אקווריום כמתנה לילד: טיפים מנצחים למתחילים

8 0

אקווריום עם דגים כמתנה לילדים זאת אכן מתנה מצוינת. מצד אחד לא מדובר בבעל חיים כמו כלב וחתול הדורשים הרבה תשומת לב, טיפול צמוד והוצאות רבות, ומצד שני זאת בהחלט דרך טובה ללמד את הילד על אחריות ודאגה לשלומם של בעלי חיים ויצורים חיים אחרים. יחד עם זאת, אם תא תעשו את זה נכון ולפי דגשים מסוימים, זה בהחלט יכול להסתיים במפח נפש עם מוות מהיר של הדגים. על כן, אספנו בעבורכם כמה טיפים למתחילים שתוכלו לעשות את הצעד הזה כמו שצריך.

אקווריום גדול מספיק

טעות נפוצה מאד של כל מי שקונה אקווריום דגים בפעם הראשונה היא בבחירה באקווריום בגודל לא מתאים. אם אתם בוחרים מספר קטן של דגים ודגים קטנים, אין צורך לקנות אקווריום גדול מדי שיתפוס הרבה מאד מקום ושבו הדגים לא ירגישו בנוח. למתחילים ההמלצה היא להתחיל עם אקווריום קטן ודגים קטנים ולא לקפוץ ישר למים העמוקים.

בחירת המיקום

שימו לב כי אתם בוחרים מיקום נכון לכל אקווריום שתקנו. רצוי לבחור במקום בו הטמפרטורה היא אחידה בכל שעות היום, שכן דגים רגישים במיוחד לשינויים ותנודות של הטמפרטורה. כמו כן חשוב שזה יהיה מקום סטרילי וצידי יחסית, שלא יסתובבו בו הרבה אנשים או בעלי חיים אחרים שעלולים לסכן את שלומו.

החלפת המים

שימו לב כי יש להחליף את המים אחת לכמה זמן וגם להוסיף להם חומר לניטרול הכלור. מדובר בפעולה חשובה שאם לא נעשה אותה, המים יעשו עכורים במהרה וזה בהחלט יסכן את שלומם של הדגים. פתרון מצוין הוא רכישת משאבות לאקווריום שיבטלו את הצורך בהחלפה תדירה של המים ויאפשרו לכם להחליף אותם אחת לכמה חודשים טובים במקום החלפה מדי שבוע או שבועיים. מדובר בפריט מצוין גם למגדלי הדגים המתחילים.

שטיפת החצץ והדקורציה

סביר מאד להניח שתבחרו לשים במים חצץ כמשטח על הקרקעית ופריטים דקורטיביים שונים. זה בסדר גמור, אבל לפני שתעשו זאת מומלץ לרחוץ אותם היטב במים וסבון. הסיבה לכך היא שהם עשויים להכיל שאריות של חיידקים מסוכנים שישרדו במים ויסכנו את הבריאות של הדגים. מדובר בפעולה מהירה ופשוטה ולא כדאי בכלל לוותר עליה.

בחירת דגים מתאימים

מומלץ להתחיל עם דגים קלים ופשוטים לגידול. במקום בו תרכשו את הדגים יוכלו להמליץ לכם על דגים כאל ובהמשך תוכלו להתקדם לגידול של דגים מעט יותר אקזוטיים ומאתגרים. התחילו בקטן עם שניים או שלושה דגים ואל תקפצו מעל הפופיק עם דגים אקזוטיים במיוחד.

האכלה

זכרו – דג רעב = דג חי. האכלת יתר של דגים תביא למותם המהיר ואין לתת להם אוכל יותר ממה שהם אמורים לקבל ובדווא לא להאכיל אותם אם אתם רואים שמזון שנתתם להם טרם נאכל. בהצלחה!

Related Post

את לא לבד

Posted by - 23 בנובמבר 2021 0
אמרים "לא" – לאלימות כלפי נשים השבוע יצאה סיירת עירונית לעסקים ברחבי העיר במסגרת חודש המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות