בית ספר עם מסלול המראה

8 0

בבית הספר למדעים ואמנויות מתכוננים למחזור נוסף של מסלול שוחרים ומקיימים יום פתוח לבוגרי ט' שמעוניינים להיות עמוד התווך במערך הטכני של חיל האוויר. 

יום חשיפה למסלול השוחרים, המיועד לבוגרי כיתות ט', יתקיים בבית הספר הרב תחומי למדעים ואמנויות לקראת פתיחת מחזור נוסף של שוחרים. יום החשיפה יתקיים היום, יום שלישי ה-20 בפברואר בין השעות 17:00 עד 20:00. בוגרי ט' מוזמנים להגיע, להתרשם ולהירשם.
מסלול השוחרים פועל כעשור במדעים ואמנויות, בשיתוף עם משרד החינוך ומשרד הביטחון, והינו שלוחת המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר. במסגרת מסלול שוחרות מגיעים התלמידים, בכיתות י' עד י"ד, להצלחות בתחום הלימודי ההופכות את בוגרי המסלול בהמשך שירותם הצבאי לעמוד התווך במערך הטכני של חיל האוויר.
בוגרי המסלול צפויים להיות המהנדסים, ההנדסאים והטכנאים של חיל-האוויר, ורובם מגיעים ליחידות נבחרות בתחומים הטכניים של חיל-האוויר, בין אם זה בטייסות, במעבדות האלקטרוניקה של טייסות התחזוקה בבסיסים או בתחומי המכ"ם, הקשר והניווט, המחשבים והלוחמה האלקטרונית.
לדברי מפקדת השלוחה הדר מלכה, "בעוד שהחברים שלכם לא יידעו לקראת גיוס מה הם עומדים לעשות בצבא, אתם תשבו בצד, תחייכו ותהיו רגועים. בוגרי המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר ממשיכים באופן טבעי לשירות צבאי בחיל. כשהחברים סביבכם עוד ישאלו את עצמם מה הם רוצים לעשות כשיהיו גדולים – אתם כבר תהיו גדולים".
עוד מסבירים כי, המערך הטכני הוא גמיש ומתפתח ויודע להתאים עצמו להתקדמות הטכנולוגית הבלתי פוסקת בחיל האוויר. מורשת הקרב של המערך הטכני בחיל האוויר הינה ענפה ביותר וביום הצטרפותם למסלול השוחרים הופכים התלמידים לחלק ממשפחה גדולה, התורמת יום-יום באחריות ובמסירות רבה כל אחד בתחומו, והופכת את החיל לאיכותי ומוביל.
תוכנית הלימודים כוללת שני מסלולים עיקריים: מערכות בקרה ואנרגיה, ואלקטרוניקה ומחשבים. במסלולים מתקיימים לימודים לתעודת בגרות טכנולוגיות הכוללת התמחות במקצועות פיזיקה, מערכות חשמל, פיקוד, בקרה ותקשורת ושפות תכנות.
בנוסף לנושאי הלימוד השונים, בולט הנושא החברתי. מאחר שהשוחרים נחשבים מעין חיילים, יש מעליהם מפקד, שהוא חייל בחיל האוויר. לכל כיתת תלמידים יש קבוצה של מורים מקצועיים בתחומים שונים, מחנכת כיתה וחייל בשירות חובה בחיל האוויר המשמש כמדריך כיתה הדואג לתנאים, לדרישות ולבעיות שלהם ועם זאת הוא זה שמכניס בהם את המשמעת הצבאית והאחריות האישית והחברתית.
חיל האוויר מאמין ביכולת ובפוטנציאל הטמון בדור הצעיר של מדינת ישראל ומשקיע משאבים רבים במימושו.

Related Post

מובילים יחד למען הנוער

Posted by - 5 בנובמבר 2018 0
טקס סיום תוכנית מיל"ה התקיים במית"ר "נירים", אחרי שנת פעילות אינטנסיבית בהובלת משטרת ישראל ואגף הרווחה בעיריית חדרה.  במית"ר "נירים",…

משפחה שכזו

Posted by - 10 במרץ 2022 0
ביום ראשון השבוע נערך במועדון יחדיו בבית אליעזר, הפועל במסגרת מרכז הפנאי בית אליעזר של פנאי העיר חדרה, ערב הורים…

קרנבל ב vibes  טוב

Posted by - 17 בינואר 2018 0
המסורת נמשכת: עיריית נתניה וארגון גולשי הגלים בישראל , ה-WSLׁׁ ׁ(ליגת הגלישה המקצועית) אירחו זו השנה השלישית ברציפות את תחרות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות