בגובה העיניים

8 0

תערוכת צילומים ייחודית, הכרת השונה פנים אל פנים ובגובה העיניים – זה מה שעומד מאחורי פרויקט מיוחד יוזמת כפר עידוד. מתי בפעם האחרונה הכרתם אדם עם מוגבלות התפתחותית והושטתם יד לשלום?  בפרויקט מיוחד ביוזמת כפר עידוד בנתניה – בית חם לאנשים מיוחדים בשיתוף עם קהילה מצלמת עיר ימים ועיריית נתניה תיפתח ביום רביעי הקרוב,  26.6.19, בשעה 18:00, תערוכת "בגובה העיניים" ברחוב הרצל המחודש שבעיר נתניה (הרצל 10-14).  התערוכה צפויה לנדוד ברחבי הארץ.  האירוע בהשתתפות דיירי כפר עידוד המיוחדים,  בני משפחה,  נציגי ציבור ועיריית נתניה וכמובן הציבור הרחב.

"בגובה העיניים" הנו פרויקט ייחודי המאפשר מפגש בלתי אמצעי עם אנשים מיוחדים,  להם הנמכה קוגניטיבית,  במטרה להסיר חסמים,  דעות קדומות וקבלת השונה. במסגרת הפרויקט צולמו 9 דיירים ו – 3 זוגות מיוחדים המתגוררים בכפר עידוד שבנתניה – בית חם ל 140 דיירים מיוחדים.  צלמים מתנדבים מ"קהילה מצלמת עיר ימים" בהובלתה של הצלמת הוותיקה נורית מוזס ליוו את הדיירים, צילמו אותם בסביבתם הטבעית והצילומים הופקו על גבי שלטים בגובה אדם כשלצידם סיפורי האישי של כל דייר,  כישרונותיו,  חלומותיו והחשוב ביותר –  המסר לציבור הרחב.

בשיתוף פעולה עם עלוית פרויינד, ראש מנהלת מרכז העיר נתניה, תיפתח התערוכה כשהדיירים המצולמים יעמדו לצד הצילום שלהם, יפגשו את הציבור הרחב ויספרו על עצמם תוך העברת המסר האישי שלהם לקבלת השונה.

שוש זיסמן, מנהלת כפר עידוד, מסרה כי "חברה נמדדת ביחסה לשונה ומכאן נולד הרעיון לפרוייקט "בגובה העיניים".  אמנם בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה במודעות ל"שונה" הן לאלו עם מוגבלות פיזיות והן הקוגניטיביות,  בכל תחומי החיים: שילוב תעסוקתי,  פנאי ושילוב בחברה אולם עדיין ישנם אתגרים רבים.  פרויקט "בגובה העיניים" מביא לקדמת הבמה את הדיירים המיוחדים של כפר עידוד המשמשים בפרויקט זה כשגרירים לכלל אוכלוסיית האזרחים עם מוגבלות בכל הארץ.  בפרויקט יוכלו התושבים להושיט יד לשלום,  להכיר את האדם השונה מהם,  להבין את יכולותיו".

ואילו נועה ברק,  דיירת בכפר עידוד המשתתפת בפרויקט הוסיפה:  אני שחקנית וזמרת ואפילו שחקתי בתוכניות טלוויזיה. עבדתי במשתלה של כפר עידוד ועכשיו אני עובדת במשקם נתניה,  אני אוהבת את העבודה שלי וחשוב לי לעבוד עם אנשים רגילים.  אני מתרגשת מהפרויקט וחשוב לי שיכירו אותי ואת החברים שלי,  שידעו שאנחנו יכולים לעשות כמעט הכל –  בדיוק כמוכם". פתיחה חגיגית ביום רביעי 26.6.19 ותסתיים בתאריך 4.7.19.

צילום תמונה ראשית: נורית מוזס

Related Post

הכי מבריקים שיש

Posted by - 5 במרץ 2020 0
13 תלמידי תיכון מנתניה, תל מונד וישובים נוספים מהאזור, ישתתפו בתחרות מדענים ומפתחים צעירים 2020; התחרות הארצית הינה חלק מאירועי…

אומרים סטופ לאלימות נגד נשים

Posted by - 12 באפריל 2022 0
ביהמ"ש השלום בנתניה, שופט גיא אבנון: גזר דין לנאשם בעבירות אלימות במשפחה הנאשם הורשע בהתאם להודאתו בכתב אישום מתוקן בעבירות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות