בין כל שיחות הקורונה – פראמדיק מד"א יובל אליהו הדריך בעל שנאלץ ליילד את אשתו בבית; עלייה במספר לידות הבית בישראל מאז הגעת נגיף הקורונה

9 0

פראמדיק מד"א יובל אליהו (22) ממושב תעוז, קיבל השבוע שיחה מגבר שאמר שאשתו עומדת ללדת, והוא זקוק לאמבולנס. לאחר כמה שניות, שמע יובל כי לאישה יש ציר חזק. הוא ביקש מהבעל לבדוק אם הוא רואה משהו, ומיד נענה כי ראשו של התינוק כבר כמעט בחוץ.

"מהר מאוד הבנתי שמדובר בלידה פעילה, ושייתכן מאוד שהתינוק יצא לפני שהאמבולנסים יגיעו", שחזר יובל, "הנחיתי את הבעל להביא מגבות נקיות, על מנת שיוכל לעטוף את התינוק ברגע שיצא, ולמעשה הדרכתי אותו כיצד ליילד את אשתו בחדר האמבטיה שלהם. לאחר כמה דקות נולד התינוק, שמיד החל לבכות".

יובל הוסיף: "בתוך כל השיחות הרבות שמתקבלות במוקד בימים אלה, בנושא נגיף הקורונה ובמקרים של פציעות, תאונות דרכים והחייאות, זה היה מאוד מרגש ומשמח ללוות לידה, שהסתיימה בהצלחה, כשהאם והתינוק במצב טוב. האבא היה קר רוח ותפקד מצויין. בזכותו ובזכות היולדת האמיצה, הכל היה בסדר ונגמר בשלום. כשהחובשים והפראמדיקים של מד"א הגיעו לדירה וביצעו בדיקות רפואיות לתינוק ולאם, ממש שתי דקות אחרי שהלידה הסתיימה, שמחתי מאוד לשמוע ששלומם טוב. באותו הערב, המשכתי את המשמרת עם תחושת סיפוק גדול, וחיוך שלא הצלחתי להוריד מהפנים במשך כמה שעות".

מאז הגיע נגיף הקורונה לישראל, ישנה עלייה במספר לידות הבית. החל בתאריך 1.3.20, 193 נשים בישראל ילדו בהדרכה טלפונית של מוקד 101 של מד"א או ע"י צוותי מד"א בביתן או באמבולנס בדרכן לבית החולים. לשם השוואה, בתקופה המקבילה אשתקד, 157 נשים ילדו טרם ההגעה לבית חולים. מדובר בעלייה של 23%, כך עולה מנתוני מגן דוד אדום. בארגון מדגישים כי גם בתקופה זו, חדר הלידה בבית החולים הוא המקום הבטוח ביותר ללדת בו, עבור האישה והתינוק. עם זאת, במקרים בהם הלידה מתקדמת במהירות, יש להתקשר מיד למוקד 101 של מד"א, ולקבל הדרכה מהחובשים והפראמדיקים.

צילום: דוברות מד"א

Related Post

הבית לצעירי כפר יונה

Posted by - 22 ביוני 2023 0
עיריית כפר יונה חנכה בטקס חגיגי את "הבית לצעירי כפר יונה". המבנה המרשים הוקם בסיוע פיס בקהילה, במטרה לתת מענה לצרכי…

עבודה בעגלות אחרי צבא

Posted by - 22 ביולי 2021 0
ללא מעט צעירים אחרי צבא תוהים מה כדאי להם לעשות. ישנם כאלה שלא מוותרים על טיול גדול של אחרי צבא,…

חוף נקי

Posted by - 11 במאי 2022 0
מסיימים את אפריל עם עלייה בניקיון החופים הפתוחים בישראל: מנתוני מדד "חוק נקי" של המשרד להגנת הסביבה לעולה כי 86%…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות