בהלת הקורונה: לניאדו נערך

9 0

המטה לשעת חירום בבית החולים לניאדו משלים בימים אלה את היערכות בית החולים לקליטת חולי קורונה

מאת יאיר אברהם

המטה לשעת חירום והיחידה למניעת זיהומים בבית החולים לניאדו,  משלימים בימים אלו, את היערכות בית החולים לקליטת חולי קורונה.

בשבועות האחרונים נרכש ציוד רב הכולל תרופות, ציוד מיגון וטכנולוגיות שונות לטיפול בשלט רחוק – כל זאת על מנת לאפשר פתיחת מחלקה מבודדת לחולי קורונה, בהתאם להוראות משרד הבריאות.

יודגש כי בשלב זה לא מאושפזים חולי קורונה בלניאדו.  המטה לשעת חירום בבי"ח לניאדו פועל לפי נוהל קבוע ומאושר מראש על-ידי האגף לשעת חירום במשרד הבריאות, ומכין מספר אפשרויות טיפול ראשוני ומחלקת אשפוז לחולים.

עוד נמסר, כי במהלך שנת 2017 התקיים בבית החולים לניאדו תרגיל רחב היקף במהלכו, אושרו תכניות בית החולים למצב חירום, כדוגמת המצב בו נמצאת כיום מדינת ישראל.

נדב חן, מנכ"ל לניאדו, מסר לעיתון השבוע בנתניה  כי בי"ח לניאדו,  כחלק מהמערך הרפואי הלאומי – נערך לתרחיש של התפשטות הקורונה.

(בית חולים לניאדו נחשב לאחד מבתי החולים המובילים בהיקף התרגולים למצבי חירום

"אכן, אנו מקיימים באופן שוטף תרגולים בשיתוף כלל הגורמים, בהם נבחנות דרכי ההתמודדות שלנו במצבים שונים – החל מפגיעה כימית בעקבות מלחמה, דרך מצבי קיצון כדוגמת פגיעה והרס מוחלט ברעידת אדמה קיצונית וכמון התמודדות עם התפרצות נגיפים כאלה ואחרים. אנו נערכים ומכינים את הצוותים. בנוסף בתקופה האחרונה הגברנו הליכי רכש של ציוד, על מנת לוודא שהמלאי הקיים יאפשר טיפול הולם. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם האגף לשעת חירום במשרד הבריאות "

פרופ' צבי שמעוני, מומחה למחלות זיהומיות והמנהל הרפואי בלניאדו, ציין כי "היחידה למחלות זיהומיות עובדת בימים אלו קשה מאד על מנת לוודא כי כלל נהלי העבודה מוטמעים בקרב הצוותים הרפואיים והסיעודיים, כמו כן, היחידה מנהלת את הטיפול בחולים החשודים בווירוס שמגיעים לחדר המיון לבדיקות בחדרי בידוד ותת לחץ. אנו מתעדכנים בכל יום בהגדרת המקרה הקליני, כפי שמפרסם משרד הבריאות וארגון הבריאות העולמי ופועלים בהתאם"

Related Post

סיגד

Posted by - 25 בנובמבר 2022 0
חג הסיגד צויין השבוע, במרכז הקהילתי חפציבה בעיר.הגיעו לכבד בטקס, ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, חברי המועצה ליאורה לוי – הממונה…

פרגולות לכל מטרה

Posted by - 14 בדצמבר 2020 0
פרגולות אלומיניום נפתחות: כל מה שצריך לדעת לפני שקונים פרגולה תוכלו ליצור קשר ישירות עם המשרד הראשי שלנו, כמו כן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות