"אנחנו פה כדי לסייע": סדנה לבני משפחה מטפלים

7 0

"אני זוכרת את הטיפול שלי באמא שלי כטראומה שמשפיעה ומלווה אותי עד היום, נשאבתי לזה ולא שמרתי על עצמי, עד שלא היה לי אוויר". כמיליון וחצי בני משפחה מטפלים כיום בבני משפחתם. עיריית חדרה, באמצעות אגף הרווחה, המחלקה לאזרחים ותיקים, החליטה להעניק סדנה המעניקה כלים פרקטיים להתמודדות עם מצבים מורכבים סביב הטיפול בבני משפחה חולים או מזדקנים.

רובנו, נצטרך להתמודד במהלך חיינו, עם בני משפחה חולים או מזדקנים. התקופה הזו, מלווה בהרבה מאוד סבל של החולה או בן המשפחה המזדקן, עומס בירוקרטי, מורכבות נפשית ופיסית המשפיעה ומשליכה על המטפלים עצמם ובני המשפחה במעגלים התומכים.

עיריית חדרה בחרה להאיר זרקור על הנושא ומעניקה שישה מפגשים פרונטאליים העוסקים בסוגיות החשובות והמורכבות ביותר איתם מתמודדים עובדי עיריית חדרה המטפלים  בבני משפחתם. הראשון שבהם הוא פיתוח חוסן אישי נפשי בתהליך הטיפול בבן משפחה מבוגר, ליווי בתהליך קבלת החלטות מורכבות בטיפול בבן משפחה,

הרצאה מטעם מוקד זכויות אזרחים ותיקים, הרצאה של נוירולוג בתחום חקר המוח ומחלת הדמנציה, הצגת סוגיות משפטיות בזקנה- על ידי עו"ד מומחית בתחום.

"לצורך הסדנה הבאנו את מיטב המומחים בטיפול בבני משפחה חולים או מזדקנים מעולם החוסן הנפשי ועד המשפטי. המטרה היא להעניק סל כלים הוליסטי ופרקטי שיאפשר לבני המשפחה המטפלים להתמודד טוב יותר עם הטיפול בבן המשפחה, סיטואציה שהיא ממילא מורכבת וקשה וגובה מחיר נפשי כבד. אנחנו פה כדי לסייע". אמרה ראש הצוות במחלקה לאזרחים ותיקים בעיריית חדרה, איריס מלמד.

"אגף הרווחה עומד לשירות עובדי העירייה שמתמודדים עם טיפול בבן משפחה חולה, אב או אם מזדקנים וזקוקים ליד תומכת והכוונה. זהו צורך שזיהינו ואנחנו פה כדי לנסות ולעזור להם ככל שניתן לעבור את התקופה הבלתי נסבלת הזו שהם עוברים". סיכמה מנהלת אגף הרווחה, זיוה הימברג.

Related Post

המנגינה לעולם נשארת   

Posted by - 21 בינואר 2018 0
תושייה של פקחי השיטור העירוני עזרה לתלמיד כיתה ד' מהקונסרבטוריון לקבל חזרה את הבריטון שאיבד   הודות לתושייה של פקחי…

ראש העיר באתר מוזיאון הרפואה

Posted by - 10 בדצמבר 2018 0
ראש העיר סייר באתר הבנייה של  המוזיאון לרפואה המוקם במתחם טכנודע חדרה, והביע שביעות רצון מקצב העבודות.  ראש העיר צביקה…

חדרה מחבקת את חיילי צה"ל

Posted by - 12 ביולי 2018 0
עיריית חדרה והאגודה למען החייל ערכו אירוע משותף במסגרת שבוע ההוקרה לחיילי צה"ל ומשרתי מערך המילואים.  במסגרת שבוע ההוקרה לחיילי…

תוכנית הקשר הרב-דורי בבי"ס "צליל"

Posted by - 5 בנובמבר 2018 0
זו השנה השישית שבבית ספר "צליל" מופעלת בהצלחה תוכנית הקשר הרב-דורי, שנועדה לקרב בין תלמידים לאזרחים ותיקים ולתעד את מורשתם. …
כלי נגישות