בגוטמן צועדים אל העתיד

9 0

במסגרת החינוך לבוגר עצמאי מתקיימת התכנית לחינוך פיננסי בשכבת כיתות  ט' באורט גוטמן בהובלת המורה סמדר אוחיון. התכנית פותחה במרכז למחקר ופיתוח ברשת אורט ובה התלמידים לומדים לקבל אחריות על ההתנהלות התקציבית שלהם.

כחלק מלמידה משמעותית הוחלט ליישם את התכנים שנלמדים בתכנית בפעילות "אחים בוגרים" ולגייס כספים למסיבת הסיום של כיתות ט'.  התלמידים התבקשו לבנות תקציב לאירוע ולאתר את מקורות ההכנסות לצורך השקעה. הדבר לווה בדיון מעמיק בכיתה  ולקיחת אחריות על חלוקת הכספים בתקציב ואיסופם. בנוסף  ננקטו יוזמות על ידי התלמידים: פניה להנהלת ביה"ס לפתיחת קורס דומה עבור הוריהם;  בנק ישראל הוזמן על ידי הנהלת ביה"ס להעביר הרצאות לתלמידים בנושא חלוקה תקציבית; התלמידים הבוגרים  ישתתפו בסדנה לקבלת כלים להעביר את נושא החינוך הפיננסי לתלמידי כיתות ז' וח'.

מנהלת חטיבת הביניים, הגב' עליזה בילו: "תלמידי בית הספר שיתפו אותי שלאחר השיעורים שנתנו בחינוך הפיננסי על ידי המורה ונציגי בנק ישראל החלוקה התקציבית שלהם היום שונה הן ברכישות היום יומיות שלהם (לדוגמה: ציפייה למכירות סוף עונה לרכישת בגדים מוזלים) והן בהבנה כי יש חשיבות מכרעת בחיסכון לעתיד. מטרת החינוך המודרני להכין את התלמידים למציאות של המאה ה- 21 ולכן הצוות החינוכי מפתח תכניות נוספות להכנת הבוגר לחיים."

Related Post

אילנית לוי נבחרה שוב כפרזנטורית לבית האופנה גולברי, מה עשתה אנה זק ביישוב חופית בעמק חפר וגם – יוצאי האח הגדול 2022 התייצבו ב pre party של קרולינה למקה

Posted by - 14 בספטמבר 2022 0
1. מגישת הטלוויזיה אילנית לוי, הפרזנטורית מי זה 6 עונות של בית האופנה גולברי,   הגיעה אמש לסט הצילומים וסיפרה שבימים אלה היא…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות