ארגון של חדרי ילדים

7 0

חדרי ילדים

משפחות רבות גרות בדירות גדולות שיש בהן חדר לכל ילד. התכנון של תכולת החדר ונראותו תואמת את גילו של הילד והצרכים שלו. כשמדובר בילדים קטנים יש להם הרבה משחקי קופסה וצעצועים ולכן חשוב שכל הפריטים הללו יהיו מסודרים באופן הגיוני ונוח לשימוש על פי גובהם של הילדים. בדירות מסוימות ההורים החליטו להקצות חדר שהוא יהיה חדר משחקים ולכן הילדים משחקים בו לאורך היום ובסופי השבוע ולאחר מכן הולכים לישון בחדרי השינה שלהם. בשני המקרים יש לסדר את הצעצועים השונים ולבצע מדי פעם מיון ולהעביר מהחדר מוצרים שכבר אינם מתאימים לילד שגדל, להעביר אותם לילד הקטן יותר במשפחה, לחלופין אפשר לתרום אותם לגן הילדים, או לעמותות של נזקקים.

אחת השיטות הנוחות ביותר היא קנייה של כוורות מעץ שבתוך כל תא אפשר להניח קופסה גדולה מחומר גמיש וקל, לאור המשקל הנמוך של קופסה זו, אפשר להוציא ולהכניס אותה על פי הצורך מהכוורת. המגמה היא להקצות כל קופסה לייעוד מסוים, לדוגמה קופסה אחת שיש בה כלי תחבורה כמו מכוניות, טרקטורים ומשאיות, קופסה אחת שיש בה כלי אוכל מפלסטיק כמו צלחות, כוסות וסירים, שהילדים אוהבים מאד לשחק איתם ולהכין מזון לכל בני הבית. אופציה נוספת היא להקצות ארגז אחד עבור יצירות לילדים שכוללות משחקי יצירה שאהובים על הילדים וזאת באמצעות צבעים, פייטים, רקמה, עבודות הדבקה, גזירה ועוד. בימים גשומים, או אחרי הגן פותחים את הארגז ושולפים ממנו את אחת היצירות ונהנים לעבוד כל האחים יחד.

סדר איכותי של חדרי ילדים

בשנים האחרונות משפחות רבות מעדיפות להתקין פרקטים בחדרי ילדים וזאת כיוון שנוח מאד לילדים לשבת על הפרקטים ולשחק. מעבר לכך אפשר להתקין מערכת חימום תת רצפתי ומעליה פרקטים מעץ טבעי וכך יהיה לילדים תמיד חמים ונעים בחדר.

אחסון של משחקי קופסה

בכל חדר ילדים כדאי להציב ארון או מערכת מדפים יציבה אשר מתאימה לקופסאות של המשחקים. יש לוודא מראש שהארון מסוגל לשאת את המשקל של כל הקופסאות. מניחים בחלק התחתון של המדפים את המשחקים הגדולים כמו מונופול ומה במשבצת ומעליהם עורמים את כל המשחקים האחרים כמו רמיקוב, משחקי זיכרון ומחשבה. בחלק אחר של ארון זה עורמים את כל משחקי הפאזלים זה מעל זה. כאשר הילד מעוניין במשחק או בפאזל מסוים, הוא שולף את הקופסה הרלוונטית ונהנה לשחק על הפרקט.

צעצועים בחדר ילדים

כאשר חדר הילדים הוא גם חדר המשחקים של ילד זה, מתכננים את מיקומו של ארון ההזזה לבגדים, את המיטה על פי הגודל הנדרש ואת מיקומו של השולחן. לאחר מכן רוכשים גם כוורת לארגזי הצעצועים, ארון למשחקי הקופסה ומדפים בטיב מעולה עבור הנחת כל ספרי הילדים זה לצד זה וכך יהיה נוח להוציא אותם לפני השינה.

צילום:freepik

Related Post

פברואר יוצא מן הכלל

Posted by - 14 בפברואר 2023 0
חודש פברואר מכונה בחברה למתנסים "פברואר יוצא מן הכלל" ומוקדש כולו להשתלבותם של אנשים עם מוגבלות בחברה. בישראל חיים כיום…

חורף מסוכן

Posted by - 8 בדצמבר 2021 0
בנתניה נפגעו מעל 200 בני אדם בעשור החולף בתאונות בכבישים שהיו רטובים או בוציים הימים האחרונים היו גשומים במיוחד דבר…
כלי נגישות