אף פעם לא מאוחר: כך תוכלו ללמוד לרכוב על אופניים בכל גיל

7 0

יום הכיפורים מתקרב, ועבור משפחות רבות בישראל לא מדובר רק ביום צום אלא דווקא בהזדמנות ייחודית לצאת להרפתקה משותפת על גלגלים בכבישים הריקים. יחד עם זאת, לא כולנו למדנו לרכוב על האופניים כילדים.

החדשות הטובות: מסתבר שניתן ללמוד זאת בקלות בכל גיל, ואפילו ללמד את הילדים בלי שישבנו על האוכף אפילו פעם אחת. אז איך מתגברים על הפחד וכיצד מתחילים?

 קודם כל – יציבות

עזרתם אומץ ורכשתם אופניים. ראשית, חשוב לחבוש קסדה.
שימו לב שאתם יציבים ויכולים להתחיל לדווש בצורה נוחה. "ודאו שאתם יכולים לעמוד במקום כאשר אתם על האופניים. לאחר מכן הנמיכו את המושב כך שתוכלו לשבת על האוכף עם הרגליים בצורה נוחה על הקרקע כאשר אתם מסוגלים להגיע אל הכידון ואל הבלמים בקלות", מסביר אילן בניסטי, מנכ"ל קבוצת ראן ספורט, יבואנית מותג ציוד הרכיבה המוביל ASSOS  בישראל.

מתחילים לדווש

"לאחר שמצאתם את יציבותכם על האופניים, התיישבו עם רגל אחת על הקרקע ועם הרגל השנייה על הדוושה. דחפו בעדינות את הדוושה תוך שילוב הרגל השנייה בדחיפת הדוושה הנגדית. ככל שתדוושו בצורה מהירה יותר, כך תוכלו לשמור טוב יותר על שיווי המשקל שלכם", הוא ממשיך.

 לומדים לבלום

חשוב לתרגל מספר פעמים את בלימת האופניים לפני שמתחילים לרכוב כדי לצבור ביטחון. "הבלימה מתבצעת באמצעות לחיצה ידנית על המעצורים שבאזור הכידון. התחילו בלחיצה עדינה, והגבירו את הלחץ עד לעצירה מוחלטת של האופניים. רק כשהמהירות נמוכה משמעותית מורידים רגלייים ועוברים לעמידה", מסביר בניסטי. דעו, המעצורים באופניים שולטים במהירות.

מתרגלים סיבובים

בכל נסיעה בה נעלה על האופניים, ככל הנראה נצטרך לפנות ימינה או שמאלה, לכן חשוב מאוד לתרגל מספר סיבובים. "בשביל לפנות בסיבוב, אתם צריכים להישען עם הגוף לכיוון אליו אתם רוצים לפנות, ובאותו הזמן לסובב את הכידון לכיוון הזהה ולהפנות את המבט לכיוון היציאה מהפנייה. חשוב להתחיל בפניות איטיות ורק לאחר מכן לאתגר את עצמכם בפניות חדות". מוסיף בניסטי, "בזמן הסיבוב הניחו את הידיים על המעצורים ובלמו לפי מידת הצורך, אך שימו לב, בעיקר כשמדובר בכיכרות, שאתם מאטים עוד לפני הכניסה לסיבוב ומבצעים אותו במהירות אחידה עם כמה שפחות בלימות. לא רק שהאטה תוך כדי סיבוב עלולה להביא לנעילת אחד הגלגלים ולהחלקה, בכיכרות יש פעמים רבות כתמי שמן כתוצאה מהנסיעה האיטית של המכונית, מה שמהווה מקדם החלקה מאוד גבוה".

קרדיט צילום ASSOS

מלמדים את הילדים

מומלץ מאוד להתחיל ללמד את הילד לרכוב בעזרת גלגלי אימון (עזר), ולוודא, לפני הכל, כי הוא לבוש בבגדים נוחים וארוכים, חובש קסדה ונועל נעליים סגורות.

