אתם שואלים – המומחים עונים והפעם עם אבי סלמה, יו"ר דירקטוריון חל"ת

8 0

בשבוע האחרון התקבלו מאות שאלות למייל הדסק של רשת מקומונים בשרון לוואטס ולפייסבוק של השבוע בנתניה . בחרנו את השאלות שחזרו על עצמם.

אבי סלמה, ממונה על מנהל הכספים העירוני, יו"ר דריקטוריון חל"ת וממונה על אגף הקליטה, משיב על השאלות של קוראי השבוע בנתניה.

שלום אבי יקר! ציינת בטור הכלכלי שפורסם בשבוע שעבר, כי החלטתם לבצע החזר על תשלומי חוגים וצהרונים . תודה לכם אבל איך זה בפועל הולך לקרות ? אנחנו שומעים על הרבה הטבות, אך לחלקנו לא נכנסו הכספים לחשבון הבנק לפני החג.

שלום רב, ברגע שיצאה ההנחיה של ראש הממשלה לסגירת המרכזים הקהילתיים, כינסנו את הגורמים הממונים והיינו בין הראשונים בארץ שקיבלו החלטה להחזר מלא להורים בגין החוגים והצהרונים ממחיצת מרץ ואילך.

ההחזר מבוצע ע"י המתנסים בצורה מרוכזת, היות ומדובר באלפי ילדים וההחזרים מבוצעים ידנית ייתכן עיכוב קל עד לאחר הפסח, במידה ולא קיבלתם החזר מגורם המפעיל את הצהרון / החוג אנא פנו אליו לברור פרטים נוספים, כמו כן ניתן לפנות להנהלת המרכזים הקהילתיים, ל- 106 וכן אליי באמצעות ווטסאפ  058-678-6789

למה אי אפשר בתקופה כה קשה לבטל לנו לגמרי את הארנונה ?

כל נושא הארנונה נמצא באחריות ובסמכות משרד הפנים, מדובר בנושא מורכב יותר מכפי שנחזה, הארנונה מאפשרת לעירייה  להעניק שירותים אשר נכון למועד זה לא פחתו ואף עלו בחלק מהפעולות שמבצעת העירייה (ניקיון, פינוי אשפה, אכיפה ופיקוח, רווחה ועוד). משרד הפנים מנע מהרשויות המקומיות לבצע ביטול ואף הקפאת ארנונה (כפי הניתן לראות בהוראת מנכ"ל משרד הפנים המצורפת), אך למרות זאת אנו קיבלנו החלטה כי ניתן לבצע דחייה ופריסת תשלומים עד סוף שנת 2020. אני מקווה כי ממשלת ישראל בשיתוף השלטון המקומי ייתנו פתרונות פרגמטיים וממשיים לכלל האזרחים ובכלל זאת שיפוי לרשויות בגין הירידה בנפח הארנונה המשולם הן ע"י התושבים והן ע"י העסקים בארץ בכלל ובנתניה בפרט

הנחייה שיצאה בנוגע לארנונה

האם בתקופה זו יש לשים תו חניה ברכב , הרי כל הסידורים הם חיוניים, מכולת סופר  וכו

למעשה ראש העיר, מרים פיירברג איכר, נתנה הוראה שלא לבצע אכיפה בגין חנייה חוקית בכחול לבן ולכן אין צורך בתו חנייה בעת הזו, יחד עם זאת על התושבים להסב את תשומת ליבם לחניה בצורה מוסדרת על מנת להימנע מאי נעימויות מכיוון ואנו ממשיכים ברכיפה של חניה באדום לבן ובצורה המפריעה לציבור.

הי אבי , יש לנו מסעדה בעיר שסגורה לחלוטין בתקופת השיא שלנו. מתחילים לחשוב על היום שאחרי. הצעת אסטרטגית היציאה והיא לשמור את סגירת החורף , עד מתי זה יהיה בתוקף ?

אכן אחת ההצעות שלי לאחר המשבר וכדי לעודד עסקים היא לאפשר לעסקים לשמור על סגירות החורף גם בקיץ, כדי לתת מענה של מקום במסעדה והגדלת שטח ההסעדה שלה. אך יש לנו עוד כברת דרך ללכת אל מול חוסר הוודאות של צעדי הממשלה בימים ובשבועות הקרובים, הנחיות מסודרות יצאו בבוא העת.

קיבלתי דוח חניה לתשלום עד 6.4.2020 , אני בחל"ת כך שהמשכורת שלי לפי ההודעה של ביטוח לאומי לא תגיע לפני החג. אין לי איך לשלם את הדוח. וזה לא הגיוני שהוא יצבור קנסות . תהיה אורכה?

אנו נבוא לקראת תושבים שבעת הזו אינם יכולים לשלם, אין ספק שהפערים התקציביים של משקי הבית עקב מחסור במקור פרנסה  יציב בעת הזו משפיע בצורה דרמטית על ההתנהלות של משקי הבית ועלינו לתת מענה, אוזן קשבת ובעיקר תמיכה ככל שאנו יכולים.

לסיום אני מודה על השאלות שנשאלתי אך הדרך הפשוטה יותר למענה היא סיום המשבר הנוכחי הן הכלכלי והן הבריאות והפתרון הוא פשוט = תישארו בבית ותשמרו על החיים.

Related Post

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 6 ביוני 2018 0
יש מקום לדאגה מה קורה במכבי נתניה? זו השאלה שאני נשאל כמה פעמים ביום על ידי אוהדי הקבוצה שלבטח מודאגים…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 22 בינואר 2019 0
תיקו 0:0 למכבי נתניה מול בני יהודה ונתניה ירדה למקום השביעי בטבלה המאבק על הפלייאוף העליון פתוח לחלוטין ההגנה התייצבה…

פרהוד

Posted by - 10 ביוני 2020 0
המונח "פרהוד" הוא למעשה צירוף של שתי מילים בשפה הכורדית העתיקה, שמשמעותן פחד (פיר) מפני אלימות כלפי חסרי ישע (הוד).…

שפיץ מהיציע / אפי ישראל

Posted by - 14 ביוני 2018 0
חיזוק??? מכבי נתניה יצאה לפגרה כאחת ההפתעות של העונה. השחקנים האלמוניים הפכו לתגליות ומכבי נתניה סיימה במקום 5 המכובד. האם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות