ארון התרופות האלטרנטיבי לקיץ

8 0

הקיץ מזמן לנו זמן רב לבילויים עם הילדים: גני שעשועים, בריכות ים, טיולים. וכמו בכל קיץ ילדינו חשופים לנפילות, שריטות, חבלות, עקיצות וכל מה שעלול לקרות עם קצת חופש ושמחת חיים.. זה הזמן להכין את ארון התרופות האלטרנטיבי לפגעי הקיץ

הומאופתיה במצבי עזרה ראשונה פועלת לעיתים מהר יותר מכל משכך כאבים!
בשונה מהטיפול ההומאופתי הרגיל בו ההתבוננות היא על האדם כמכלול – נפשי ופיזי, במצבי עזרה ראשונה ניתן לתת טיפולים הומאופתים מהתבוננות מהירה בסימפטומים הפיסיים בלבד.

pexels-photo-105028
חבלות וחתכים

‏Arnica – אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בהומאופתיה (ההכנה ההומאופתיות/הרמדי) למצבים של נפילות, חבלות שונות, חתכים, מכות יבשות וכל מצב המעורב בו כאב חזק. ה-Arnica עוזרת מאוד בעצירת דימומים ומסייעת להחלמת הרקמות שניזוקו. לכן משתמשים בה לא רק בדימומים עקב פציעות אלא גם בעצירת דימומים וכאב שלאחר לידה, ובהחלמה מניתוחים.
‏Calendula – בשימוש כתמיסה נחשבת ל"יוד ההומאופתי", משום שהיא מצוינת לחיטוי. היא מסייעת במקרים של פצעים פתוחים ומזרזת את ההחלמה של העור. היא אף מומלצת לטיפול במקרים של כוויות שטחיות.
‏Calendula במינון הומאופתי תהיה יעילה כשהכאב כתוצאה מהמכה הוא חזק מאוד.
כשיוצאים לטיול משפחתי בארץ או בחו"ל, יש כמה תכשירי טיפול הומאופתיים שטוב לארוז מבעוד-מועד בתיק, למקרה של עזרה ראשונה. בכל נסיעה שכזו מומלץ לקחת אתנו את
ה – Calendula.
‏Ruta – מטפלת בעיקר במקרים של פגיעות בגידים, עצמות ובמקרי נקעים וצליעות ומתיחת רצועות בפרקי כף היד, כף הרגל, הקרסול המרפק והכתף. התכשיר לטיפול ההומאופתי הזה מזרז את ריפוי הגידים והסחוס. טוב למצבים של נזק לשלד לאחר מאמץ פיזי קשה.
עקיצות ונשיכות
טיולים בטבע יכולים להפגיש אותנו עם דבורים, צרעות, עכבישים או עקרבים. ברוב המקרים ניתן לטפל בהן במסגרת טיפול של עזרה ראשונה, אלא אם התגובה לעקיצה היא אלרגית חריפה, כמו קשיי נשימה, התנפחות ועוד, אז יש לפנות באופן מידי לטיפול רפואי. הטיפול הראשוני בעקיצה, הוא הסרת העוקץ מתוך העור, שטיפת האזור במים ובסבון, הנחת קרח עטוף במגבת או בבד על המקום הפגוע למשך 10 דקות והסרה לסירוגין.

תכשירי טיפול הומאופתיים להקלה על הכאב והנפיחות:
‏Apis – מוריד נפיחות של האזור הפגוע, ואודם ומפחית את עצמת הכאב. בד"כ מנה אחת של Apis 30c מספיקה לטפל במקום העקיצה.
כשמדובר בעקיצת מדוזה ניתן להשתמש גם בתכשיר נוסף, במידה והאדמומית פחות ניכרת אך תחושות הצריבה והכוויה הן עזות. שמו של הטיפול הנו Urtica urens 30c , שלושה כדורונים מתחת ללשון אחת לחצי שעה, עד להקלה מלאה. מצבים שבהם אין שינוי בעקבות שני טיפולים אלה יכולים להשתפר גם באמצעות הטיפול הקרוי Medus 30c באותה מתכונת.
כוויות
‏Cantharis – מטפלת במצבים של כוויות אש (מנגל, הכנת פיתות על סאג', כוויות כתוצאה מחשיפה לשמש), כוויות מנוזלים חמים. יעילה ומקלה על רמת הכאב בתוך זמן קצר, מביאה להחלמת המקום הפגוע.
מכת שמש
‏Aconite – הוא צמח שבמינון הומאופתי יכול לסייע במצבים דרמטיים כמו הירדמות תחת שמש קיצית והתעוררות פתאומית לתוך מצב סוער המתאפיין בעוצמה ובסערה, עם כאבי ראש ורתיעה מאור. טיפול זה מתאים במקרים של כוויה שטחית ודלקתית שאינה גורמת להפרשה.
‏Bell – מתאים לכאבי ראש מסוג פועם, כתוצאה ממכת שמש. כאב הראש הוא דופק ומתפרץ, הראש חם מאוד, אך כפות הרגליים והידיים קרות.

איפה קונים?

את תכשירי הטיפול ההומאופתי האלה ניתן לרכוש בבתי מרקחת הומאופתיים ובחלק מסניפי סופר פארם. מומלץ לשמור אותם בתוך קופסת מתכת או עטופות בנייר כסף, הרחק משמש ישירה, חום וקרינה סלולרית.
טיפולים הומאופתיים (רמדיס) לטיפול במצבי עזרה ראשונה:
‏Arnica – משחה לשימוש חיצוני לחבלות, פציעות – רק אם המקום אינו סדוק ופצוע.
‏Arnica – כדורונים לחבלות, פציעות, דימומים.
‏Calendula – משחה/תמיסה/כדורונים
נחשבת ל"יוד הומאופתי". מרפאה פצעים פתוחים, דמומים, כאב חזק מאוד, כוויות שטחיות.
‏Ruta – פגיעות בגידים, בעצמות ובמקרי נקעים, צליעות ומתיחת רצועות.
‏Apis – עקיצות חרקים, עקרבים, נשיכות כלבים ועקיצות מדוזה.
‏Cantharis – כוויות מאש, מנוזלים חמים, מחשיפה לשמש.
‏Aconite – כווייה או מכת שמש.
‏Belladonna – מכת שמש המלווה בכאבי ראש הולמים ופועמים
את הטיפול במינון ההומאופתי (הרמדי) מומלץ לרכוש בריכוז הקרוי 30c ולקחת מנה (קרי, שלושה כדורים ביחד) מדי שעה. אם אין הקלה תוך שלוש מנות, חשוב לפנות להומאופת/ית החבר/ה באגודה הישראלית להומאופתיה, לשם קבלת יעוץ פרטני יותר. כמובן שבכל המצבים הללו טוב וחשוב לקבל יעוץ רפואי במקביל.

אין לראות במאמר זה המלצה לטיפול. לפני כל לקיחה של תרופה הומאופתית יש להתייעץ עם הומאופת/ית מוסמך/כת.
כתבה זו אינה מחליפה פנייה לגורמים רפואיים מוסמכים

Related Post

פסח בפתח

Posted by - 27 במרץ 2023 0
מרכז האירוח בחג הפסח הוא שולחן החג המהודר סביבו מתקבצת כל המשפחה והוא זה היוצר את האוירה החגיגית. אז חייב…

סכינים

Posted by - 3 ביולי 2023 0
אתם מוצאים את עצמכם מבלים יותר ויותר במטבח? זה אחד מהדברים שאתם הכי אוהבים לעשות כי זה מרגיע אתכם? אתם…

יום שרב ברחבי הארץ

Posted by - 17 ביולי 2019 0
צוותי מגן דוד אדום טיפלו עד כה ב-144 בני אדם שסבלו ממכת חום, התייבשות, התעלפות ותשישות. עד לשעה 17:30, יום…

גידול ברישיונות עסק

Posted by - 22 ביוני 2023 0
הישג משמעותי לאגף רישוי עסקים בעיריית נתניה עם קבלת תוצאות העמידה במדדים שהציב משרד הפנים-אגף בכיר לרישוי עסקים לגידול ברישיונות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות