בית ספר ריגלר בעיר זוכה פרס החינוך המחוזי

8 0

קרית חינוך חמ"ד "ריגלר" בנתניה, בניהולו של אורי כהן, זכתה בפרס החינוך המחוזי של מחוז תל אביב במשרד החינוך והומלצה על ידי מנהלת מחוז תל אביב חיה שיטאי לקבלת פרס החינוך הארצי לשנת הלימודים תשפ"ב. 

ממשרד החינוך נמסר כי בחירת קרית החינוך, נעשתה על ידי ועדה מחוזית בראשות אבי הראל, סגן מנהלת המחוז, רונית זכאי מפקחת המחוז, רבקה הלינגר מחמ"ד המחוז ובהשתתפות אנשי חינוך ורשות.  הוועדה בחנה בתי ספר וגנים בקריטריונים של למידה משמעותית, מענה לצורכי התלמידים, אקלים בית ספרי, ערכי מדינת ישראל, שותפות הורים, תרבות ארגונית ועוד. 

מנהלת המחוז, שיטאי ברכה את מנהל בית הספר ואת הצוותים החינוכיים על היותם מובילי דרך חינוכית ייחודית, על יצירתיות וחדשנות ועל היותם מודל להתנהגות מקצועית איכותית. "אנו עומדים כיום אל מול האתגר הגדול של שמירה על שגרה ככל שניתן, קידום תלמידינו והבאתם להישגים הנדרשים חרף הקשיים שמציבה בפנינו תקופה זו. אני מאמינה כי בכוחכם להוביל ולהצעיד את המערכת לעבר חדשנות פדגוגית, ליזום ולייצר פתרונות מתאימים לכל אתגר", אמרה שיטאי.

נימוקי הזכיה

בית הספר "ריגלר", השייך לחמ"ד הוא בית ספר מקיף שש-שנתי לבנים ולבנות. בשנה האחרונה שולב בבית הספר מסלול "אורות" לבנות מהמגזר התורני בחמ"ד. המסלול מונה כ-70 בנות בחט"ב שמבקשות להתחנך במסלול תורני אולפני.

הצוות החינוכי-מקצועי הוא צוות מסור שמכיל ומוביל את תלמידיו להעצמה בכל המישורים. תרבות העבודה בבית הספר במהלך השנים האחרונות, יחד עם תהליכי חניכה והעצמה ושיטות הוראה ייחודיות הובילו לעלייה משמעותית בהישגי התלמידים, במעורבות החברתית ובאחוז התלמידים והתלמידות המתגייסים לשירות משמעותי בצה"ל או לשירות לאומי.  

בבית הספר כיתות ומרחבי למידה חדשניים, חדרי מחשבים ומעבדות, חדרי ספח, ספרייה ומרחבי הכלה. 

בנוסף בבית הספר הוקם מתחם ספורט ייחודי (נינג'ה) שעוצב על ידי התלמידים בכיתות החנ"מ.

המוסד החינוכי מפתח ומיישם דרכים מגוונות ללמידה מצמיחה המעניקה ללומדים ערכים, ידע ומיומנויות לשגשוג במציאות משתנה.  כל זאת תוך קידום הישגיות, חדשנות, יצירתיות ומצוינות לימודית וחברתית. המוסד החינוכי מיישם מגוון חלופות בהוראה-למידה-הערכה ומפתח סביבות למידה מגוונות (פיזיות ומקוונות) התורמות לפיתוח מיומנויות של למידה עצמאית ושיתופית.

בבית הספר קיימות מגוון תוכניות הפועלות לקידות ההכלה ושילוב התלמידים כמו:

תוכנית מעברים-"מכינה קדם תיכונית"- תכנית ייחודית לתלמידי כיתות ט' לפני המעבר לתיכון. 

מרכז שלבי"ם – שער לעתיד בטוח. מסגרת המציעה לתלמידים סיוע לימודי פרטני כמענה לקשייהם. המרכז פועל כל יום בבית הספר בין השעות 17:00-13:00 , ובוגרי בית הספר מלמדים בו. 

קורסים לתלמידים- תלמידי כיתות שח"ר מקבלים קורסים שונים במטרה לייצר מוטיבציה ותחושת שייכות לביה"ס.  

על כל אלה ועוד ראוי בית חינוך ריגלר לפרס חינוך. 

 ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "אני גאה בצוותי ההוראה של בית הספר, במנהל בית הספר, אורי כהן, ובתלמידי בית הספר ריגלר על ההישג. אין ספק שמדובר באות הערכה על הוראה פרטנית, הרואה כל אחד ואחד מתלמידי בית הספר, על מעקב אחר הלמידה והפעלת שיטות הוראה מעשירות, שהובילו את בית הספר להישג חסר תקדים גם ברמת הזכאות לבגרות, אשר נסק השנה 

ל – 98 אחוזי זכאות לבגרות."

צילום – רן אליהו

Related Post

השיא נשבר: 79% זכאים לבגרות

Posted by - 16 ביולי 2019 0
  על-פי נתוני משרד החינוך, אחוז הזכאות לבגרות בנתניה עומד על 79%; גידול חד גם בשיעור התעודות העומדות בדרישות סף…

הלל צור הושבת; האריחים הוסרו

Posted by - 8 בינואר 2019 0
קבלנים מטעם חל"ת החלו בהסרת עשרות גליפים (חיפוי חיצוני); העירייה: לביה"ס כל האישורים, לפנים משורת הדין ולבקשת ההורים מונה מהנדס…

אתנה והטכנולוגיה למען החינוך

Posted by - 20 ביוני 2018 0
מורות וגננות החינוך המיוחד בעיר נתניה  קיבלו מחשבי אייפד במסגרת התכנית "אייפד לכל מורה לחינוך מיוחד" של קרן אתנה. בנוסף…
כלי נגישות