כמו בשלבים המוצגים מעל, גם ברכיבת הילדים חשוב לוודא את יציבותם ונוחותם על האופניים. התייחסו ללמידת הרכיבה כמעין הרפתקה: הושיבו אותו על האופניים והורו לו לדחוף את עצמו קדימה תוך אחיזה בכידון – תחילה לאט, בהליכה ואחר כך מהר יותר. אלו פעולות פשוטות שהילד מכיר ויהוו התחלה קלה.

לאחר מכן, הסבירו לו כיצד מפדלים, תוך כדי שאתם תומכים בו מאחור – גם כן, תחילה בהליכה, ולאחר מכן בריצה. הילד ירגיש כיצד האיזון משתפר כשנוסעים מהר יותר.

טיפ אחרון לקראת יום כיפור

אנחנו נמצאים כרגע בסופו של הקיץ, במהלכו שכבות של שמן מכוניות ולכלוך הצטברו על הכבישים. כל שינוי באקלים, אפילו ירידת גשם קל יגרום לכל שכבת הלכלוך לעלות כלפי מעלה, ולהפוך את הכבישים לחלקים הרבה יותר. לכן, חשוב להקפיד יתר על המידה על כללי הבטיחות, בדגש על הפניות והסיבובים, אותם יש לבצע במהירות נמוכה ואחידה.

סעו בזהירות.

 

קרדיט צילום ASSOS

Related Post

שביתת העובדים והעובדות הסוציאליים נמשכת: היום (יום ד') הגיעה ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, לתמוך בהפגנת העובדים הסוציאליים שמתקיימת בנתניה

Posted by - 15 ביולי 2020 0
ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, הגיעה ברגעים אלו לתמוך בהפגנת העובדים הסוציאליים שמתקיימת בנתניה. פיירברג-איכר, עו"ס ומנהלת אגף הרווחה בעירייה…

מפרו לשומרון

Posted by - 26 בפברואר 2020 0
במסגרת סדרת המפגשים של מיזם "ח(כ)מין בחמישי", המשותף למחלקה לתרבות תורנית בהפעלת  "רגעים" העמותה לחינוך בלתי פורמלי ולעמותת חזון לאומי,…

מוסיפים מגורים לקשישים

Posted by - 11 במרץ 2020 0
משרד הבינוי והשיכון והסוכנות היהודית- באמצעות חברת הבת עמיגור מקדמים היתרי בנייה להרחבת בתי גיל זהב בנתניה ובהרצליה מאת ברק…

מה בכפר יונה: מגלים עולם

Posted by - 2 באוגוסט 2022 0
תוכנית חדשה "מגלים עולמות" היא מיזם ייחודי לעידוד הקריאה בקרב תלמידי כיתות א'-ו', אשר מתקיימת בספריה יונה ובעשרות ספריות ברחבי הארץ. כל ילדה וילד שנרשמו לתכנית קיבלו מצוות הספריה לוח משחק מיוחד, שבו הציבו לעצמם יעד קריאה יומי. מדי יום כותבים המשתתפות והמשתתפים את מספר הדפים היומי שקראו, ומסמנים/ות במפה מאוירת אלו דמויות פגשו ואלו עולמות גילו. כמו כן, מוזמנים/ות הילדות והילדים שנרשמו לתכנית, למפגשים שבועיים חווייתיים בספריה, ונהנים/ות בנוסף מפעילויות שונות המיועדות עבורם/ן. בספריה עוקבים אחר ההתקדמות, אוספים את הנתונים ומרכזים את מספר הדפים שקראו כולם/ן יחד. הנתון המספרי מועבר למוקד הארצי של הספריות. משתתפים/ות במיזם 70 קוראות וקוראים צעירים/ות, שביחד קראו נכון לשבוע שעבר מעל 8,100 דפים! היעד הציב לעצמו צוות הספריה הוא, להגיע יחד עד סוף חופשת הקיץ בספירה הארצית, ל-750,000 דפים. בעיריית כפר יונה מודים לתרצה שקד, מנהלת הספריה, ולספרנית שמרית בר בוחבוט, על הובלת המיזם בעיר.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות