מחלצת ושמה תהילה: תינוקת כבת שנה ננעלה בשגגה ברכב וחולצה בשלום ע"י מתנדבת ידידים, תהילה יהודה – ברהום בת ה -33 מנתניה

7 0

"תוך 20 שניות הילדה הייתה אצלי בידיים" סיפרה האם בבכי נרגש.

השבוע התקבלה קריאה במוקד ידידים, אודות תינוקת כבת שנה שננעלה ברכב בשגגה לעיני אימה.

תהילה ברהום, כוננית סניף נתניה, ונתנאל אביקסיס, אחראי מתנדבים בסניף מושבי השרון, נענו לקריאה והגיעו במהירות למקום. באמצעות הציוד הייעודי שברשותם, חילצו את התינוקת בשלום ובזריזות, מבלי לגרום כל נזק לרכב.

תהילה מספרת: "קיבלתי את הקריאה כשהייתי בבית. מיהרתי למקום בזריזות תוך כדי שאני מרגיעה את האמא, ומוודאת שהיא מונעת מהנוכחים לשבור את החלון. בתוך כעשרים שניות מהרגע שהגעתי לכתובת התינוקת הייתה בידיה של האם. היא הסבירה שמדובר היה בנעילה אוטומטית ומאוד שמחה והודתה לנו על המהירות והמקצועיות. זה חילוץ ראשון שלי של ילד שננעל ברכב, כאמא לילדים, ברגע שראיתי את התינוקת ממש דמעתי. ההרגשה לאחר החילוץ מדהימה ומשמחת מאוד, אני אזכור עוד הרבה זמן את החיבוק שהאמא נתנה לי לאחר החילוץ".

בידידים שבים ומזכירים להורים להקפיד על נשיאת המפתח בכל יציאה מהרכב קצרה וארוכה כאחת, מחשש לנעילה מרכזית כשהילד בפנים לבדו.

תהילה יהודה-ברהום ,בת 33 אמא לשלושה מהעיר נתניה מספרת לנו כיצד הגיע להתנדב בעמותה . "הכרתי את הארגון ואף נעזרתי בו בעבר. לפני כ-שנה חברה שלי סיפרה לי שהיא מתנדבת בארגון. והחלטתי שבעקבות כך שהילדים שלי גדלו יש לי את הזמן גם להתנדב. אחד הערכים שגדלתי עליהם  זה עזרה לזולת. ובידידים מצאתי את המפתח לעזרה לזולת."

קמת בוקר אחד והחלטת להתנדב ?

"רק מי שבתוך הארגון יכול להבין כמה הנתינה של המתנדבים זה נתינה אמתית ללא קבלת תמורה.

כוננים יוצאים לקריאות חילוץ בדרכים מזמנם האישי בכל זמן ובכל מזג האוויר ללא שום הבדל דת גזע ומגדר."

האם יש פניות שאת לא מקבלת ?

אני יוצאת לקריאות של הנעה/כבלים, פריצת רכבים, פנצ'רים ועוד… וכן יש את מבקשי הסיוע שרואים אישה שמגיעה לעזור ומרימים גבה ואפילו  מפקפקים ביכולות.  האנשים האלה נשארים פעורי פה לאחר סיום אירוע בהצלחה.

תהילה משתפת אותנו שארגון ידידים כבר מונה כ30,000 אלף מתנדבים בכל רחבי הארץ שצמאים לעשות חסד עם הזולת.

"ממליצה לכל מי שרוצה להצטרף לארגון זה הזמן לעשות טוב בעולם במיוחד בתקופת הקורונה."

Related Post

פורים הפוך

Posted by - 5 במרץ 2019 0
עיריית נתניה נערכת לקראת חגיגות פורים, שגם השנה צפויים אלפים להשתתף בתהלוכת העדלאידע הססגונית. השנה, כך נמסר, תעמוד התהלוכה בסימן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות