסף שבו אפשר לקיים טקס שקט יותר מאשר ברחבה המרכזית היא הרחבה הדרומית של הכותל. גם כאן כמות המבקרים דלה יותר, יש פחות חגיגות של בני מצווה ולכן נעים בה מאד לבצע את טקס הבר מצוה, ליהנות משקט יחסי כך כל הקהל מאזין בקשב רב לקריאה בתורה.

חגיגות השמחה לאחר הטקס

בתום קריאת הפרשה, הקהל שמח מאד, זורק סוכריות ומתחיל בחגיגות האמתיות של שירה וריקודים בסמוך למקום זה.

מעגלי ריקודים רבים מרקדים סביב החתן, בשילוב מוסיקה ושירה של הצוותים שנבחרו ללוות את האירוע, מתופפים, חבורת כליזמרים או תוקעים בשופרות. המוסיקה סוחפת את כולם, האווירה היא נפלאה וכולם נהנים מחוויה של פעם בחיים באזור הכותל.

יום שלם של הנאה בירושלים

חגיגת הבר מצוה, במיוחד עבור אנשים המגיעים מחוץ לירושלים היא יום טיול ששיאו הוא טקס בר מצווה בכותל. כדי לתת אופי מיוחד לכל האירוע, מחליטות משפחות רבות לשלב זאת עם טיול בירושלים לפני או אחרי הביקור בכותל, שמארגנת חברת כינור דוד.

במקרים רבים שוכרים אוטובוס ומסיעים בו את כל האורחים . האווירה מתחממת כבר במהלך הנסיעה, שרים שירים ונהנים מהעובדה שכולם ביום חופש שכולו כיף שמחה והנאה .

אחת האפשרויות המעניינות היא ביצוע סדנת סת"ם בה לומדים על שיטת הכתיבה של סופרי הסת"ם, זו סדנה מרתקת ומעניינת וחתן הבר מצוה נהנה מקבלת קלף שעליו הוא כותב בעצמו בדרך הפעולה שלמד.

אטרקציות המשולבות בטקס בר מצוה

בתום הטקס, אפשר להפריח יונות שלום, או להפריח בלונים רבים בצבעי כחול לבן השמימה.

קולינריה בירושלים

לסיום היום המיוחד, נפגשים כולם במסעדה משובחת בירושלים, נהנים ממטעמים אותנטיים ובמקביל מברכים את החתן, משמיעים שירים והשמחה גדולה מאד.

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות