בטיחות בדרכים בשנת הלימודים

4 0

ועדת בטיחות בדרכים של העירייה מקדמת שיתופי פעולה עם הרל”בד, המשטרה, השיטור העירוני והנהגת ההורים, בעיקר בקרבת מוסדות חינוך

במסגרת ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים תשפ”א התכנסה ועדת בטיחות בדרכים של עיריית חדרה לדיון בנתוני תאונות הדרכים בעיר ובפעילות המטה העירוני לבטיחות בדרכים.

הישיבה התקיימה בהובלת מ”מ ראש העיר ומחזיק תיק בטיחות בדרכים ניר בן-חיים, ובהשתתפות מנהל אגף החינוך בעירייה שלומי דהן, מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים נדב ליפשין, מהנדס התנועה בעיריית חדרה אינג’ הילאל פטימה, מנהל מחלקת אחזקת כבישים מיכאל קופילנקו, מנהל השיטור העירוני דותן עומסי, מנהלת האזור ברלב”ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) רונית גלזר-דביר, עוזר ראש משרד תנועה חדרה יוסי גשהת, יו”ר ארגון מורי הנהיגה בחדרה גל הינדי, יו”ר הנהגת ההורים העירונית צפריר אורנשטיין, ונוספים.

גלזר-דביר שיבחה את חדרה וציינה כי היא זוכה לשיתופי פעולה מלאים מכל הגורמים. עוד אמרה כי ניכרת התקדמות בטיפול בנושא הבטיחות וכי העירייה פועלת, באמצעות מחזיק התיק, בנכונות מלאה לשפר ולמנוע תאונות דרכים, וזאת למרות התקציבים הממשלתיים המצטמצמים משנה לשנה.

ניר בן-חיים סקר את הפעילות בנושא הבטיחות בדרכים, בדגש על פעילויות בבתי ספר. לדבריו, “התרשמתי שהתלמידים מפנימים את הפעילות המועברת להם, ובכלל זה סימולטורים לזמן תגובה, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, התהפכות רכב, ותוצרים רבים פרי עבודתם של התלמידים”.

עוד הוסיף כי נרכשו קסדות ואביזרים לתלמידים במסגרת ההסברה בנושא אופניים חשמליים. הפעילות תוכננה במספר פעימות, אך הקורונה קטעה את התכניות והחלוקה נדחתה לתחילת שנת הלימודים.

נדב ליפשין הוסיף על הדברים וציין כי מתבצעת פעילות ענפה של המטה לבטיחות בדרכים,  ובכלל זה פעילות לכלל המגזרים בכל הגילאים, ולכל סוגי המשתמשים בדרך.

המטה העירוני לבטיחות בדרכים פועל במסגרת אגף החינוך של העירייה. מנהל האגף, שלומי דהן, הדגיש כי כל העת משפרים ומשקיעים הרבה מאוד בביטחונם ובטיחותם של הילדים, וכי האגף ימשיך בפעולות הלימוד וההסברה בקרב התלמידים בנושא של זהירות ובטיחות בדרכים.

יו”ר הנהגת ההורים צפריר אורנשטיין ביקש יותר אכיפה ויותר ניראות ובולטות רחובות, בצמתים ובקרבת מוסדות חינוך. על כך השיב יוסי גשהת ממשרד תנועה חדרה כי יש עשייה רבה בתחום האכיפה, וכן עלייה בכמות דוחות התנועה. מהנתונים אף עולה כי יש ירידה במספר תאונות הדרכים בחדרה, וכן ירידה במעורבות של דו-גלגלי בתאונות. גם הוא שיבח את שיתופי הפעולה עם העירייה, וציין כי השנה התקיימו מספר מבצעי הסברה ואכיפה בתחום הדו-גלגלי וכן

פעילויות נוספות בקרבת בתי הספר, תוך התמקדות באכיפה על עבירות אי מתן זכות קדימה להולכי רגל ברחבי העיר ובקרבת מוסדות חינוך.

Related Post

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility