אצבעות פטישון – הגורמים והטיפולים

10 0

בעיות שונות בכפות הרגליים עשויות להיות כאלה שיביאו איתן אי נעימות רבה. כל בעיה קטנה עלולה להיות כזאת שתימנע מכם לבצע כל מיני פעולות שרציתם לעשות. מהסיבה הזאת יהיה עליכם להכיר את כל הבעיות בכפות הרגלים, וגם להכיר את הטיפולים לכל בעיה. אחת מהבעיות הכי נפוצות נקראת אצבעות פטישון, בעיה שעשויה להטריד גם אתכם. אם אתם מבחינים בצורה מוזרה של האצבעות בכפות הרגליים ככל הנראה זוהי הבעיה הזאת. אחרי שתכירו את הבעיה, נסביר לכם כיצד היא נוצרת וגם איך אפשר לטפל בה. כבר עכשיו נוכל לספר לכם כי אף אחד לא חייב להישאר כל החיים עם אצבעות פטיש.

מה זה אצבעות פטישון?

אצבע פטיש היא מצב שבו אחת מהאצבעות או אפילו כמה אצבעות משנות את הצורה שלהן. אתם מהצד שלכם לא יכולים ליישר את האצבע מכיוון שמדובר על צורתה הקבועה. במקרה כזה יהיה עליכם לקבל את הטיפול הרפואי הנדרש כדי להחזיר את המצב לקדמותו. נדגיש כי לרוב אצבעות פטישון מגיעות עם כאבים, אך זה לא תמיד חייב להיות המצב. גם אם האצבעות עצמן לא כואבות זה לא אומר שלא תצטרכו להתמודד עם המצב. האחריות לפתרון הבעיה היא על הכתפיים שלכם בראש ובראשונה.

ממה נגרמות אצבעות פטיש?

קשה מאוד לשים את האצבע על גורם אחד שכיח שעשוי להביא למצב של אצבע פטיש. אצל נשים הבעיה יכולה להגיע בגלל שימוש תדיר בנעלי עקב שפוגעות במבנה האצבע. אך מעבר לנעליים לא מתאימות יכולות להיות עוד סיבות שחובה עליכם להכיר גם אותן. חולי סוכרת עלולים לסבול מבעיות כפות הרגליים, בין היתר גם ממצב של אצבעות פטיש. הבעיה יכולה להגיע גם בגלל כל מיני הפרעות שונות שקשורות לפעולת השרירים בכפות הרגליים.

איך מטפלים באצבע פטיש?

את אפשרויות הטיפול אפשר לחלק לשני חלקים שלכל אחד מהם יש את היתרונות שלו. החלק הראשון של הטיפולים נראים טיפולים שמרניים, כאלה שלא כוללים בתוכם ניתוח. שימוש תדיר במדרסים או בהתקנים שונים עשוי להחזיר את המצב לקדמותו. אך עליכם לדעת כי מדובר על תהליך שיכול להתפרס על פני תקופה של מספר חודשים. יש כאלה שגם לא יקבלו את התוצאה הסופית המושלמת. החלק השני של הטיפולים יהיה טיפולים כירורגיים שמטרתם לפתור את הבעיה. ניתוח זוהי הבחירה אחרונה ברשימת האפשרויות, אך הוא יביא איתו את התוצאה שכל כך רציתם לקבל.

תמונה:freepik

Related Post

דברים שאולי לא ידעתם על ריצה

Posted by - 7 ביוני 2018 0
חברים, הקיץ כבר פה! חלקינו שמים לב לקילוגרמים העודפים שהצטברו בגופנו כשומן עודף במיוחד בתקופת החגים וגם בתקופת החורף. הדרך…
כלי נגישות