בנתניה נפגעו מעל 240 ילדים ובני נוער בתאונות דרכים בחודשי החופש הגדול בעשור האחרון

8 0

בסוף חודש יולי, בחופש הגדול שנה שעברה, שנת 2019, נסעה נועם גולד בת ה-14 עם חברתה ברכב פרטי בדרך מנחם בגין בגן יבנה. הרכב בו נסעה בת ה-14 התהפך לתעלה, בהתהפכות נפצעה נועם אנושות והרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותה.  נועם גולד ז"ל היא אחת מ-26 ילדים ובני נוער (גילאי 0-19) שנהרגו בתאונות דרכים בחודשי החופש הגדול של שנת 2019 (יוני-אוגוסט). 11 מבין הילדים ובני הנוער שנהרגו בזמן הזה, מצאו את מותם בתחום העירוני.

בנתניה נפגעו 244 ילדים ובני נוער (0-19) בתאונות דרכים בחופש הגדול בעשור האחרון (2009-2018). בחופש הגדול הקודם (שנת 2019) נפגעו בעיר 17 ילדים ונערים, זאת לעומת 13 שנפגעו בעיר בשנת 2018.

בחופש הגדול נמצאים תלמידים וילדים רבים ללא מסגרות, משחקים בחוץ, מבלים בבריכה, בים, בטיולים ומשוטטים ברחובות, מצב זה הופך אותם לחשופים ופגיעים יותר לסכנות בכבישים. מדי שנה נפגעים בחודשי החופש הגדול בממוצע 900 ילדים ובני נוער בתאונות דרכים בתחום העירוני. נתון קשה זה מבטא את הסכנות בדרכים אליהן חשופים אותם ילדים ונערים (גילאי 0-19) בחודשים  שאמורים להיות עבורם המהנים ביותר בשנה.

בעשור החולף (2010-2019) נפגעו בתאונות דרכים בתחומי הערים והישובים כ-9,000 ילדים ובני נוער בחודשי החופש הגדול (יוני-אוגוסט), כך עולה מנתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס. בירושלים נפגעו בתאונות דרכים מעל אלף ילדים ובני נוער במהלך שלושת חודשי החופש בעשור האחרון, והיא העיר בה מספר הנפגעים הגבוה ביותר. בתל אביב נפגעו בשנים אלו כמחצית בהשוואה לירושלים – 549 ילדים ובני נוער.

על פי הנתונים, בתחום העירוני, נפגעו יותר מ-700 ילדים ובני נוער (0-19) בתאונות דרכים בחודשי הקיץ הקודם, מתוכם 11 נהרגו, זאת לעומת שישה הרוגים בחודשי החופש הגדול שקדם לו בשנת 2018.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "החופש הגדול הוא תקופה שבה הילדים ובני הנוער נמצאים מחוץ למסגרות ומבלים שעות רבות מחוץ לבתיהם. בשל הנתונים הללו הם מצויים בסיכון מוגבר להיפגע בתאונות דרכים. על מנת לעזור להם לעבור את חופשת הקיץ בשלום משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, ביחד עם הרשויות המקומיות חייבים להגביר את ההסברה והמודעות בנושאים הרלוונטיים לילדים כמו חצייה בטוחה של הכביש, רכיבה בטוחה על אופניים ועוד. על מנת להגביר את בטיחותם של הילדים ובני הנוער בחופש יש לשפר את התשתית הבטיחותית ולהתקין פסי האטה בסביבות בהן קיים ריכוז גבוה של ילדים, שיסייעו במיתון וריסון מהירות נסיעת כלי הרכב  ובכך יוכלו לצמצם את מספר התאונות והנפגעים".

תמונה ראשית: להמחשה בלבד, באדיבות PIXABAY

Related Post

אימון פסיכולוגי אישי

Posted by - 9 במאי 2022 0
אימון פסיכולוגי הוא חלק חשוב בהתפתחות של כל אדם. זוהי דרך עבור אנשים ללמוד כיצד לנהל את המחשבות והרגשות שלהם…

הכי לוהט שיש

Posted by - 31 באוקטובר 2019 0
קבלו את עשרת הטרנדים הכי לוהטים בעולם האופנה לסתיו-חורף 2019; אתם עוד תודו לנו על הרשימה המלאה מאת ברק גולן…

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית קוראת לבעלי הדירות בהתחדשות עירונית לבחור בעצמם את עורך הדין שמייצג אותם ולא במי שהוצע על ידי מארגן או יזם

Posted by - 28 בדצמבר 2022 0
פורסמו המלצות לבעלי דירות להתנהלות עם עורך הדין שמייצג אותם בתהליך ההתחדשות העירונית הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית פירסמה היום המלצות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות