בני נוער תיעדו את מורשת משפחותיהם

0 0

כחלק ממיזם משפחות, שפעל להעצמה וחיזוק המערך המשפחתי לטובת בני נוער, תועדו סיפורי המשפחות בספר לטובת הדורות הבאים

מאת: ברק גולן

אירוע הסיום של מיזם משפחות בחדרה, תוכנית התערבות לבני נוער יוצאי אתיופיה ומשפחותיהם, התקיים במרכז המורשת ליהדות אתיופיה.

מדובר במיזם קהילתי רב-מערכתי לקידום בני נוער יוצאי אתיופיה ומשפחותיהם, אשר בבסיסו מודל התערבות כוללני לקידום, העצמה, וחיזוק המערך המשפחתי והקהילתי לטובת בני הנוער ושילובם בקהילה.

בין השותפים למיזם, קרן לילדים ונוער בסיכון של "קרנות הביטוח הלאומי – פורצות דרך חברתית", עיריית חדרה באמצעות מחלקת נוער צעירים והתמכרויות באגף הרווחה, המחלקה לטיפול בפרט ומניעת נשירה באגף החינוך, הקרן לפיתוח חדרה, ונוספים.

האירוע התקיים במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, מנהלת אגף הרווחה בעירייה זיוה היימברג, מנהלת מחלקת הנוער ורדה ביטון, מ"מ מנהל אגף החינוך שמעון חלפון, מנהל מוקד קליטה מוטי מברט, צוות המיזם אלונה איזייב מהיחידה הטיפולית לנוער באגף הרווחה, רבקה אווקה וגדי וורקנך, נציגים נוספים של משתתפי המיזם, בני הנוער ומשפחותיהם.

במסגרת התוכנית, לכל אחד מבני הנוער המשתתפים מותאם מערך התערבות טיפולי, אישי ופרטני. בתחום המשפחה הושם דגש על עבודה מול הורים ומשפחה במטרה לסייע למשפחות להתמודד עם גיל ההתבגרות והקשיים הכרוכים בו, וכן הרחבת התמיכה ההורית והאינטראקציה עם בני הנוער.

מטרת התוכנית, בין היתר, הייתה חיזוק הקשר הורה-ילד, ובמסגרת זו נולד גם פרויקט שבאמצעותו תיעדו בני נוער את המורשת של משפחותיהם.

בפרויקט התיעוד לקחו חלק תלמידים מתיכון ברנקו וייס ומתיכון אולפנית מבשרת ברוך. התלמידים ראיינו את משפחותיהם, יוצאי מדינות שונות, והעלו את הסיפורים על כתב על מנת שיהפכו לחלק מההיסטוריה החברתית במדינה.

הסיפורים קובצו בספר מרגש, הכולל תמונות ומידע רב על מורשת הוריהם, ובעיקר מורשת יהודי אתיופיה, שהוענק למשתתפים באירוע הסיום. הקו המנחה בפרויקט התבסס על פתגם אתיופי עתיק: "הורים הם סלע קיומו של האדם".

צוות המיזם סיכם את פרויקט התיעוד במילים: "הלוואי ויהיו עוד פרויקטים שיעזרו לנו, הדור הצעיר, לחקור ולזכור את ההיסטוריה של הדורות הקודמים".

Related Post

חודש הקריאה לילדי הגנים

Posted by - יוני 13, 2018 0
רשת הספריות העירוניות מארחת את ילדי הגנים בספרייה, ובנוסף יתקיימו שעות סיפור במרכזי הפנאי. רשת הספריות העירוניות בחדרה מארחת את…

נא להכיר: אזורי התרעה חדרה

Posted by - יוני 23, 2019 0
פיקוד העורף מיקד את אזורי ההתרעה לשעת חירום. חדרה פוצלה ל-4 אזורים: חדרה מערב, חדרה מזרח, חדרה מרכז, וחדרה נווה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות