ביחד ננצח – טור דעה מאת מרים פיירברג-איכר, ראש עיריית נתניה

9 0

בימים אלה יותר מתמיד, לאחר ההתמודדות עם הטרגדיה שפקדה את העם, נוצר אצל אזרחי המדינה סוג של חרדה שלא ידענו כמותו.

תחושת הביטחון לפיה אנו מוגנים התערערה ועלינו לפעול כדי לחזק את החוסן הנפשי הן של המפונים שהגיעו לעיר הן של תושבי נתניה, כך שאנו מתמודדים בשני מישורים, האחד חיזוק החוסן החברתי תוך הקמת מרכז חוסן חברתי לטיפול וחיזוק התושבים הסובלים מחרדות והשלכות שונות כתוצאה מהאירוע המזעזע בשמחת תורה וכן חיזוק תחושת הביטחון על ידי מתן מענים בתחום האבטחה ותגבור הביטחון האישי.

לצורך כך פניתי למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי ולשר הביטחון יואב גלנט שלא לעצור את פעילות יחידת המילואים "בני המקום נתניה" שהוכשרה, צויידה ותרמה תרומה גדולה בסיוע לכוחות הביטחון הקבועים של המשטרה והפיקוח העירוני. זאת יחידה שמורכבת  מכ – 100 לוחמים מאומנים ומחולקים לחמישה צוותים על פי הרובעים של העיר. לכל צוות יש מפקד וסגן. הם מחולקים לחוליות ומתאמנים כבר שבועות כצוות אחד שיודע לתפקד ביחד בעת ארוע פח"ע.

במקביל – קיבלתי החלטה להוסיף עוד כ – 20 פקחים חמושים עם ניסיון צבאי, לאותם 70 שכבר קיימים היום ופועלים במסגרת השיטור העירוני.

כמו כן – רכשנו  ציוד של אופנועים וציוד נוסף בעלות של 750,000 שקל אותם אנו מגייסים מתרומות. עלות התוספת הנדרשת כיום עומדת על עוד 4 מיליון שקל – תוספת משמעותית זו שתתמקד בעיקר סביב מוסדות החינוך – גנים ובתי ספר, תעניק לתושבים את תחושת הביטחון הנדרשת.

חשוב לי לציין כי העירייה זוכה מכל גורמי הממשלה וכן מראשי הערים שתושביהם פונו לנתניה ומהמפונים עצמם, לתודות אינסופיות ולהערכה עצומה על ההירתמות של כל עובדי העירייה ומאות המתנדבים.

שנדע ימים טובים וניצחונות גדולים ברמה הלאומית, שחטופינו יחזרו בשלום לבתיהם, שחיילינו ישובו לבתיהם ופצועינו יזכו למזור פיזי ונפשי.

יחד ננצח!

Related Post

לשכת התעסוקה מובילה

Posted by - אוגוסט 14, 2019 0
על רקע הנתונים המצביעים כי שיעור הבלתי מועסקים בנתניה הוא מהנמוכים בארץ, נחנכה לשכת התעסוקה בעיר שעברה מתיחת פנים מאת…

מצדיעים לכוח הנשי!

Posted by - מרץ 13, 2018 0
לרגל יום האישה הבינלאומי שחל בשבוע שעבר התקבצו כ-200 נשים למופע של הסקסולוגית ד'ר איריס בר און אשר שילב הומור…

הקורונה לא תעצור את נתניה

Posted by - ינואר 13, 2021 0
בצל הקורונה, רשמה העיר בשנת 2020 שיאים חדשים 1.     בהיקף יחידות הדיור והיתרי הבנייה שאושרו 2.     בהיקף שטחי הבנייה ו- 50,000 מ"ר…
כלי נגישות