במגמת עלייה

9 0

נתוני האגף לאיכות ותכנון בעירייה מצביעים על גידול של למעלה מ – 6,000 נפש באוכלוסיית העיר בהשוואה לנתונים המספריים אשתקד, כך שנכון לינואר 2018 עומדת אוכלוסיית נתניה על 242,190 איש. בעירייה נערכים בהתאם: על פי הצפי – יפתחו לקראת שנת הלימודים הבאה  כ – 20 גני ילדים חדשים. כמו כן מקדמת העירייה הקמתם של – 10 בתי ספר יסודיים  אז איך אומרים אצלנו? חמסה.חמסה.חמסה!

 

אוכלוסיית נתניה גדלה בשנה האחרונה בלמעלה מ – 6,000 איש. נכון לינואר 2018  עומד מס' התושבים בנתניה על 242,190 נפש בהשוואה ל – 236,100 בינואר 2016.

כך עולה מנתונים מספריים של האגף לאיכות ומצויינות בעירייה שמתפרסמים בימים אלה.

יודגש כי מגמה זו של עלייה בגידול האוכלוסין הינה מגמה עקבית והיא מצביעה על תהליכים של הגירה חיובית וגידול טבעי בעיר, מגמה שמלווה את נתניה בשנים האחרונות ומלמדת על תנופת הפיתוח והאמון הרב לה זוכה נתניה  בשנים האחרונות.

גורמים בעירייה מייחסים את הגידול להתפתחות השכונות החדשות של נתניה ( אשר משלבות פיתוח ברמה גבוהה וכן מיקסום ערכי הטבע והנוף הייחודיים של נתניה) ובהן:  שכונת נוף הטיילת, קרית השרון, עיר ימים ושכונת אגמים. זאת במקביל לשדרוג מרכז העיר הוותיק – רח' הרצל ושלוחותיו – והפיכתו לסטריט מול הראשון בישראל, בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים.

בצד זאת ניכרת בנתניה התפתחות בהיקפי התעסוקה בעיר, ביחס ישיר להגעתם של חברות ועסקים חדשים לאזור התעסוקה ספיר וכן בולטת ההשקעה בפיתוח התשתיות בעיר, לרבות בתחום התחבורה. גשרים חדשים, מחלפים וכמובן תחנת רכבת חדשה – נבנים, כאשר על הפרק – הקמתה של תחנת רכבת חדשה בקירבת האיצטדיון העירוני.

 

נתניה – כידוע – שינתה במרוצת השנים את כל מה שאנחנו יודעים עליה והיא נערכת לבאות:  בנתניה צפויים לקום לקראת השנה הבאה  20 גני ילדים, כאשר תמשך בנייתם ופיתוח  של 10 בתי ספר יסודיים, ביניהם מבנה חדש לבית הספר הלל צור, בית הספר קרליבך וארבעה בתי ספר על יסודיים, ביניהם החטיבה בקריית השרון.

בנוסף – מקים משרד התיירות בשיתוף העירייה מעלית נוספת לים וכן את סלילתה של טיילת המלכים. מעלית נוספת צפוייה לקום ליד מלון העונות.

כמו כן מתוכננים לקום שלושה אולמות ספורט גדולים וארבעה מגרשי ספורט חדשים וכן תסתיים בנייתם של ארבעה מעונות יום בשכונות העיר, שיתנו מענה לפעוטות ואימהות עובדות.

בנוסף ישודרג מתחם השוק העירוני, יוקם פארק חדש בצפון העיר שישתרע על שטח של כ – 50 דונם,  בקיץ תפתח תחנת הצלה חדשה בחוף בלו-ביי, יוקם מתנ"ס חדש בצפון העיר וכן מועדון נוער ובתחום התחבורה – מקודמת הקמת רמפות מגשר האחדות לכביש 2 והפיכתו של מחבר איינשטיין למחלף.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Related Post

הזמנת רהיטים לבית אונליין

Posted by - 5 במאי 2021 0
החלטתם שהגיע הזמן לעשות שינוי בבית? נמאס לכם לחזור כל יום מהעבודה ולראות בדיוק את אותם הרהיטים שקניתם כבר לפני…

עיר עם השפעה ברמה הלאומית

Posted by - 14 בינואר 2018 0
מנהל המחוז במשרד החינוך הגיע לחדרה עם צוות מקצועי מורחב, ערך פגישות עבודה, סייר במוסדות חינוך, ולא חסך שבחים מחדרה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות