אפטר פארטי

6 0

אחרי חגיגות נובי גוד שנחגגו ברחבי הארץ, חגגו במרכז הצעירים העירוני מסיבת אפטר נובי גוד בהשתתפות צעירים רבים

מאת ברק גולן

אחרי חגיגות נובי גוד (ברוסית: שנה חדשה), חגגו במרכז הצעירים העירוני מסיבת אפטר נובי גוד בהשתתפות צעירים רבים.

את הנובי גוד חגגו ברחבי הארץ מאות אלפי יוצאי ברית המועצות. מדובר במסורת משפחתית המקפלת בתוכה שנים של תרבות, קולינריה והומור, ובניגוד לסטיגמות המוכרות, אין לו קשר לחג נוצרי.

גם לקראת האפטר נובי גוד קושט מרכז הצעירים ברוח החג, ובאירוע עצמו שמחו החוגגים לטעום ממיטב מטבח הרוסי, להצטלם ליד היולקה (עץ ירוק עד), מעמדת די.ג'יי עם מוזיקה עכשווית ומקפיצה, דד מרוז (סבא כפור) וסניגורצ'קה (שלגנית – מלשון שלג) שאירחו את כל הצעירים, וקינחו בהופעת סטנדאפ של גיורא זינגר, בן ליוצאי ברית המועצות אשר הצחיק עד דמעות את כולם.

האירוע התקיים בשיתוף פעולה עם סגן ראש העיר הממונה על תיק הקליטה רומן גישר, ומחלקת הקליטה העירונית. ראש העיר צביקה גנדלמן הגיע לברך את הצעירים החוגגים, ואחריו בירכו גישר וחברת המועצה מירי נחשונוב.

לדברי רומן גישר, "מעבר למסורת שמציינים אותה בכל העולם, זוהי סיבה נוספת לפגוש את הדור הצעיר, לחגוג ביחד וליהנות מאווירה קצת שונה. לאור הביקוש הרב השנה,  נמשיך לחגוג גם בשנה הבאה במתכונת יותר רחבה".

להכנות לאירוע, כמו גם לתכנונים ולהפקה היו שותפים קבוצת צעירים חדרתיים הפעילים במרכז הצעירים העירוני, חלקם ממשפחות של יוצאי ברית המועצות לשעבר.

במרכז הצעירים חדרה רואים חשיבות גבוהה להביא לידי ביטוי את כל התרבויות והעדות שמרכיבות את העיר חדרה ואת החברה הישראלית בכלל. כך הפכו גם חגיגות האפטר סיגד למסורת, וכן גם חגיגות חנוכה, ל"ג בעומר, זיכרון בסלון, סיפור על הדרך ומימונה. ממרכז הצעירים נמסר: "אנחנו רואים את עצמנו כאחראים לקדם יוזמות והזדמנויות כדי שצעירים יוכלו להכיר אלה את תרבותם של אלה, במטרה לעודד היכרות, סולידריות וערבות הדדית".

Related Post

יובל המבולבל בקמפיין חדש, בקרוב ניקוי חופים בעיר נתניה, חנוכה שמח בעיר וגם – הכירו את שרה כדורי, דוגמנית עולה, תזכרו איפה שמעתם עליה לראשונה

Posted by - 2 בדצמבר 2021 0
לוהטים!! תקווה גדעון, קווין רובין, ואור לוי הפרזנטורים החדשים של מותג השעונים הבינלאומי המסוכן בישראל, מבצעים את הפעלול G-SHOCK כשאמן…

לימודי הנדסאי סאונד

Posted by - 25 ביוני 2023 0
לימודי הנדסת קול (סאונד) נועדו להכשיר את הסטודנטים והסטודנטיות לתפקידי מפתח בתעשיית הסאונד, הן בפן הטכנולוגי והן בפן האמנותי. בוגרי…

נתניה – עיר של כולם

Posted by - 15 בינואר 2020 0
כ- 250 תלמידי תיכון, נציגי שכבות כיתה י' מכלל התיכונים בעיר, השתתפו בשבוע האחרון בסמינר בן יומיים שעסק בנושא סובלנות,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות