באילו מקרים השתלת שיניים עדיפה על שימוש בתותבות?

8 0

השתלת שיניים היא ללא ספק אחד הטיפולים הדנטאליים המבוקשים של השנים האחרונות. היא מתאימה לצעירים ומבוגרים כאחד ומהווה אלטרנטיבה לשימוש בכתר החרסינה ובתותבות הישנות. בכתבה הבאה נסביר בדיוק באילו מקרים השתלת השיניים עדיפה על פני שימוש בתותבות ומתי אין ברירה אלא להשתמש בתותבות הישנות.

כאשר רוצים לשמור על המראה הטבעי של הפה

אין ספק שבכל הנוגע למראה הטבעי, השתלת שיניים מהווה אופציה שעולה עשרות מונים על השימוש בשיניים התותבות. במידה והיא נעשית על ידי מומחה להשתלות שיניים, כמעט שלא ניתן להבחין בהבדל בין שיניים רגילות לכאלו אשר יוצרו במיוחד בעבורכם. הן שומרות על מראה טבעי, לא זזות בפה ומהוות אפשרות ששווה לשקול אותה לפני שמקבלים כל החלטה.

עבור מי שזקוק לטיפול נקודתי בשן ספציפית

מי שסובל מבעיה נקודתית בשן או שתיים – אין לו כל סיבה לבחור בשיניים תותבות מגושמות. השתלת שן ע"י מומחה תאפשר לכם לטפל באופן נקודתי בבעיה, מבלי לפגוע בשיניים הבריאות אשר סובבות אותה או לשנות את סגנון החיים שלכם. השתלה איכותית תאפשר טיפול מהיר וכירורגי בשן הכואבת ותספק מענה נקודתי מבלי לעקור שיניים בריאות לחינם.

מתי שרוצים לסגור רווח בין השיניים

במידה ויש לכם רווח גדול בין השיניים עקב נסיגת חניכיים או שן שנפלה, כדאי לשקול קודם את האופציה של ההשתלה. השתלה דנטלית תאפשר לכם להתאים באופן מדויק את השן החדשה לאזור הריק ולזכות בחיוך מושלם. רק אתם לא יכולים לבצע את ההשתלה עקב בעיות בריאות חמורות (שיוסברו בהמשך) כדאי לחשוב על שימוש בשיניים תותבות מהדור הישן.

במקרים שיש מספיק עצם בריאה לטובת ההשתלה

משום שהשתלת השיניים מבוצעת על העצם הטבעית של הפה, חשוב שצפיפות העצם בלסת תהיה גבוהה במיוחד. למעשה, כל השתלת שן ע"י מומחה מחייבת בדיקה מקדימה ובמקרים מסוימים בנייה מחדש של העצם בכדי שניתן יהיה להמשיך בתהליך. יחד עם זאת, במקרים חמורים של האוסטאופורוזיס לרופא לא יהיה שיקול דעת בנושא והוא ברוב המקרים ימליץ על שימוש בתותבות לשם הצלחת הטיפול.

אם המטופל לא סובל מסוכרת חריפה

השתלת שיניים מהווה אלטרנטיבה נהדרת משום שהיא הופכת את השן לחלק אינטגרלי מהפה. למרות שמדובר בתהליך שגרתי שאורך מספר שעות ומעניק פה מלא ומרשים, זהו תהליך שלא מתאים למי שסובל מקרישת דם בעייתית או מסוכרת חריפה. זאת משום שהאזור צריך להתרפא באופן טבעי – מנגנון שנפגע עקב מחלות כרוניות כדוגמת אלו.

לסיכום, במרבית המקרים השתלת שיניים תהיה האופציה הטובה ביותר – הן ברמה הדנטאלית והן ברמה האסתטית. יחד עם זאת, בעבור מקרים שבהם צפיפות העצם בלסת הינה נמוכה או שיש מחלות רקע כרוניות שמאיימות על הצלחת ההשתלה, עדיף יהיה לבחור בתותבות הישנות.

למידע נוסף היכנסו לאתר: https://www.drjerry.co.il/he/

 

(קרדיט צילום: https://pixabay.com/en/dental-clinic-orthodontics-teeth-2450751/)

 

 

Related Post

בליינד דיי

Posted by - 8 ביוני 2021 0
השבוע חל יום ההזדהות עם עיוורים ולקויי ראייה כדי להראות לכולם שגם עם לקות ראייה אפשר ליהנות, לרקוד, ואפילו לעשות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות