בצל כוננות הקורונה: נערכים לחגי תשרי

10 0

במד"א ערוכים בכוחות מתוגברים לראש השנה וחגי תשרי בשיאו של משבר הקורונה ורגע לפני חגי תשרי והסגר, ערוך ארגון מגן דוד אדום בכוחות מתוגברים. בזמן שמיליוני משפחות בישראל יציינו את השנה החדשה סביב שולחן החג, יעמדו אלפי עובדי ומתנדבי מד"א בכוננות ויעניקו טיפול רפואי לכל מי שיזדקק לכך. בארגון מזהירים: "בעיקר השנה, יש לשמור על הנחיות הריחוק החברתי ולנקוט ביתר זהירות על מנת לסיים את החג בבטחה ובבריאות"

לקראת ראש השנה וחגי תשרי, במגן דוד אדום ערוכים בכוננות מוגברת לטיפול במקרי חירום רפואיים שונים, העלולים להתרחש במהלך החג. במסגרת משבר הקורונה, מבקש הארגון מהציבור הרחב לשמור על הנחיות הריחוק ולנהוג באחריות, על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה ולמנוע עלייה נוספת בשיאו של הגל השני.

במסגרת היערכות הארגון, תורחב פריסת החובשים והפראמדיקים של מד"א ברחבי הארץ, באמבולנסים, בניידות לטיפול נמרץ, באופנועים וברכבים הייחודיים הנוספים של מד"א. הצוותים יהיו ערוכים לתת מענה רפואי מהיר ומקצועי לכל צורך רפואי שעלול להתעורר. גם מסוקי מד"א יעמדו בכוננות. בנוסף, כוננים רבים במד"א, אשר יתפללו בכפוף להנחיות משרד הבריאות בבתי כנסת ברחבי הארץ, יצטיידו בציוד רפואי מתקדם ובמכשירי מפעם (דפיברילטור), שיסייעו להם להציל חיי אדם במידת הצורך.

במד"א פונים לגבאים בבתי הכנסת וקוראים להם להכין מראש, ובטרם כניסת החג, מכשיר טלפון סלולרי חכם למקרה חירום, שימצא בבית הכנסת ויאפשר להזעיק את כוחות מד"א באמצעות קו החירום 101 וביישומון (אפילקציה) 'מד"א שלי'.
 
מתנדבי ועובדי מד"א שיאיישו משמרות במהלך החג, יוכלו לשמור על קדושתו, ועל קיום מצוות התקיעה בשופר, בעזרתם של מתנדבים שיגיעו לתקוע בשופר בתחנות מד"א השונות ברחבי הארץ. בנוסף, מבקשים בארגון מהציבור להישמע להנחיות משרד הבריאות, לא להתקהל מעל למספר המותר ולהקפיד לעטות מסכה עפ"י החוק.

מנכ"ל מד"א אלי בין: "על מנת ששנת תשפ"א אכן תהיה בריאה ובטוחה, נבקש מהציבור לשמור על הנחיות הקורונה והריחוק החברתי ולנקוט באחריות ובזהירות כדי לעבור את חגי תשרי בשלום ובבטחה. בנוסף, יש לנהוג בערנות ואחריות, ולתת תשומת לב יתרה, בעיקר לילדים, על מנת להימנע מתאונות ביתיות. בשם מתנדבי ועובדי מגן דוד אדום, אני מאחל לכל עם ישראל בריאות ושנה טובה ומתוקה".

 לצד התגבור המשמעותי של צוותי מגן דוד אדום, מזכירים במד"א לציבור מספר כללי בטיחות חשובים שיכולים להציל חיים:

* במד"א מבקשים מציבור המתפללים המגיעים, על פי הנחיות משרד הבריאות, לבתי הכנסת עם ילדים ופעוטות, לתת תשומת לב מיוחדת, ולהשגיח עליהם במהלך התפילה. מדי שנה במד"א נקראים לטפל בילדים ופעוטות שנפגעים בסביבת בית הכנסת, בעת משחק במקומות בהם קיימת סכנה, ושאינם מיועדים למשחק ילדים ופעוטות.
* יש להרחיק מהישג ידם של ילדים מיחמים ופלטות שבת חמות, שעליהם סירים ונוזלים רותחים.
* מנקים את הדגים לקראת החג? שימו לב – לעיתים נגרם זיהום מעצמות הדגים, מאכל החג המסורתי, בזמן הכנתם. זיהום שכזה לרוב מחייב טיפול רפואי הכולל מתן אנטיביוטיקה. מהרו להתקשר למוקד החירום של מד"א בטלפון החירום 101 או דרך יישומון "מד"א שלי", ופעלו על פי הנחיות הפראמדיק במוקד.
* הקפידו שלא לאפשר לילדים מתחת לגיל 5 לאכול מהדגים המוגשים בחג. עצמות הדג עלולות להיות חבויות בתוך הדג או בגפילטע-פיש, ואינן נראות לעין. לילדים מעל לגיל 5 יש לברור בקפידה את בשר הדג ו'לסנן' אותו מעצמות.
* אין להשאיר ילדים ברכב סגור, גם לא למספר דקות בודדות. במהלך הסידורים לקראת החג הקפידו לוודא שכל הילדים ירדו מהרכב. שימו לב במיוחד לילדים שעלולים להירדם ברכב! הקפידו לנעול את הרכבים בחניות הפרטיות על מנת שילדים לא יכנסו לשחק ברכב וינעול.
* הילדים רוחצים בבריכה – יש להקפיד על מבוגר אחראי השומר על הילדים בבריכה באופן רציף. ילדים שאינם יודעים לשחות יש לצייד במצופים.
 
בעקבות מחסור חמור בדם שירותי הדם של מד"א מספקים לבתי החולים דם רק במקרים דחופים וקוראים לציבור לתרום דם בדחיפות בעמדות התרמות הדם של מגן דוד אדום שיוצבו בקניונים, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ, גם בימי הסגר, ולתרום דם בדגש על בעלי סוג דם O וRh שלילי מכל הסוגים  (A-, B-, AB-). מידע על עמדות התרמות דם ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam ביישומון (אפליקציה) "מד"א שלי" בסמארטפון  ובטלפון 03-9101101
 
חג שמח ובטוח

קרדיט תמונה: מד"א

Related Post

פאפא הדברה – חברת הדברה מומלצת

Posted by - 6 בדצמבר 2020 0
חברת הדברה מובילה לריסוס נגד פשפש המיטה מצא מומחה מורשה להדברה שיסייע בזיהוי נכון וטיפול בבעיות מזיקים ביתיות לריסוס נגד…

למה כדאי לקנות חרוזי גיהוץ?

Posted by - 27 באפריל 2021 0
בתור הורים לילדים אתם בוודאי יודעים לומר שאחת מהמשימות הכי מורכבות שיש היא למצוא פעילויות לזמן הפנוי עם הילדים. אומנם…

השעה הכי מסוכנת ביממה

Posted by - 23 באוקטובר 2019 0
עמותת אור ירוק בדקה מהי השעה עם מספר הנפגעים הגבוה ביותר בתאונות דרכים. התוצאות בנתניה הפתיעו מאת יאיר אברהם  מעל…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות